Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos lenne a kérésem? Hogyan...

Jogos lenne a kérésem? Hogyan kérjem meg a szüleimet, hogy fizessék ki a tanfolyamot?

Figyelt kérdés

A diplomaosztómra azt kaptam ajándékba a szüleimtől, hogy finanszírozzák nekem, hogy megtanuljak vezetni. Ők ajánlották egy ismerősüket, aki oktató, iratkozzak be hozzá, mondták. Mint később kiderült, ez az "oktató" egy iszákos öreg hapsi volt, ugyan csak 3000 forintot kért el egy óráért, de még 30 óra vezetés után sem voltam biztos, több külső szemlélő is mondta, hogy nagyon rosszul oktat, direkt visszafog engem és egy szinten tart és csak a pénzt húzza le.

Amikor ezt mondtam a szüleimnek, mondták, hogy akkor keressek mást, iratkozzak át. Egy barátnőm oktatójához mentem, nála 5000 egy óra, de legalább eredményes. Persze, jó, fizetik, mondták a szüleim.

Befizettem 50,000 forintot előre, saját zsebből. Csak közben jól összevesztem anyámékkal (most ezt nem részletezném, amúgy is elég érdekes a kapcsolatunk), így már nem beszéltem velük egy jó ideje. A párom beszél anyámmal napi szinten, azt mondta, hogy még csak meg sem említette, hogy ideadná a pénzt... nekünk meg most már nagyon kéne, mert közel a hónap vége... Kértem a páromat, hogy kérdezzen rá anyámnál, de nem hajlandó, mert neki mi köze ehhez... Én meg nem akarom felkeresni őket, mert aztán hallgathatom, hogy "na mi van, a pénz az kéne" meg egyéb köpködéseket...

Mit lehet ilyenkor tenni?


2018. márc. 20. 22:01
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
85%
Ha nincs pénzed hó végén, lehet nem vezetésre kéne költeni... Amúgy így mit vársz mit mondjuk, menj haza pénzért kuncsorogni? Nem kötelessége pénzelnie téged a szüleidnek. Add el valamidet, vállalj másodállást vagy urambocsá rendezd a viszonyt.
2018. márc. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
59%
Dolgozni esetleg? Amugy miért nem beszéltek? Ha ők nem kellenek a pénzük se kelljen,én egy böröndel jöttem el,de a pénzért se mentem volna a közelükbe. Nem is volt nekik mert elitták. :P Tőlem lopkodtak mig tudtak.
2018. márc. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
86%
Ne haragudj, de nekem nem lenne képem kérni. Az enyémek se egyszerű esetek, de nem hiszem, hogy olyan nagy bűnt követtek volna el ellened, mert akkor a párod sem beszélne velük. Ha meg még szóba sem állsz velük, mi jogon kérsz?!
2018. márc. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
69%
Mivel megígérték így szerintem jogos. De lehet úgy vannak vele,hogy mivel drággább oktatóhoz mentél így fizesd te. Szerintem személyesen keresd fel őket és kérdezz rá,így lenne a korrekt. Maximum nemet mondanak,de legalább nem görcsölsz rá.
2018. márc. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
83%

Egyszóval haragban vagy a szüleiddel, de a pénzre szükséged van. Személyesen derogál eléjük állni, inkább a párodat küldöd szócsőnek.

Ha haragban is vagytok, azért személyesen illene emlékeztetni őket az ígéretükre.

Aztán, hogy miként reagálnak, az már tőlük függ.

2018. márc. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
93%

Mit lehet tenni?

1. Feltenni a fapofát, felkeresni a szülőket és előterjeszteni a kérést. Aztán elfogadni a választ, a kísérőszöveggel együtt.

2. Felnőtt, önálló, diplomás emberként viselkedni, és összekaparni a pénzt, nem apuciéktól kuncsorogni, miután felneveltek és kitaníttattak. Elég röhejes, ha egy jogsi részletfizetését nem tudod kigazdálkodni. Az meg különösen, hogy szóba ugyan nem állsz a szüleiddel, de a pénzük azért kéne.

2018. márc. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
94%

Én biztosan nem a párom küldeném ez így nagyon gáz. Igaza van, h nem kérdez ra.

Szerintem innentől nem jogos a kérésed, esetleg ha kibékültök. De én sem értem, h ha nulla forint van hó végén akkor kiért erre költesz. Vagy munkához kellene?

Amúgy hány éves vagy?

2018. márc. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Na álljon már meg a menet, attól, mert lediplomáztam, attól még dolgozok! Bocsánat, hogy nem a fáról szedem a pénzt, 50 ezer forint az szerintem nem olyan, hogy hopp dobálom, legalábbis nekem... Csak akkor nem értem miért kellett azt mondani, hogy persze persze fizetjük, ez a diploma ajándék, blabla, akkor úgy állok hozzá én is!
2018. márc. 20. 22:25
 9/33 A kérdező kommentje:
Az csak hab a tortán, hogy pont nekik kéne bocsánatot kérniük tőlem... És én meg pont ezért is nem akartam kérni a pénzt, mert már itt látatlanba, akik azt se tudják mi van a háttérben, már "de a pénz az kéne", hát basszus, igen, az a pénz amit úgy volt, hogy ők állnak, csak én meg előre kifizettem, de ha tudom ezt, akkor másképp kalkulálok.
2018. márc. 20. 22:28
 10/33 anonim ***** válasza:
87%
Elmondanád kérlek, min vesztetek össze?
2018. márc. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!