Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy a párom exe...

Normális, hogy a párom exe naponta irogat a gyerek miatt?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy 3 éves lánya. Egy éve vagyunk együtt, kint élünk külföldön.

Az exe 2 naponta irogat, hogy mi van a gyerekkel. A legapróbb dolog miatt is. Az elején még nem szóltam de már kezd nagyon zavarni, hogy óranon át beszélgetnek erről.

Arról nem beszélve, hogy mindig kitalál valamit amit kell venni a gyereknek és lehúzza a páromról a penzt a gyerektartás mellett.

Szerintetek ez normális?


2018. jan. 4. 13:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%
Igen, az.
2018. jan. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%
Persze, hogy normális. Attól, hogy ők már nincsenek együtt a párod még az apja a gyereknek. Probléma akkor van, ha a párodat is idegsíti, de akkor sem az exxel van a baj.
2018. jan. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%

Normális. Olyan picike még, gondolom, a párod sem akar kimaradni abból, hogy mi történik a kislánnyal. Ha már nem lehet vele, akkor legalább hadd halljon róla.

Most komolyan egy másik országban élő kislányra vagy féltékeny? Vagy a volt feleségre? Mit gondolsz? Távszexelnek, vagy mi?

2018. jan. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
Ha Téged ez annyira zavar, a halál szerszámáért kell neked egy gyerekes pasi,úgy őszintén? Sajnos igen,ezzel jár,ha valakinek gyereke van,hogy te csak második lehetsz.Ezért is mondtam mindig is,hogy gyerekes apuka csak akkor jöhet szóba,ha 30 éves korom felett elválnék és nekem is lenne már legalább egy gyerekem.
2018. jan. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Normális,tisztességes apa torodik a gyerekkel,hiába van uj no,az ilyen nok verik szét a családokat..
2018. jan. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%
Látom, nem tetszenek a válaszok :D
2018. jan. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%

Én azért nem látom ilyen fekete-fehérnek, mint az előttem szólók.

(Férfi vagyok, kisgyerekes apa, gyerekeimmel élek, gyerekeim anyja a feleségem.)


Órákon át beszélgetnek.

Ezt konkrétan nem tartom normálisnak. (Lényegtelen, hogy telefonon, skype-on beszélnek vagy SMS-eznek, chatelnek, messengereznek, vibereznek.) Azért, mert így a szabad ideje jelentős részét nem veled tölti a párod, hanem az exével.

Ha mindenről tájékoztatni akarja az ex, akkor írja meg minden nap egyszer a napi történéseket, amiket apuka késő este vagy másnap elolvashat és kész. Akkor is tájékoztatva lesz mindenről. És az nem interaktív, tehát nem lehet puhítgatni közben az exet (mert gondolom, ez a félelmed).


Mindig vetet valamit a pároddal: ez kétélű dolog. Egyrészt ravasz, lehúzós taktika, érzelmeire hatva. Hiszen a párod a gyerektartással járul hozzá a gyereknek szükséges dolgokhoz. Ezen felül ajándékoz, illetve ha valahová ő viszi el, annak költségeit viseli.

Viszont ha párod megteheti, hogy ezen felül is támogassa a gyerekét, igazából nem lehet rossz néven venni. Itt konkrétan a párod, ill. exének jövedelmi viszonyait kéne tudni, a gyerektartás összegét, a havonta megvetetett holmik értékét - és még úgy is csak szubjektív véleményt lehetne mondani.

Erős a gyanúm, hogy a férfinak lelkiismeret-furdalása van exe iránt. Pl. mert egy másik nő miatt - csak nem miattad, kérdező? - ő hagyta el kétéves kislányát és az ő anyukáját. Ezért most azzal vezekel, hogy jámboran hagyja, hogy pumpolják.


Visszatérve az órákig tartó beszélgetésre/írogatásra: Ezután ülj oda mindig te is, mondván, hogy téged is érdekel párod kisgyerekének sorsa. Akkor hallhatod/olvashatod, hogy konkrétan miről kommunikálnak. Vagy ha a párod zavarba jön, takarja a felületet, akkor máris tudod, honnan fúj a szél.

2018. jan. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
Ennyi információ alapján nem tudom miért csinálja. Lehet csak jófej elvált anyuka akar lenni, aki nem neveli a gyereket az apa ellen, nem tiltja tőletek. Ha veled nem hajlandó beszélni, akkor más a helyzet.
2018. jan. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
Normàlis.Főleg ha majd sulis is lesz még többet kell, nyilván apukát is érdekli mi volt az nap suliba, hogy fejlődik stb.
2018. jan. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%
Ilyen kicsi gyereknél szerintem normális. Ha külföldön vagytok, skype még jobb lenne, hogy megismerje majd a kicsi az apját, ha már távol van tőle. Ha a láthatást sem tudja a párod tartani a távolság miatt, akkor érthető, hogy anyagilag megpróbál kompenzálni, hisz nincs az, hogy az apás hétvégén vesz neki ezt-azt, amire szüksége lenne.
2018. jan. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!