Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg a fiammal,...

Hogy értessem meg a fiammal, hogy a Meki nem egy menő hely?

Figyelt kérdés

Elég jó életszínvonalon élünk (erről elég ennyit, mert különben belekötnek), és minden héten egyszer elmegyünk étterembe vacsorázni. A feleségem, a 13 éves fiam és én. Jellemzően péntek, szombat vagy vasárnap este. Én nagyon hasznos tartom, hogy legalább heti 1x összegyűljön a család egy szép nyugodt kellemes elegáns helyen, és mindenki elmondhassa mi történt vele a héten, és közben még egy jót vacsorázzunk is.


Eddig ez mindenkinek tetszett, de a fiam pár hete kitalálta, hogy neki ez nem tetszik, menjünk inkább a Mekibe, mert hogy az milyen "menő" hely, és hogy a haverjai is odajárnak a szüleikkel hétvégente, és hogy akkor tudna ő is "dicsekedni", hogy mi is odajárunk.


Én próbáltam neki elmagyarázni két dolgot, amiket 13 évesen szerintem felfoghatna.

1. A Meki egyáltalán nem "menő" hely, hanem egy egyszerű gyorsétterem, gyakorlatilag olyan mint a kínai büfé csak egy árkategóriával drágább. És hogy egyáltalán nem "menő" odajárni, a kaja se vetekszik se az éttermi kajával, és legközelebb nézzen már körül, hogy milyen arcok ülnek ott.

2. A Meki egyáltalán nem az a kimondottan nyugodt hely, ahol szépen el lehet tölteni 1,5-2 órát, szépen megebédelni és beszélgetni egymással.


Nem vagyok sznob, tőlem aztán járhat a haverjaival a Mekibe is suli után, ha ez minden álma, de szerintem ennyi idősen tisztában kellene lenni azzal, hogy a Meki pontosan hol helyezkedik el az éttermek között.


Valami ötlet, hogy hogy lehetne megértetni ezt egy 13 éves fiúval?


2018. márc. 15. 18:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
50%
khm sznob khm
2018. márc. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim ***** válasza:
86%
Azert mert neha beultok vele, mert azt szeretne, ti sem haltok bele.
2018. márc. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
74%

Lehet engem szidni, de én kifejezetten rosszul érzem magam, ha a barátom elvisz egy "puccos" étterembe. Éppen ezért ritkán megyünk, csak nagyon különleges alkalmakkor, pedig havi néhány alkalom beleférne. Kényelmetlennek tartom, sőt, egy kevésbé fényűző helyen is lehet ugyanolyan jó emlékekkel gazdagodni. Nem jövök szegény családból, mindig is átlagon felül éltünk, de attól még ez nem volt szokás.


Ha nagyon szeretne menni, néha elvinném. Lehet, hogy ő nem érzi jól magát az étteremben, ahová jártok. Ez nem jutott még az eszedbe? Meg az is lehet zavarja, hogy a kortársaival nincs meg az a közös téma, amit pl. a meki jelent. Ebben a korban ez normális. Miért kellene a fejébe verni, hogy a meki az mindenképpen rossz?

2018. márc. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
81%
13 éves gyereknek nem lesz " menő" hely egy elegáns étterem, unalmas. Nekem is az volt. Miért akkora kín neked néha beülni vele egy mekibe, talán kibírsz 1 órát "olyan arcok között". Nem is értem, hogy lehet egy gyereknek ilyet mondani.
2018. márc. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 anonim ***** válasza:
76%
Nem vagy sznob mi? Akkor miért olyan nehéz ezt megtenni neki olykor? Amúgy milyen alakok járnak oda? Mi is szoktunk menni,sosem láttam ott megálltalkodott bűnözőket.
2018. márc. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 Koplárovics Béci ***** válasza:
89%

13 évesek közt menő hely. Lehet, hogy elviszed a gyerekt bármilyen étterembe, ahol elköltesz egy vacsira egy meki napi bevételt, de a kis barátainak fogalmuk sem lesz arról, hogy miről beszél a gyerek.

Azaz lehet, hogy neked nem menő, de neki az. Ezt ő vajon hogy értesse meg veled?

2018. márc. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 A kérdező kommentje:

Itt nem az "elegáns"-on van a hangsúly, hanem az "éttermen". Nem feltétlen kell elegáns étterembe menni, de ha már heti 1x elmegyünk közösen vacsorázni, az ne egy Meki legyen, hanem egy étterem.

Hogy nézne már az ki, hogy felveszünk valami szebb ruhát (nem, nem öltönyt/kosztümöt), beülünk az autóba, aztán kiszállunk a Mekiben és eszünk egy BigMacet, a gyerek meg kap egy Happy Meal menüt...


Mondom, a Mekivel alapesetben nincs semmi bajom, de a Meki arra való, hogy a haverjaival beüljön oda suli után, egyen egy sajtburgert és dumálják meg melyik csaj tetszik nekik a suliban.

2018. márc. 15. 18:24
 8/86 anonim válasza:
47%
Szerintem sem túl jó hely a Meki, a zaj, a wifi mind eltereli az ember figyelmét, az étel pedig többet árt, mint használ. Nekem csak az jutott eszembe, hogy ha dolgozna ott egy keveset is a fiad, rájönne a konyhán, hogy mit eszik ott és miért fizetitek ki azt a sok pénzt. A munka meg nem árt meg senkinek :).
2018. márc. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 A kérdező kommentje:

De ti tényleg nem értitek?

Legközelebb mi lesz? Rendeljünk ebédre pizzát, merthogy az a nagyon "menő" dolog, és milyen jó lesz majd az iskolában azzal "menőzni", hogy huh, hétvégén mi pizzát rendeltünk...

2018. márc. 15. 18:26
 10/86 anonim ***** válasza:
50%
Megkozelitem mas oldalrol. Ha sosem megy mekibe, akkor ha egyszer eljut a barataival es all ott, mint egy pocs. Azt se tudja mit, hogyan lehet kerni. Ezzel viszont csak beegeti magat a kolykok kozott. Tehat vegulis csak szivatod szegenyt.
2018. márc. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!