Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya rajtam vezeti le a...

Anya rajtam vezeti le a feszültséget. Hogyan tudnám ezeket jobban kivédeni?

Figyelt kérdés

Szüleim fél éve váltak el és bár mind a ketten tudjuk, hogy így volt a legjobb, mert nagyon sokat veszekedtek már, anya mégid rajtam vezeti ezeket le.

Mindezek ellenére anyával jó a kapcsolatom, de érzem, hogy most már kezd tönkremenni. Folyamatosan azzal dobálózik, hogy akárhányszor rámnéz, apát látja bennem és így nem bír elviselni.

Beszéltem is már vele nagyon sokszor, de nem vagyok rá túlzott hatással viszont veszekedést sem akarok.


(17 ées fiú vagyok amúgy)


2016. aug. 2. 00:27
 1/4 anonim válasza:
51%

Szia! nagyon fontos hogy te erről nem tehetsz, ezt tudd!

Kérlek, az elmondottak ellenére most nagyon szeresd anyukádat, mert az a férfi akit a második legjobban szeretett, elhagyta, cserbenhagyta őt egy gyerekkel, és most jogosan utálja őt, nem akarok ítélkezni de ez apád hibája.

Szeresd őt! Öleld meg, mondd neki hogy te nem fogod őt cserbenhagyni, vigasztald

2016. aug. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Első nem tudom mire alapozza amiket ír.. Sztem a kérdező nem írt olyat, hogy az apja hagyta el az anyját, hanem csak hogy sokat veszekedtek (amihez két ember kell!). És azt, hogy a kérdező anyukája jogosan utálja az apukáját, meg hogy ez az apa hibája, végképp nem tudom honnan veszi.. Egy kapcsolat megromlásához KETTŐ ember kell! És a legrosszabb amit a szülők tehetnek, ha a gyerekre hivatkozva együtt maradnak egy rossz kapcsolatban, amiben amúgy ölik egymást, de "a gyerek miatt" inkább együtt maradnak. Mert a gyereknek nyilván nagyon egészséges egész nap az ordibáló szüleit hallgatni, és folyamatos feszültségben élni.

Nem szép dolog az anyukádtól, hogy azt mondja neked, nem bír elviselni, mert az apádra emlékezteted. Sohasem tudom megérteni azt semmilyen módon és szinten, amikor egy szülő bántja a gyerekét (akár szóval, akár tettel), vagy amikor nem a gyereke érdekeit nézi mindenek előtt. Ennek ellenére próbáld meg támogatni, mert valóban nehéz lehet most neki, próbálj kicsit türelmes és megértő lenni, segíts neki sokat, házimunkában, ilyesmi, beszélgess vele. Ne érezze magát magányosnak. Aztán egy idő után úgyis rendeződni fog ez a helyzet. Sztem max addig lesz ez így, míg nagyon friss benne a válás miatti keserűség. De addigis megkönnyítheted a helyzetet ha megértő vagy vele

2016. aug. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Olvass utána az asszertív kommunikációnak.
2016. aug. 2. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Anyukád épp borzalmas dolgot tesz veled. Aljas dolog a saját gyerekednek azt mondani, hogy az utált apára emlékezteti. Kérdezd meg tőle, hogy ha nem bír elviselni, akkor mégis mi a terve veled? Állami gondozásba ad 17 évesen? Jobban szeretne teljesen magára maradni?

Az, hogy megtörte a válás, nem jogosítja fel arra, hogy veled ilyet tegyen. Mérhetetlenül önző dolog.

Neked kell eldöntened, hogy megbocsátasz-e neki vagy sem, de azt mindenképp tudasd vele, hogy nem vagy bamba birka, akinek napi szinten bele lehet gázolni az önbecsülésébe. Ébreszd fel, hátha a kemény szavak kicsit kizökkentik abból a mérhetetlen önsajnálatból, amibe belesüppedt.

2016. aug. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!