Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Volt más is ilyen helyzetben?...

Volt más is ilyen helyzetben? Mi lett a történetetek vége?

Figyelt kérdés
Válás után 10 évvel a kamaszgyerekünk apja "megszeretné venni" láthatáskor. Úgy látom, hogy erre a fiúnk vevő is. Rosszakat mond rólam neki, meghogy ő mennyivel többet meg tudna adni neki, stb. Hány éves korban döntheti el, hogy kinél szeretne lakni? Én nem tehetek semmit? Gyerekpszichológushoz már járatom, de azt mondta, hogy befolyásoltságot csak akkor tudna vizsgálni, ha az apja is bemenne vele beszélgetni, de ő nem hajlandó. Mit lehet még csinálni?

2018. márc. 27. 12:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Jellemzően ilyenkor nem is akarják, hogy tényleg hozzájuk költözzön a gyerek, csak azt, hogy értük rajongjon.


Van nekem is pár olyan elvált haverom, aki abból csinál sportot, hogy tartásdíjat gazdasági erejéhez mérten nem sokat fizet, de gyerekének megvesz minden drága cuccot, drága programra mennek, amikor együtt vannak, hogy a fiú vagy lány azt érezze, hogy apánál mindene megvan, apa milyen jó fej mindig. Anya meg mindent sajnál tőle, anya mindig ideges(kevés pénzből küszködve neveli a gyereket).


40F

2018. márc. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
19%

Megkerheted a volt férjed hogy ne húzza a gyereket ellened.10 évesen már megkérdezhetik a gyereket kinél akar élni.Nem lehet hogy mivel hétvégi apuka, kompenzál? vagy honnan tudod hogy mit mond a gyereknek?

Sok mindent nem tudsz tenni.Max a gyereknek tudod elmagyarázni, hogy a sok szép ajándék nem minden.Viszont ha te is húzni kezded az apja ellen akkor szegény gyerek teljesen össze fog zavarodni.

2018. márc. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%

1es, részben jó, részben nem, higy így van. Hány olyan eset van/volt, hogy a tartásdíjat az anya nem a gyerekre költötte? Ajjajj... Így pegalább tutira a gyereknél landol. Az anya meg csak "sírni tud".

Ez kvázi normális, hogy a fater nem tudja le annyival ha a gyerek kér valamit, hogy "hát fizetem a gyerektartást, mi kéne még büdös kölök?".

Ha pl az anyjánál van elhelyezve, de az anyja bolti eladó, vagy takarítónő, és fillérezni kell a rezsire, az apja meg jól menő vállalkozó, évente új BMW-vel (csak szélsőséges estet), akkor már miért ne venné meg a gyerekének azt, amit szeretne? Nem feltétlen azért, higy ő legyen a jófej, hanem szimplán azért, mert megteheti. Lehet azért nem nála van a gyerek, mert így a praktikusabb, olyan a meló, hogy sokat van úton vagy bármi. Nem kell azonnal leírni. Az, ha egyértelműen a gyerek "megvesztegetése" a cél, az úgyis ordít a helyzetekről. Legalább nem "csak megcsinálta", az anyja meg foglalkozzon vele.

2018. márc. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Kibuliztam, hogy a nyári szünetben ott legyenek nála két hetet a gyerekek. Ez elég idő volt összezárva, hogy mindenki rájöjjön: nem lesz jó nekik az apjuknál.

Egy hétvégén át jópofizni nem nagy cucc.

De két hét alatt előjöttek problémák. Például, hogy három éve nem szólt rájuk semmiért, inkáb rájuk hagy mindent, addig is ő a jófej. És már egyáltalán nincs tekintélye, akkor se fogadnak szót, ha fegyelmezni próbál. Kiderült az is, hogy rengeteg dolgot nem tud róluk. Meg az is, hogy mégiscsak anyával a legjobb, és borzasztó hosszú nélkülem két hét. :)


Azóta nincs ebből gond.

2018. márc. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

16.

De nem úgy megy, higy ő eldönti. Kérelmeznie kell az apának. Ilyenkor vizsgálatot indítanak és megvizsgálják az összes körülményt. Ha addig te jól nevelted a gyereket, nem fog semmi változni,

2018. márc. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

Én szimplán csak tényként írtam le, hogy sok elvált haveromnak ez a hozzáállása gyerekeihez, nem minősítettem, hogy ez jó vagy rossz. Szerintem az okos hozzáállás anyától az, ha ezt simán hagyja, közben próbálhatja elmagyarázni gyerekének, hogy apjuk ezzel milyen játékot űz, de így legalább ezt a pénzt, még ha nem is a leghasznosabban, de gyerekére költi.


Akkor nehezebb a helyzet, ha anyának új férfitól is lesz egy gyereke. Jellemzően az elvált nők, első férjüknél gazdaságilag kevésbé sikeres férfit tudnak csak megfogni. Ott jobban konfliktus lehet, ha nagyobbik gyereknek jut apjától drága telefon, kerékpár, sok ruha, mehet drágább programokra (pl. külföldi iskolai tábor), míg a kisebbnek ez nem jut.


#1

2018. márc. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos nálunk lerí a helyzet a "megvesztegetésről". Költséges hobbija van a fiúnknak. (Mivel mafára ismerne róla, mert kevés gyerek űzi, ezért a konkrét hobbit nem írom le.) Nekem már a havi fuvaroztatása is többször többszáz km-t komoly pénzügyi és logisztikai problémát vet fel. Ezt is kihasználja, hogy nála ilyen nincs. Nekem is azt mondta, hogy miért nem osztom arra be a gyerektartást, de mikor megmutattam neki a múlt havi utazási számláinkat, hogy 2,5-szer többe került, mint az általa fizetett havi gyerektartás, akkor is annyit mondott, hogy így jártál. Karácsonyra ő több, mint 200 ezerért vett neki karácsonyi ajándékot, amit persze nem hozhat el tőle, csak ott használhatja és momdta, hogy nekem csak 15 ezrem volt rá, szánalmas. Addig örült az ajándékának a fiúnk, de onnantól már nem volt hajlandó használni, mert azt mondta, hogy gagyi. Onnantól mindennek kérdezi, hogy mennyi volt az ára, és ha szerinte túl olcsó, biztos sz.r, ezért nem kell stb....
2018. márc. 27. 16:05
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Csodálatos egy gyermek....
2018. márc. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%
Nem a gyerekben van a hiba, hanem abban hogy a szülők nem tudnak válás után se értelmesen viselkedni.
2018. márc. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Betöltött 14 éves kortól hallgatja meg a bíróság. De ez azért nem így megy, hogy "eldöntheti kinél akar élni". Gondolom hivatalos bírósági elhelyezéssel van nálad és tiéd a szülői felügyeleti jog. A jogerős végzést 2 éven belül nem módosítják, hacsak nincs nagyon indokolt eset. (Az apu több csipszet és mozijegyet vesz nekem és szebb a háza nem ez a kategógia). Egyébként az apa kérelmere indulhat új eljárás a gyermekelhelyezés felülvizsgálata céljából, majd a körülmények megvizsgálása után a hatóság eldönti, hogy megváltoztatja-e.
2018. márc. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!