Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit szóltok ehhez a helyzet...

Ti mit szóltok ehhez a helyzethez? Kinek adnátok inkább igazat? Az mindegy, hogy èn ki vagyok a törtènetben, szereplő, vagy csak megfigyelő. Nekem is van saját vèlemènyem, de a lehető legobjektívebben írom le a dolgokat.

Figyelt kérdés
Szóval az adott helyzet: 17 èves lány eddig èdesanyjával ès annak barátjával lakott,(szülők kb 5 ève váltak, apa azóta egyedülálló) de most az anya ès a barátja külföldre ment dolgozni, ezèrt a lány visszaköltözött az apjához. Eddig nem ápoltak túl szoros kapcsolatot, voltak elèg rossz időszakok, de jobbak is. Amíg együtt èltek gyakori volt a konfliktus. A lány napi 7-8 órát tanul iskolában(gimnázium), plusz heti 2szer másfèl órás edzès, ezután otthon szinte csak a számítógép előtt ül, ès játszik mindenfèle játèkokkal. Az anya kèső estig 10-11 ig dolgozott, az apa viszont otthonról dolgozik zömèben. Az apa különösen jól èrt a fizikához, a lány viszont ki nem állhatja. Az apa napi 2 óra fizika tanulást rendelt el, a többi esetleges tanulni való ès tevékenység mellè. A lány nem különösebben jó vagy rossz tantárgyilag belőle, kb 3 as átlag. Viszont különösen szereti a biológiát ès kèmiát, amikből 5 ös. Plusz mèg az összes tárgyból 4-5 a fizikát kivève. Tehát egyáltalán nem rossz tanuló.(csak elkèpesztően lusta) az apa viszont az internet letiltásával fenyegeti, hogy egy bizonyos időpontban le lesz tiltva, ès aznap nem netezhet többet. Se Messenger, se Facebook, se youtube se játèk, se semmi. Mind a kèt szemèlyt jól ismerem, èvek óta, ès tudom, hogy az apa csak törődni szeretne egyetlen utódjával, az viszont 17 èv ilyen minősègű kapcsolat után nem igazán èrtèkeli, ès az első adandó alkalommal költözne el onnan. Szerintetek túlreagálja a lány, vagy az apa módszerei nem a legjobbak? Sok rèszletet nem írtam le, de ha kellene, a tisztább látás vègett, leírom.

#gyerek #nevelés #gyereknevelés #korrepetálás szülő
2018. márc. 21. 01:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
17%
Minek költözött vissza. Én tipliznék mig megtehetem.. Mert 18 évesen se lesz messenger meg semmi élete. Nem csak tanulni kell pihenni szórakozni is. Én ennél durvábbak miatt szöktem el 18 évesen. 27 éve nem láttak,de a gyerekeimet nem igy nevelem ahogy engem veréssel és társaival h rám is rám vágják az ajtót amint betöltik a 18 at..
2018. márc. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
83%
A gyerek nem klón,én sose kényszeriteném példáuál egészségügyi pályára egyik gyerekemet se, mert én abba dolgozom,szeretem,külön lények,nem kell eröltetni, az nagyobb utalathoz vezet,sőt a szülőt is megutálja és menekül a büvős számnál.. 200 meg 1000 kmrek nem oknélkül kerülnek a szülő gyerek közé sosem..
2018. márc. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
66%

A hármas fizika az egy teljesen jó jegy, tekintve, hogy valószínűleg úgysem azzal fog továbbtanulni, és az egyetemi felvételibe a fizika helyett a biológia vagy a kémia is beszámítható.


Semmi értelme erőltetni a fizikát, ha annyira utálja.


(Mindjárt jön valaki, aki szentül állítja, hogy 5.0 átlag alatt a gyereknek kuss a neve, márpedig csak vizen és kenyéren kellene élnie, hiszen eltartják, és egyébként sincs joga követelni a netet.)


De, nekem ez a véleményem. (Pedig szerintem a középiskolás fizika tényleg dedós szint, de hát ha nem megy... akkor nem megy.)

2018. márc. 21. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
85%

Azokkal a tárgyakkal kéne foglalkoznia amiket szeret, főleg így továbbtanulás előtt, mert valószínűleg abba az irányba megy majd!

Mégis miért pocsékoljon egy 17 éves lány napi két órát felesleges dologra? Pláne olyanra amit nem kedvel? Főleg fenyegetőzés és letiltás árán?

Komolyan néhány szülő nem normális... Kit érdekel mit szeret az apuka? Az nem tűnt fel, hogy a gyereke nem saját maga? Egy teljesen más személy? Akit más érdekel, teljesen más a személyisége és mással szeretne foglalkozni???

