Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel értethetném meg anyával,...

Mivel értethetném meg anyával, hogy felesleges kimennünk Ausztriába vásárolni, mert minden drágább kb?

Figyelt kérdés

Évente párszor kimegyünk 2-3 napra, ilyenkor szétnézünk Parndorfban, egy Bécshez közeli bevásárlóközpontban és elmegyünk Bécsbe is, mert anya nagyon szereti magát a várost. Viszont én már szinte mindent online rendelek meg, legyen szó cipőről, ruháról, vagy akár sminkről, kozmetikumokról. Sokkal egyszerűbb, bármikor megtehetem és rengeteg akciót fogok így ki. Ráadásul a választék is nagyobb.


De anya most kitalálta, hogy menjünk majd a tavaszi szünetben, viszont ahogy nézegettem az árakat, drágább szinte minden. Van, hogy csak 5-800 forinttal, de pl. a Zarában nagyobb volt az eltérés. Mondom neki, hogy online sokkal egyszerűbb lenne megvenni, amiket szeretne, de hogy az nem jó, mert biztosan nem azt fogják küldeni, meg átvernek, ellopják a kártyáról a pénzt és nem küldenek semmit...


Ráadásul nem is az osztrák határ mellett lakunk, hanem az ország másik végében, tehát fél nap simán elmegy autózással.


2018. márc. 20. 09:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Akkor te otthon maradsz, de ne foszd meg anyukádat az élménytől. Kaland egy utazás, főleg ha költekezhetsz is. Ne hisztizz!
2018. márc. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ja, csak éppen nekem kéne vezetni oda és vissza is, mert ő nem szeret, apa pedig évente kétszer vásárol magának és le is tudja az egészet egy évre.
2018. márc. 20. 09:14
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
Úgy egyszerűbb. Ha nincs, aki vezet, akkor nincs kiruccanás, és nincs felesleges pénzköltés (ezzel a pénzkidobás dologgal talán tudsz rájuk hatni).
2018. márc. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Anyudnak ez egy kis kikapcsolódás , kirándulás. Ne akard elvenni tőle. Értem én hogy neten olcsóbb stb.. hidd el ő is érti és tudja. De menni akar csavarogni. Örülj ennek a programnak, kísérd el. Lazuljatok aztán ennyi. Ha találsz valamit veszel ha nem akkor csak jól érzitek magatokat.
2018. márc. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Rendszeresen utazunk, tehát nem arról van szó, hogy neki ennyi jut. Most is mennek áprilisban Rómába a barátnőivel, május elején Bécsbe koncertre szintén velük, utána velem is elutazik, még a vizsgaidőszakom előtt. Tehát nincs 'bezárva' ide, meg nem is szakad meg a munkában.


Ha közelebb lenne, nem kellene fél-fél napot a kocsiban ülve tölteni, még akár el is mennék "csak úgy". De messze van, fárasztó is az út.

2018. márc. 20. 09:24
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Lehet, hogy online olcsóbb, de az egy program, élmény, ha ő elmehet oda. Neked nem az árakkal van most problémád szerintem, hanem hogy nem akarsz vezetni. Inkább ezt mondd meg neki őszintén, hogy keressen más sofőrt, mert neked nincs kedved ennyit vezetni.
2018. márc. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Menni sem szeretnék igazából, mert a tömegtől, a rosszul megvilágított próbafülkéktől rosszul vagyok, vagy hogy konkrétan néha a kezemből veszik ki a ruhát mások. És még ehhez jön az, hogy itthon, az ágyamból sokkal olcsóbban megveszem ugyanazt a terméket.


Szeretnék a barátommal és a barátnőimmel is lenni kicsit.

2018. márc. 20. 09:29
 8/12 anonim ***** válasza:
29%
Felnött ember vagy, költözz el és akkor nem kell anyudat furikázni.
2018. márc. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Még jó, hogy 18 évesen elköltöztem... :D:D

De köszi a tanácsot!

2018. márc. 20. 09:33
 10/12 anonim ***** válasza:
67%
Mondd meg neki, hogy nem akarsz ennyit vezetni és kész. Ha nem te vezetnél akkor azt mondanám, hogy menj vele, de az érthető, hogy nincs kedved ilyen sokat vezetni. Az online ruharendeléssel nekem csak annyi a bajom, hogy nem látszik a fazon. Zarába ha bemegyek 10 ruhából csak egy áll jól rajtam.
2018. márc. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!