Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvált szülőknél normális,...

Elvált szülőknél normális, hogy a gyerek és a szülő se mondja meg mikor jön, mikor megy a gyerek?

Figyelt kérdés

Már nagyobbacska önállóan közlekedni tudó gyermekről van szó, aki hétvégeken jár a másik szülőhöz.

Valahogy azonban sose lehet rávenni, hogy megmondja pontosan mikor jön haza vagy hogy legalább magától szóljon, amikor már tudja mikor jönne. (Pl.: az az utolsó infó, hogy vasárnap reggel jön, erre du 2-kor nem veszi föl a telefonját és nem tudni hol van, miért nem jött vagy mikor jön.) Más elvált szülőnél is van ilyen probléma? Mi a megoldás?


2018. márc. 25. 23:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem, hogy az elváltságon múlik ez. Inkább, hogy hogyan neveled s milyen a gyerek személyisége.
2018. márc. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi a megoldás? Kommunikácio mondjuk a másik szülővel.
2018. márc. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
2-es :-) koszi. Az partner a nem kommunikacoban, de ettol fuggetlenul igazad van.
2018. márc. 26. 00:17
 4/21 anonim ***** válasza:
42%
Sajnálom,úgy nehéz,vigyázz ne h ellened hangolják,igy szokott kezdődni. :(
2018. márc. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
43%

Alap dolog es kotelessegunk, hogy tudjuk hol van a gyerekunk.

Talan annyira ket felnott ember a kozos gyerek erdekeben tud kommunikalni, hogy tudassak egymassal, mikor indult el a gyerek.


Ha a problema az, hogy a masik szulo idoben elinditotta a gyereket, csak elcsavarog, akkor vele kell beszelni, mert nagyon elcsesztetek valamit, ha ilyen megbizhatatlan

2018. márc. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
25%

Nos elmondom én mit tennék.

Minden beszélgetést a drága anyukával rögzítenék és jól eltenném a hangfelvételeket.

Esetleg videót is készítenék, ha lehet. így jópár év múlva lesz mit bemutatni bizonyítékként az ellened hangolt gyereknek.

2018. márc. 26. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%

Mintha az exem irt volna!

Nos nálunk az a gond, hogy a gyerekek saját magukat nagyon nehezen veszik rá, hogy menjenek, mert úgy érzik az apjukat nemigen érdekli mit szeretnének holott folyton ezt hangoztatja. Ha én próóbálok fellépni és sürgetni őket akkor meg megkaptam a gyerekeimtől, hogy száműzöm őket....

Ha a gyerek jol erzi magat vhol akkor oda szivesen megy es nincs ilyen gond - ezt latom korulottem. De ezt hiaba mondom az apanak.

2018. márc. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Ellenem hangolás talán nincs, de nekem rossz érzés és sokszor a programjaim is tervezhetetlenek, mert fogalmam sincs, hogy mikorra várható haza. Megbeszélünk valamit, de azt is unszolásra kb ugye akkor vasárnap reggel jössz. Erre délelőtt 11-kor se híre se hamva és nem lehet elérni. Persze a másik szülőt se. De ugyanez fordítva is előfordul: este azt mondja reggel megy el. Reggel meg tollászkodik délig, de akkor már ebédelni is akar és szinte zavarni kell, hgy de mit fognak ehhez szólni, akik várják.

Ha leszidom, akkor vérig sértődik és miután hazaér bezárkózik a szobájába.

Az exemmel már nem szívesen vitatkozom erről szerinte a gyerek akkor jön, megy amikor kedve van és miért akarom hazacsalogatni, ha egyszer jól érzi magát? Pedig nem ez a lényeg, hanem hogy tényleg tudjam mikor indult el mikorra varhato haza (pl. elmehetek-e még a parommal moziba, le kell- e vinnem a kutyajat, mennyi vacsorat fozzunk, vagy ha baj van legalabb eszrevegyem mikor "tunt" el.)

2018. márc. 26. 07:56
 9/21 anonim ***** válasza:
86%
Nos, én azt mondanám a gyereknek, hogy teszem azt vagy 10re itt van, vagy ugrott az a nap. 10:15ig max várnék rá, aztán mennék a dolgomra.
2018. márc. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
73%

"Nos elmondom én mit tennék.

Minden beszélgetést a drága anyukával rögzítenék és jól eltenném a hangfelvételeket.

Esetleg videót is készítenék, ha lehet. így jópár év múlva lesz mit bemutatni bizonyítékként az ellened hangolt gyereknek."


Leesett hogy jó eséllyel az anyuka a kérdező? Persze te minden alap nélkül kikiáltod bűnösnek a nőt...

2018. márc. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!