Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit szóltok ehhez a helyzet...

Ti mit szóltok ehhez a helyzethez? Kinek adnátok inkább igazat? Az mindegy, hogy èn ki vagyok a törtènetben, szereplő, vagy csak megfigyelő. Nekem is van saját vèlemènyem, de a lehető legobjektívebben írom le a dolgokat.

Figyelt kérdés
Szóval az adott helyzet: 17 èves lány eddig èdesanyjával ès annak barátjával lakott,(szülők kb 5 ève váltak, apa azóta egyedülálló) de most az anya ès a barátja külföldre ment dolgozni, ezèrt a lány visszaköltözött az apjához. Eddig nem ápoltak túl szoros kapcsolatot, voltak elèg rossz időszakok, de jobbak is. Amíg együtt èltek gyakori volt a konfliktus. A lány napi 7-8 órát tanul iskolában(gimnázium), plusz heti 2szer másfèl órás edzès, ezután otthon szinte csak a számítógép előtt ül, ès játszik mindenfèle játèkokkal. Az anya kèső estig 10-11 ig dolgozott, az apa viszont otthonról dolgozik zömèben. Az apa különösen jól èrt a fizikához, a lány viszont ki nem állhatja. Az apa napi 2 óra fizika tanulást rendelt el, a többi esetleges tanulni való ès tevékenység mellè. A lány nem különösebben jó vagy rossz tantárgyilag belőle, kb 3 as átlag. Viszont különösen szereti a biológiát ès kèmiát, amikből 5 ös. Plusz mèg az összes tárgyból 4-5 a fizikát kivève. Tehát egyáltalán nem rossz tanuló.(csak elkèpesztően lusta) az apa viszont az internet letiltásával fenyegeti, hogy egy bizonyos időpontban le lesz tiltva, ès aznap nem netezhet többet. Se Messenger, se Facebook, se youtube se játèk, se semmi. Mind a kèt szemèlyt jól ismerem, èvek óta, ès tudom, hogy az apa csak törődni szeretne egyetlen utódjával, az viszont 17 èv ilyen minősègű kapcsolat után nem igazán èrtèkeli, ès az első adandó alkalommal költözne el onnan. Szerintetek túlreagálja a lány, vagy az apa módszerei nem a legjobbak? Sok rèszletet nem írtam le, de ha kellene, a tisztább látás vègett, leírom.

#gyerek #nevelés #gyereknevelés #korrepetálás szülő
2018. márc. 21. 01:01
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
40%
De jó hogy mindenki az anyát támadja... mi van ha vitte volna a lányt magával, de az a szokott gyerek-duma miatt: "jaj, itt vannak a barátaim, stb" -nem ment? Apuka miért mintaapa ha öt évig cseszett a lányára?
2018. márc. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
62%

Utolsó, értelnes ember NEM rángat ki egy érettségi elött állo majdnem felnöttet a környezetéből, mert az aktuális farkának épp külföldre támadt kedve menni.

Ebben az esetben a farkinca menjen, anyuka marad a lánnyal, és követi a férfit, ha a csaj pl felvételizett egyetemre.


Apuka meg attol hogy nem önála helyezték el a gyereket anno, NEM szarik rá. Csak épp tök más, ha hetente háromszor van láthatás,meg ha neki kell nevelnie hirtelen.


A lány részéről lehetne kevesebb a fészen logás, apukáérol meg a hülye irreális elvárások.

2018. márc. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
75%
Nem is értem hogyan sikerült felnőnöm facebook, meg messenger nélkül. :D biztos totál lelki nyomorék vagyok. :D
2018. márc. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
32%
Eszembe se jutna addig kiköltözni, amíg le nem érettségizett a lányom. Ha eddig kibírták itthon, ez az egy-két év már nem számottevő.
2018. márc. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
54%
Nem "mindenki" támadja az anyát, a 10. válaszig szó sem volt róla. Az anyának nagyon nagy a felelőssége, miért nem maradt itthon? Egy ANYA (a szó legszorosabb értelmében) nem menne el a pasijával, amikor kiskorú a gyereke.
2018. márc. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
22%
Apa leléphet, anya meg maradjon a nyomorban, nehogy már jó legyen neki is. Döbbenet milyen korlátolt emberek vannak.
2018. márc. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
55%

Ez nem korlátoltság kérdése. Honnan veszed, hogy az apa lépett le? Nem tért ki arra a kérdező, hogy mi okból romlott meg a házasságuk.


Ha egy felnőtt nő kiköltözik külföldre a pasijával úgy, hogy a lányának már csak egy-két év van hátra a középiskolából, az önzőség. Egyedül akkor tartom megfontolt döntésnek, ha előtte felvázolja a lányának az ötletét, és az beleegyezik PLUSZ megvan minden tárgyi és nyelvi tudása a tanulmányai külföldön való folytatásához.

2018. márc. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
69%
"Tehát egyáltalán nem rossz tanuló(csak elképesztően lusta)" Nekem ebből az jön le, hogy ha akarná, simán képes lenne javítani egy jegyet fizikából és akkor megszűnne a probléma.
2018. márc. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Látszik, hogy apukának nincs tapasztalata a kamasz lányok nevelésében, sem a tanítasban.


Napi +2 óra fizika tanulás felesleges. Sok és úgysem figyel.


Ilyen helyzetben én pl szombat 9-13ig fizikáztatnék vele, plusz motivációként beígénék egy 4es év végi jegyért egy jobb gépet, amin tud játszani.


A lány részéről az elköltözősdi túlreagálás, viszont figyelembe véve, hogy eddigi életében ide-oda passzolgatták a szülei, nem meglepő sajnos.

2018. márc. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
53%

Még nem olvastam végig a válaszokat, csak a fő kérdésedet.


Mi az, hogy rákényszerít valaki a lányra napi 2 óra fizikázást??? Csak kiragadtam egy mondatot, amin totál kiakadtam. Ész megáll! Az apja nem normális. Mondjuk az anyja se.

2018. márc. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!