Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ítélik el annyira, ha...

Miért ítélik el annyira, ha valaki idős szülőjét otthonban helyezi el?

Figyelt kérdés
Jártam ilyen otthonban, és nagyon jó hely volt. Mindenkinek külön kis lakrésze, fürdőszobával, konyhával. Nagy közös ápolt kert, közösségi helyiségek, non stop orvosi ügyelet, és szakképzett ápolók. Sokkal nagyobb biztonságban van ott egy idős ember mint otthon. Anyósom most fog egy ilyenbe beköltözni, ő maga akart menni, mert nem szeretne a terhünkre lenni, meg a férjem is nyugodtabb lesz így, hogy ha baj van tudnak neki segíteni.
2018. márc. 24. 19:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
16%
Még egy hét sem telt el az utolsó ilyen kérdés óta... Legyetek már egy kicsit kreatívabbak.
2018. márc. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
61%
Miért gondolod, hogy elítélik? Szerintem nem olyan rossz a megítélése, bár lehet, hogy az állami nagyon fos.
2018. márc. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
35%

Ja, pont egy hete volt. :D

Kezdem azt hinni, hogy kb van 10 felhasználó a többi kérdést-beleértve a szokásos bombanős/meztelencsaládos/mindenőapénzrehajt/anyósos stb kérdést a modik teszik fel.

2018. márc. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudom, ez akkor baj, ha csak bedobjunk a nagyit, mert nincs kedvünk már vele foglalkozni. Szerintem nem rossz ez! Én nem ítélrm el. :)
2018. márc. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
18%
Nagyon hamar meghal az az idős ember akit kiszakítanak az otthonából! Az általad leírtak nem pótolják,hogy a saját megszokott környezetben a magad ura vagy!
2018. márc. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
22%
A családnak igy könnyebb,nincs macera.
2018. márc. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%
Azok itélik el ahol nincs pénz rá,és kényetelenek otthon szivni a demens felügyeletet igénylő rokonnal.
2018. márc. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
5%

Nem lehet "csak úgy" betenni hála Istennek. Azt a gondoskodást mindenki megérdemli amit a gyerekei,unokái

felnövéséért megtett.

.

2018. márc. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
78%
Nem mindenki ítéli el, van, amikor ez a legkisebb rossz döntés. Ha a családnak például nem áll módjában gondoskodni az idős szülőről, legyen bármi az ok, akkor nem gondolnám, hogy egy otthon probléma lenne. Persze, lehet hallani rémhíreket is, egyébként meg nem olcsók ezek az otthonok. Ismertem olyat, akinek a családja magához vette az idős beteg szülőt, neki a nagyapja volt, állandóan kimerülten járt dolgozni. Ha nem egy problémamentes családtagról van szó, akkor óriási teher az ápolás.
2018. márc. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
43%
A vilag valahol mindig konzervativ marad es ha lehet a szuleimet en is magam gondoznam idos korukban, de ezt persze nem mindenki engedheti meg maganak. Keves az ido, sok a macera, meg kevesebb a szabadsag. Sokan ezt nem ertik es onzosegnek, lustasagnak, elhanyagolasnak titulaljak. Mindenki orulne idosen ha a szerettei apolnak es nem holmi felidegenek. Minden eremnek ket oldala van, ezt jegyezd meg!
2018. márc. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!