Ezzel csak még jobban elidegeníti magától és teljesen jogosan.

2018. márc. 21. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
43%
Apának adok igazat,17 éves lány és egész nap a monitort bámulja? Menjen sétálni,kirándulni,tanuljon főzni,olvasson,járjon bulizni,keressen társaságot magának.
2018. márc. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
80%
Hát, ha mindenből négyes-ötös, kémiából is, és csak fizikából 3-as, erőltesse meg kicsit magát, szedjen be négyeseket, hogy lenyogodjon az apja... Ha tényleg olyan jó tanuló az a lány, nem lenne megerőltető egy jeggyel jobbat elérni szerintem. Én bukásról hoztam fel magam 4-esre matekból napi 1 óra extra matekozással. Egy jegyet javítani még könnyebb. Ha más bajuk nimcs egymással, felesleges ezzel feszültséget kreálni. Ha javulnak a jegyek, nyilván az apja sem erőlteti a napi 2 óra fizikát.
2018. márc. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Valahol apukát is értem, hiszen eddig nem volt napi szinten ráhatással a lányára tanulás terén és most próbálja ösztönözni, csak rosszul. Látja, hogy végül is jó tanuló, és ha már ő tudja a fizikát, szeretne segíteni neki, csak rossz eszközökkel. Nem így kellene. Inkább le kéne ülni a lányával, olykor beszélgetni, felajánlani neki, hogy na nem tud valamit, akkor segít és megvonás helyett inkább valamit felajánlani a fáradozásaiért. (Jó tudom, a tudás az érdem, stb. stb., de na...)


A lányt is megértem, hiszen eddig nem az apjával lakott, más szabályok, és nem tetszik neki a rendszer.


Apukának kellene nyitnia a lánya felé, mert így csak mind a ketten durcáskodnak, mint két óvódás.


De amúgy hova tudna költözni, ha nem apukához?

2018. márc. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
37%

Bszki. Lelkiismeretesen elolvastam minden szót, hogy véleményezni tudjam a dolgot, erre kiderül, hogy tanulásról meg fészbukról van szó.

Gratulálok a problémához, bárcsak nekem is ilyesmi lenne.

2018. márc. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
83%

A lányt és az apukát is megértem, az anyukát elítélem.


Lány részéről: Adott egy kamasz, aki kitaszítva érzi magát, mert egyszer már elhagyta az apja, most pedig anyja tette ugyan ezt. (Az okok nem fontosak, még ha az apuka önhibáján kívül is történt az eltávolodás 5 éve, ez egy kiskamasznak bizony meghatározó.) Valamilyen szinten természetes, hogy online alakítottta ki a saját közösségét, ahol gyors barátságok köződnek és szűnnek meg, tehát ha valaki lemorzsolódik, az nem olyan fájdalmas.


Apuka részéről: Egy olyan új helyzet adódott az életében, amivel feltételezésem szerint még nem találkozott. (A kérdésből nem derül ki, hogy él e az apuka háztartásában másik kamasz gyerek.) Kihagyott 5 évet a lánya mindennapjaiból, így számottevő hátránnyal indul nevelés terén. Szándéka nem lenne rossz, de a módszerei nem a legjobbak. Korrepetálhatná ő maga is a lányát, ha tényleg olyan jó képességű, elég lenne alkalmi 1 óra is, minden iskolai fizikaóra óra után.


Mai látásmódommal az apukának adok igazat, egy lusta, de tehetséges lánynak nem túl megerőltető egy tárgyból javítani. Írom ezt úgy, hogy gimiben pont olyan lusta voltam, mint a kérdésben említett 17 éves lány. Sok-sok szenvedés árán jöttem rá később, hogy a lustaságom miatti félmegoldások nem visznek előrébb az életben, ahhoz, hogy el is érjek valamit, kitartónak és szorgalmasnak kell lennem.

2018. márc. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
90%

Hogy én kinek adnék igazat? Inkább a lánynak (bár egy kicsit megerőltethetné magát). Mindkét szereplőben van túlkapás, de ez kezelhető.

DE hol van az anya? Az anya, aki be sem fejezi a gyereknevelést, elmegy a pasijával külföldre az érettségi évében? Otthagyja a gyereket az apának, akinek eddig talán nem volt beleszólása a nevelésbe, de most szabad kezet kap és nevel jól-rosszul?

Én a kislányt sajnálom a történetedből igazán és mélyen elítélem az anyát!

2018. márc. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!