Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezt most hová tegyem magamban?

Ezt most hová tegyem magamban?

Figyelt kérdés

Ma anyukámmal veszekedtünk,mert szerinte iszonyú koszos és rendetlen a lakás. Mi (a két testvéremmel) megmondtuk,hogy szerintünk teljesen rendben van,apukánk és mindenki más (pl vendégek) is azt mondja,hogy még egy hipochonder is boldogan lakna itt. Minden nap törölgetünk,felmosunk,mosunk és hasonlók. Konkrétan az volt a problémája,hogy nem volt kivasalva. Ez kb. olyan 20 pólót jelent. Iszonyú maximalista,ráadásul egy hotelban dolgozik a takarítói osztály főnöke. Na,amin kiakadtam,az az volt,hogy azt mondta (idézem) ,,Minel szültem három gyereket,ha nem takarítanak itthon?!"

Ez nekem nagyon rosszul esett. Mert oké,hogy ez a szakmája,de itthon...? Meg alapból. Mindent mi csinálunk itthon. Szerintetek hogy értette? Csak a vita hevében mondta?

13/L


2018. márc. 17. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Az én lányom 8 éves, veszekedünk a takarítás miatt...de nem azért szül az ember gyereket, hogy legyen egy otthoni takarítóbrigádja... Sajnos szerintem ideges volt és nem gondolta át
2018. márc. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Ne vedd magadra a szülők is mondanak néha olyan amit alap állapotban nem
2018. márc. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Pólót nem is kel vasalni ázzeg.


Az ilyen fokú perfekcionizmus mindig valami belső diszharmónia kivetülése. Nem az a baja konkrétan, hogy mennyit csiszatoltok és vasaltok.


Önmagát érzi bizonytalanul, hogy nem tud megfelelni a sokgyerekes családanya és egyben a középvezetői feladatoknak. Ez legtöbbször az ön-alulértékelésből fakad. Rágörcsöl, nem tud elengedni, nem tud laza lenni.

Aztan a saját magával való elégedetlenségét rátok vetíti ki.

2018. márc. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
*kell két L bocsi
2018. márc. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%

Anyád rendmániás.


Mostohaanyám is ilyen volt, lehetetlenség volt normálisan "jól" kitakarítani, mindenbe belekötött, holott a padlóról lehetett volna 10/10 enni.

De ő állandóan üvöltött, hoggyha megltott egy porszemet...


10 éve elköltöztem, azóta rá sem nyitom az ajtót, mert a tisztaságmániájábl kifolyólag egy bunkó paraszt is egyben, aki folyamatosan csak bántja a másikat.

2018. márc. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
Ha annyira tisztasag maniakus, miert nem o takarit, miert nem o csinalja? Nem lehet annyira jaj de milyen haziasszony, 20 polot osszegyujteni, hogy majd vasalunk, az sok.
2018. márc. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hár alig van itthon,amikor meg igen,akkor is hoteles ügyeket intéz. (Pl:munkabeosztás és hasonlók) Elvileg a mi dolgunk lenne mindent rendben tartani itthon,de még ha meg is tesszük,nem értékeli,mindig talál hibát. Pedig egész jó jegyeink vannak amellett,hogy ezt csináljuk minden nap. Mindig azt mondja,hogy első a takarítás,aztán tanulás,és utána a pihenés. Ahan,köszi,amikor alapbol 2-kor érünk haza,4-ig eszünk és takarítunk,aztán 6-ig lecke. De ő erre azon panaszkodik,hogy alig beszélünk vele. Tehát soha sem
2018. márc. 17. 17:32
 8/8 A kérdező kommentje:

Bocsénat,véletlen küldtem el.

Szóval soha sem jó amit csinálunk. De ez a mai nagyon rosszul esett,főleg hogy azóta sem kért bocsánatot,hanem duzzog,amiért mi nem megyünk oda,hogy bocsánatot kérjünk,amiért...amiért a hosszú hétvégénket nem vasalással töltöttük?

2018. márc. 17. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!