Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek arról ha...

Valaki : kérdése:

Mi a véleményetek arról ha valaki a keresztnevén szólítja a szülőjét?

Figyelt kérdés

Az apámmal Sosem volt szülő-gyerek kapcsolatom, Sosem jött a számra hogy apa. Inkább nem szólítottam meg,csak egyből mondtam amit akartam. Ez kezdett kínos lenni, ezért elkezdtem a keresztnevén hívni. Ha hozzászólók vagy ha beszélek róla.

Neki mindegy,nem szeretjük egymást,de a család ki van rám ezért akadva...

Jogosan?


2015. szept. 16. 20:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem tök menő. :D
2015. szept. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%

Egy olyan családban, ahol rendben vannak a dolgok, nem nagyon tudom elképzelni, mert valahogy nekem idegen, talán pont amiatt, mert távolságtartó. Ez pedig ha nagyon kisarkítjuk, akár tiszteletlenségnek is mondható egy szerető szülővel szemben.


Viszont azt írod, hogy nem szeretitek egymást... így meg érthető, hogy nem tudod apának szólítani. Ha a család ezzel tisztában van, akkor lehet, hogy nem a megszólítás az, amin ki kellene akadni.

2015. szept. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem mindenkinek a magánügye, tehát a rokonságnak ebbe nem kellene beleszólnia. De a környezetemben valóban úgy érzem, hogy általában az van a háttérben, hogy a gyerek nem érzi a szülő-gyerek viszonyt és ezért szólítja a keresztnevén a szülőt.
2015. szept. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%
Amerikai őrültség.
2015. szept. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%

Ha őt nem zavarja, akkor másnak nincs joga beleszólni.

Nekem fura, mert nálunk nem ez a szokás. De nem látok benne semmi rosszat.

2015. szept. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

Attól függetlenül, hogy én ezzel úgy vagyok, hogy Pistának, Bélának, Zolinak, vagy Marcsinak, Katinak, Juditnak bárki ilyen nevűt hívhat az ember, anyának viszont csak egyet és apának is, azt mondom, hogy igazából semmi nem ezen múlik.


A te esetedben különösen megértem, ha ennyire rossz köztetek a viszony. A párom sem hívta apunak az apját, közöttük nem is nagyon volt kapcsolat.

2015. szept. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20%

Én amikor elkezdtem beszélni az első ahogy anyumat hívtam az a neve volt Angi. (Angéla a neve) Ennek 23 éve de még mindig Anginak hívom. Sosem zavarta, a család is megszokta. Nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel, anyámat is nagyon szeretem. Ha hízelegni akarok, vagy ha kell valami akkor jönnek az

"Angi babám" vagy Angi csillagom" hízelgések..:) Nevelőapámat is keresztnevén hívom, pedig még pici voltam amikor az életünkbe toppant. Őt is kedvelem nagyon.


Szerintem azt, hogy valaki a szüleit a keresztnevén hívja még nem jelent semmit. A szeretet, tisztelet akkor is megmarad ha Anginak hívom vagy anyának.

23/F

2015. szept. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%

Én apámat ritkán hívtam "Apának", de nem is a keresztnevén szólítottam.

Anyum mindig Macinak becéztem, ezt szoktam meg én is

(egyszer megharagudtam rá, és lemedvéztem :D ráragadt, sokáig hívtam úgy)


Ha egyikőtöknek sincs kifogása ellene, akkor szerintem semmi gond nincs vele :) Ez a kettőtök dolga, más ne szóljon bele.

2015. szept. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%

Unokatestvéremék ilyenek. Nagyon ritkán hallom tőlük az apát vagy anyát. Szerintem egyszerűen azért, mert mikor egymáshoz beszéltek a gyerekek előtt, akkor a keresztneveiket használták..


Nagyon jó a kapcsolatuk, imádják egymást.

2015. szept. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%

Bekem nagyon fura...

A tesómat sem szóítom a nevén, nemhogy a szüleimet...

De egyébkent semmi közöm hozzá,

Egy biztos, enm szeretném, ha a gyerekem majd a nevemen szólítana

2015. szept. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!