Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá szüleimet,...

Hogy vegyem rá szüleimet, hogy ne tartsunk macskát?

Figyelt kérdés
Anyám tudniillik imádja a macskákat. Amióta eszét tudja, mindig volt macskája. Na, most ez szép meg minden, de nem egy pár volt, hanem több mint 30. És nem, nem egyszerre volt több. 1,5-2 évente cserélte folyamatosan. Falusi lány és onnan vette át a dolgot, ideköltöztek városba kb 30 éve és azóta itt kb 15 macskát tartott. Nem voltak itt nála tovább, mint 2 év. Azért mert anya szerint a macskák azért kellenek neki, mert hogy legyen és kiállítási tárgyként alkalmazza őket. Szerinte minden macska kinti, és -10 fokig nem szabad őket beengedni a házba. -10 fok alatt is csak a garázsba este engedi be. Csak kint lehetnek a macska, mert ha bejön, akkor sikít, mint a fábaszorult féreg, mert utálja a macskaszőrt a házban és nem akarja, hogy betojjon, szerinte egyik "dög" (az ő szavával élve) sem szobatiszta. Maradjon csak kint. Viszont hát ebbe eddig minden macskánk belehalt, mert itt minden második tél kb nagyon hideg és nappal is minuszok vannak, akár nappal -10 alatt is, és ugye mivel nem éjszaka, akkor is kint vannak a macskák. Szerinte egy macska napi 20 perc simit kér és utána ennyi, kaját kap és kész, megoldva. Szerinte a macskák fogyóeszközök, és ha nem jön egy új, miután meghalt a régi, hoz egy újat. A mostanit is majdnem 2 éve hozta, 100km-ről arrébb. Ezzel is ugyanúgy bánik, és mivel a szomszéd megelégelte anyámat, ő beengedi a melegbe, sőt egész nap bent lehet náluk a macska, így hát lényegében az övéjüknek lehet mondani, mert ide csak néha jár kajálni, és kész. Ezért anyám felhúzta magát, ultimátumot adott a szomszédnak hogy vegye le a kezét a macskáról, de hiába, nem adja vissza nekünk "állatkínzóknak". Mi csak kidobjuk a kertbe és nem is foglalkozunk vele, ők meg egész nap játszanak vele, és szeretgetik. Ezért anyu most megint macska után kutat. Nem tudom leállítani, azt mondja kell a házhoz, mert kell és kész. Hogy beszéljek vele, ha semmi sem hatott nála? (persze állatsegítők bevonása nélkül, vagy törvény nélkül) Válaszokat előre köszönöm, már néha sírhatnékom van, hogy folyton más van itt, mert elhullanak vagy a szomszéd elveszi, még akkor is ha már nagyon hozzánk kötődött :(

2018. márc. 24. 15:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Engedd be a lakásba
2018. márc. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Írtam sajnos, hogy nem szabad beengedni, tilos. Anyám kitekeri nyakam ha bemerem engedni és a macskát is kivágja.
2018. márc. 24. 15:40
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Mond hogy nem te voltál
2018. márc. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
jelentsd fel legközelebb. Ez van valamiből tanulnia kell vagy amint beszerez egy cicát te egyből keress neki gazdit és szóld le anyádat, mert hülye falusi.
2018. márc. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Állatvédőket felhívnám-kihívnám. Elmondanám, hogy mi a helyzet. Nem szeretem a macskákat, de ez állatkínzás!
2018. márc. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem a települési rendeletek meghatározzák, hogyan kell tartani macskát, és lakóházba hányat szabad és milyen feltételekkel. Szerintem szedd elő az ide vonatkozó jogszabályt, vagy egyszerűen szólj állatvédőknek, és kérd meg őket, jöjjenek ki, elbeszélgetni vele.

De be is mehetsz a jegyzőhöz, és akkor ő elrendel ellenőrzést és korlátozást.

Ezt egyébként az állatvédők is el fogják intézni, ha anyukáddal nem jutnak dűlőre.


Még az egészségedre is káros lehet ez, tehát még az ÁNTSZ is illetékes ebben, őket is megkérdezheted, mi a teendő.

2018. márc. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Merre laksz, hogy ennyire hidegek a telek? A kertben nem tudnál egy biztonságos kuckót készíteni a macskának? (Akár egy kisebb méretű kutyaház felhasználásával, bent legyenek pokrócok, van aki szerint a szalma a nyerő, mert a pokrócok, rongyok átnedvesednek a macska koszos lábától, a szalma viszont kiszárad hamar.)


Azért csak ezeket írom, mert az alapproblémát nem tudom, hogy lehetne megoldani. Igazából azt sem teljesen értem, hogy miért nem bírják a macskáitok a kinti tartást, hiszen egy csomó kóbor macska is megél valahogy. Talán anyukád mindig rövid szőrű fajtákat választ, nem keverék házi macskát?

2018. márc. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%

Az előbb félreértettem, azt hittem, egyszerre van ennyi macska.:)

Szóval szerintem egy pici óla ha van, az már jó lehet neki. Ez egy kóborcica, nem a tiétek, csak ismeritek egymást. Hát igen, értem, mi van, mi a szívfájdalmad, de hát nem a ti macskátok, nem gondozzátok, csak sokat van ott, ezért olyan néha, mintha hozzátok tartozna. De hát ilyen a cica természete.

Kóborállat, vadállat az.

2018. márc. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%
Vegyetek kopasz macskát. Akkor nem lesz baja, hogy hullik a szőre. A macskák meg a legszobatisztább állatok, hamar rászoknak az alomra. (igazából elsőre)
2018. márc. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%

" Ezért anyu most megint macska után kutat. Nem tudom leállítani, azt mondja kell a házhoz"


Egy ilyen szerzett cicához viszont gondoskodás kell, etetni kell, állatorvoshoz kell vinni, kozmetikushoz, féregteleníteni, ivartalanítani, chippelni.

Akkor 10-14 évig is veletek van, amíg él.

Ha nem vállalja ezt anyukád, akkor ne vállaljon macskát.

2018. márc. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!