Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értethetném meg velük,...

Hogy értethetném meg velük, hogy az nem az ő hibájuk, amivel én pénzt keresek?

Figyelt kérdés

20 éves egyetemista lány vagyok és egy tehetős férfi támogat anyagilag. A lakásom és az autóm is tőle van, meg igazából ha ő nincs, ma valószínűleg nem élnék ilyen életszínvonalon.

Most ne gyertek azzal, hogy így milyen jövőm lesz, eldob majd, k..va/ri.anc/luxusprosti vagyok, stb. Mert ez egyáltalán nem érdekel.


Eddig ezt sikerült a családom előtt titokban tartani, de most kiderült és nem tudom, mihez kezdjek.

Apa anyát hibáztatja ezért, Ő pedig saját magát, mert hogy nem tudtak nekem mindent megadni és hogy erre kényszerültem az ő hibájukból.

Ráadásul itt a Karácsony is és szeretném, ha nem lenne ennyire feszült a levegő.


2014. dec. 22. 11:14
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
81%

Megértem a szüleidet. Ha az én lányom csinálná ezt, én is mélyen magamba néznék, hogy mit rontottam el, milyen értékrendet adtam át a gyerekemnek.

Szerintem hagyd abba az egészet, és menjél el dolgozni, mint több százezer másik egyetemista.

2014. dec. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
62%
Mondjuk nekem ebben az a legfurább, hogy apukád miért anyukádra keni a vélt vagy valós felelősséget.
2014. dec. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
59%
Sok ezren csinálják amit te. Legfeljebb nem ismerik be. Letagadják. Legutóbb egy francia felmérést olvastam. A legóvatosabb becslések is több tízezer érintettről beszéltek.
2014. dec. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:

Figyelj, nem 80-90 ezerért szeretnék 10-12 órákat dolgozni, hogy ez a pénz utána elmenjen diákhitelre, számlákra, majd a hónap végén pár ezer forintból éljek meg.

Kihasználom az adottságaimat, ennyi. Jobb ez így nekem.


Apa mindenért anyát hibáztatja. Legutóbb nekiment egy autónak és utána itthon anyával kiabált (aki végig itthon volt), hogy ez az ő hibája volt, mert anya mondta neki, hogy majd siessen haza, mert vendégek jönnek és ne a vacsora végén állítson be.

2014. dec. 22. 11:21
 5/45 anonim ***** válasza:
97%

Minden szülő hibáztatja magát, ha prosti lesz a lánya.

NEM azért tartatod lo9 magad egy férfivel, mert a szüleid nem tudtak neked mindent megadni. Csak azért, mert Te luxusban akarsz élni. Ezt értesd meg a szüleiddel.

2014. dec. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
61%
A szüleid élete romokban hever, de ennek semmi köze a te foglalkozásodhoz. Ők már réges-régen elrontották az életüket. De ez az ő problémájuk. Az pedig, hogy te a testedből élsz, a te döntésed. A te életed és a te felelősséged. Ha majd kiderül, hogy hiba volt, akkor te élsz ezzel a hibával tovább. Aztán majd okolhatsz te is mást, mondjuk a szüleidet, hogy olyanok voltak, amilyenek. Családi örökség, ugyebár.
2014. dec. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
25%
Én nem hibáztatnám magam a szüleid helyében. Amúgy szerintem jól csinálnod ettől nem vagy prosti, nem kell mindig mással lennéd, ez jó befektetés.
2014. dec. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
85%

A bevezető kérdésedben van egy nagy HAZUGSÁG!

"nem tudtak nekem mindent megadni és hogy erre kényszerültem"


Nem, nem kényszerültél!

Saját lakás helyett lehet koleszban és albérletben lakni (nem egymagadban hanem másokkal megosztva) és autó helyett busszal közlekedni. Ahogyan a legtöbb egyetemista teszi.

Az, hogy ezt az életet választottad, a te döntésed és a te erkölcseidet tükrözi. Kényszerről szó nincs, mert ezek a dolgok messze túl vannak a megélhetési költségen.

A szüleid valószínűleg azért hibáztatják magukat és egymást, hogy ilyen erkölcseid vannak. Megmondom őszintén én is mélységesen elszomorodnék és gyereknevelésemet totális csődnek érezném, ha a lányom így élne. És fiatalemberként semmiképp sem akarnék párkapcsolatot olyan lánnyal, aki valaha így élt.


Lehet lepontozni, ez nem változtatja meg a véleményemet!!!

2014. dec. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
38%
En sem hibaztatnam magam a helyukben. En orulnek, hogy jo eleted van es boldog vagy. Mennyivel lenne jobb ha minden nap sirnal hogy faradt vagy es nincs penzed semmire? Semmivel. Maximum azt tanacsolnam a helyukben, hogy tegyel felrr penzt a kesobbiekre :)
2014. dec. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
96%

11:30

"ettől nem vagy prosti"


Hanem???!

2014. dec. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!