Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A jogsi megszerzése után...

A jogsi megszerzése után mennyivel engedtek egyedül vezetni a szüleitek?

Figyelt kérdés
2 hete vizsgáztam, előző szerdán kaptam neg a jogosítványom. Azóta már kb.10-15 alkalommal vezettem, egyszer egy 50 km-es úton oda-vissza. Többször boltba elmentem Anyáékkal stb... Már a város másik felére mamámhoz is elengedtek egyedül. Szóval kíváncsiságból: titeket mennyi idő után engedtek önállóan vezetni?
2018. ápr. 4. 19:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Soha. Már különélő, dolgozó felnőttként vettem autót és vettem magánórákat, mert nem tudtam vezetni.
2018. ápr. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

Bocs, én szülö vagyok és a gyerekeim attól kezdve vezettek egyedül, hogy megkapták a jogsit.

Annak semmi értelme, hogy ott legyen mellette valaki, aki beleszól abba, amit csinál, és figyel, gondolkodik helyette.

A jogosítványt az kapja meg, aki alkalmas arra, hogy egyedül vezessen egy autót, és ha ezt nem engedik a szülök, azzal csak gátolják a gyereket.

2018. ápr. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Csak apám mellett vezethettem (volna), akit egyszerűen nem lehetett elviselni az autóban, mert rendkívül goromba és indulatos volt, belekötött egészen ártalmatlan dolgokba is. Így aztán 10 évig nem vezettem, majd a saját keresetemből vettem egy autót, és gyakoratilag újra kellett tanulnom mindent. Elég sz.r volt. Most már kb. 100.000 km-rel a hátam mögött nincs semmi gond, de nem volt nagy élmény eljutni idáig.

Aztán 30 fölött megtanultam motorozni, és olyan kedves, türelmes, jó oktatóhoz kerültem, hogy önkéntelenül is visszagondoltam: az autóval is lehetett volna így...

2018. ápr. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Engedni engedtek volna 2-4hét után is, de 1.5-2hónap után vezettem először egyedül.
2018. ápr. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem kell egy kis idő, amíg megszokja az ember új autót. Nekem is nagyon friss a jogsim (2 hetes) és azóta majdnem minden nap vezettem, húsvétkor a nagyszülőkhöz 80 km-re is én vezettem, oda és vissza is más útvonalon. Magabiztosnak, bátornak és talpraesettnek tartom magam, de azért örülök neki, hogy nem egyedül voltam mikor először beültem a saját autónk volánja mögé... Most kezdem úgy érezni, hogy majdnem minden alaphelyzetet átéltem ebben az autóban is (városi forgalom, dugó, autópálya, országút, sötétedés utáni vezetés, eső, szürkület, rossz út, előzések, manőverek, stb).
2018. ápr. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez érdekes volt. Jogsi előtt még azt se engedte senki hogy egy mellékúton vagy parkolóban próbálkozzak. Kínkeservesen, stresszelve 5.-re lett meg a jogsim. Elég jó autón tanultam meg vezetni, a családban meg csak papámnak volt kocsija, de abban még szervókormány se volt. Ennek ellenére szinte azonnal engedte miután meglett a jogsi, kivitt falura, cseréltünk, aztán egy jó 20 km-t mentem elsőre. Eztán 1 évig úgy közlekedtem hogy valaki mindig ült mellettem. Aztán utána városban már nem, később pedig akkor sem ha messzebbre mentem. Nem tettem meg nagy utakat, kísérővel oda-vissza 100-100, egyedül oda-vissza 70-80 km volt a legnagyobb táv.

3 év után lett meg az első saját autóm.

Az is érdekes, mi alapján választ az ember, mit szokott meg, stb.

Én megfogadtam, hogy szervó nélküli fapad autóm nem lesz soha, így az első kocsim egy Mercedes E290TD kombi lett automata váltóval és tempomattal. 3 nap alatt megszoktam és imádtam. Mellette, közben és utána vezettem pár nagyon más autót is, általában rosszabbakat, így lényegében azt merem mondani hogy bárhova bármilyen autóval el tudnék indulni 100 km-en belül. Nagyon sokan tartanak az automata váltótól, pedig szerintem az egyik legnagyszerűbb találmány. 4 év kézi váltós vezetés után 3 nap volt megszokni és számtalanszor ültem vissza belőle papáméba. Az a jó ha tudod vezetni mindkét fajtát, így ha olyan helyzetbe kerülsz, nem ér meglepetés.

Főleg megyén belül közlekedem, így eddig kb 30-40 ezer km-nél többet nem vezettem, de 9 éve van jogsim és eddig hálistennek se baleset, se gyorshajtás, semmi.

2018. ápr. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

Nem osztják ingyen a jogsit minden kis szarért megbuktatnak, ha valaki levizsgázik elég valószínű, hogy tud vezetni.

Engem barátokkal moziba rögtön aznap, amikor megjött a jogsi. (szülinapom volt, reggel megjött a pósta, délután szülinapi zsúr, akkor adták oda, este mentünk).

De utána is pár nappal rá beküldtek városba vásárolni, stb.

2018. ápr. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyből, bárhova, teljesen egyedül.
2018. ápr. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem egy év után, de megvolt az oka, nagyon szarul vezetek, ha épp nem vagyok ott fejben, néha még most sem merek beülni. Rossz sofőr vagyok, összeszedettnek kell lennem ahhoz, hogy tudjak vezetni.
2018. ápr. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
KB 1 hét után. Annyi kellett nekik, hogy elhiggyék tényleg tudok vezetni. Meg ugye begyakoroltam a saját kocsinkkal, ami más volt mint az autós iskolában.
2018. ápr. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!