Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kiakadnátok, ha az unokátokat...

Kiakadnátok, ha az unokátokat "más" után neveznék el a gyerekeid?

Figyelt kérdés
Májusra várjuk a babánkat, nem akarjuk tudni, hogy kisfiú vagy kislány lesz. Ha kisfiunk lesz akkor a volt "mentorom" után szeretném hívni a fiamat. Férjemnek is tetszik a név, és meglepetés lenne a "mentoromnak" (most is tartjuk a kapcsolatot, nagyon jóban vagyunk, szinte már apám, és második keresztnév lenne, ezt elfelejtettem írni). Apám végig azt szajkózza, hogy várja már az unokáját és tovább megy a név, de neken nem tetszik a neve (István, nen adnám a fiamnak). Ti kiakadnátok vagy azt mondanátok, hogy egy híres ember után nevezték el?
2018. márc. 19. 16:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell mesélgetni, hogy ki után neveztétek el?

Azt a nevet kapta, amit kapott, mert nektek az tetszett és kész!

Eszembe nem jutott volna "valaki után" elnevezni a gyerekemet, olyan nevet adtunk neki, ami mindkettőnknek tetszett, holott ilyen nevűt nem is ismertünk személyesen.

2018. márc. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%
Én nem akadnék ki, mert nem szimpatikus nekem a szülő nevének átadása (ilyenkor lesz az, hogy az 50éves meglett mackós férfiembert is KisPistikének hívja az egész család). Maximum az zavarna, ha vmi valóságshow-szereplő után neveznék el, de az sem a név miatt, inkább a gyerekem értékrendje miatt abban az esetben.
2018. márc. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
98%
Tudod hogy apád ki lesz akadva, hogy nem az ő nevét kapja a gyerek. Akkor nem kell még sót is hinteni a sebekbe. Te tudod, hogy a "mentorod" után kapja a nevét a gyerek, de apukának elég ha simán Zolika lesz és kész.
2018. márc. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
85%

Nem a névvel lenne bajom hanem az esne rosszul ha a gyerekem azt mondaná hogy a Kis Pista után nevezi el a gyerekét mert az apja helyett apja volt.

Szerintem ha nem akarsz családi feszkót akkor egyszerűen azt mondod ez lesz a gyerek neve mert ez tetszik. Ha az apád lelkébe akarsz gázolni akkor előadod ezt a mentoros dolgot.

2018. márc. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
86%
Én egyáltalán nem szeretném, ha az unokám az én nevem kapná... szerintem jobb, ha a családon belül a nevek egyediek, nincs 3-4 generációnyi azonos nevű ember.
2018. márc. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
89%
Semmi közöm hozzá, hogy az unokámat ki után nevezik el, úgy gondolom. Ez a szülők dolga.
2018. márc. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
96%

A keresztnev nem egyedi.

Mondjatok annyit, nektek ez tetszik, ez lesz a neve. A gyerek nevet a szulok adjak, nem a nagyszulok.

2018. márc. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, ti hol éltek?

Mert ez a "valaki után elnevezés" Magyarországon nem nagy divat, legfeljebb valami nagyon eldugott faluban, vagy tanyán, ott is csak 100 évvel ezelőttig.

Ha te nagyon tisztelsz valakit, akit Leokádiának vagy Kleofásnak neveznek, akkor a gyereked, tetszik, nem tetszik ezt a nevet kapja?

Miféle marhaság ez?

2018. márc. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
81%
Miért akadnék ki? De normális szülő nem nevezi a gyerekét például Zizinek,meg mindenféle hasonlónak,mert van esze h a gyereknek se jók ezek a hülye nevek. :O
2018. márc. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
62%
Miért kéne ezen kiakadni? Én Makrancos Kata után kaptam a nevem, tesóim meg anyu egyik osztálytársa meg egy híres színésznő után. Szerintem nincs ebben semmi fura.
2018. márc. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!