Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális hogy az anya/párom...

Normális hogy az anya/párom rajtam vezeti le a feszültségét?

Figyelt kérdés
Párom mikor nagyon sír a kislányunk (2honapos) felismerhetetlen bunkosággal és lekezelően viselkedik velem mikor nem adok rá semmilyen indokot és már figyelmeztettem erre hogy nem így kéne, egy hirtelen felindulas de mindennapos, majd bocsánatot kér és feledésbe merül, hagyjam hogy majd kialakuljon azaz nagyon az elején vagyunk és csendben meghúzódjak vagy mi a teendő másnál is sárkánnyá változik a párja ha olyan kedve van épp?

2018. ápr. 2. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Minek csináltál egy ilyen nőnek gyereket?
2018. ápr. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

érdemes a gyerek érkezése előtt megismerkedni egymással

jobb, ha meghúzódsz, nem ellened szól,csak valószínűleg ideges

azért amikor épp nem vonyít a baba, mondd el neki,hogy hogy érzed magad olyankor, hogy ne ess abba a hibába, hogy nem veszi észre, hogy neked valami nem jó

2018. ápr. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
6%
Nézd, levezethetné más pasin is ha odaköltözne a gyerekkel, akkor meg te "vonyítanál", azt hiszem. Nyilván, mikor három óránként kel az ember, nyugodt. Én is ilyen ideges lennék ha ilyen párom lenne aki még kérdéseket is ír a gyépén izé gyékán!!:(((
2018. ápr. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem kellett eddig egymással veszekednünk pedig egy ideje együtt élünk elég azis ha helyeseltek a kérdésemre ha nem tudtok mást így igazat adtok nekem és felismeritek hogy én is hirtelen felindulasbol irtam mindazonaltal még az elején vagyunk nehezen kezeli az indulatait ugyebár a gyerekvállalás sok váratlan helyzetet kíván meg ne idegesítsem feleslegesen saját dolgaimmal

Lehet több figyelmet kíván vagy csak szimplan nem tudja mi a baja a gyermeknek es ez idegesiti es mivel nem mozdulhat ki kimason tenne mint akiben bizik annyira hogy tudja nem veszi magara minden megszolalasat. Köszönöm magamnak. Szépestét forduljatok bizalommal hozzam legkozelebb is.

2018. ápr. 2. 19:52
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Szülés utáni depresszió. Ha eredetileg nem sárkány (őszintén szólva ezt kétlem), akkor legyél vele nagyon kedves, és nagyon tevékenyen vegyél részt a gyerek és a ház körüli munkákban. Minden rendelkezésre álló segítséget vegyetek igénybe (rokonok, barátok, védőnő), mozduljatok ki. Ő is járjon valami baba-mama klubba, ha van arrafelé, hogy más anyukákkal tudjon beszélgetni. Biztos idegesíti a tehetetlenség is, akár azért, mert nem tudja, mi baja van a gyereknek, akár azért, mert nem tud rajta segíteni. Ez a sírós korszak előbb-utóbb véget ér, nálunk leginkább hasfájás lehetett, és a puffadás elleni tea használt legtöbbször.
2018. ápr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%
Örülj neki, hogy még nem lépett le a gyerekkel és követeli rajtad a gyerektartást!
2018. ápr. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd javulni fog, az első pár hónapot csak túlélni kell, nem szabad agyalni semmi iylesmin, az alvásmegvonás mindenkiből a legrosszabbat hozza ki, és akkor még a hormonokról nem is beszéltünk. Légy türelemmel.
2018. ápr. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Két hónapos baba még nagyon pici.

Nehéz feldolgozni az új helyzetet, a tested megváltozik, a mellbimbód sebes, ráadásul ott az a kakicsomag, aki sokat bömböl, nem alszol, tombolnak a hormonok...

Az ember lánya ilyenkor teljesen kivetkőzik önmagából. Szülés utáni depresszió.

Mindenkin máshogy jön ki. Jelezd neki a hibát, de legyél kicsit megértőbb. Ilyenkor azt kell éreznie, hogy támogatod és mellette vagy. Mert ha visszahúzódsz, akkor egyedül érzi magát ebben a helyzetben, és az a későbbi párkapcsolatotokra nézve nagyon nem jó.

Ha meg vigasztalhatatlanul sír a baba, néha vedd át, és küldd el sétálni 20 percre a párodat, az is feltöltődés ilyenkor, te meg kibírod a 20 perc üvöltést.

Kitartás, kispapa, össze fogtok rázódni!!

35N

2018. ápr. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat... Innen nézve érdekes ez, már második gyerekünk is megszületett sok mindenen mentünk keresztül azóta és nem tudom elmondani az odafigyelés mennyire fontos ilyenkor. 😌
2021. dec. 26. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!