Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lenne a legjobb büntetés?

Mi lenne a legjobb büntetés?

Figyelt kérdés
Párom fia eltörte a távirányítós autót amit a közös gyerekünk kapott szülinapjára. Egy hónap különbséggel van a születésnapjuk. Nevelt fiam is ezt kért. Nem tudta felfogni , hogy 1 hónap múlva ő is kap. Mert ha előbb oda adjuk akkor meg a tortázásnál hisztizik. Ezért direkt széttörte. Szerintetek mi legyen a büntetése?

2018. ápr. 5. 14:53
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
5%
Eleg nagy buntetes vagy mar neki te is! Szettorte...es itt kerdezgeted mivel buntesd meg a parod gyereket. Nagyon ki akarsz cseszni szegeny kisfiuval...pedig egyreszt semmi kozod hozza nem a te gyereked! Masresreszt az mrgsem fordult abban a dionyi agyadban hogy a kisfiu azert torte el mert az apukaja a masik gyereknek vette nem.neki?!
2018. ápr. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim válasza:
71%
Húha, ez kemény helyzet, hogy nehogy kivételezés legyen a saját gyerkőcöd és a nevelt fiad között. De ami elsőre eszembe jutott, kérjen bocsánatot a fiadtól, valamint emiatt nem fog ilyen kisautót kapni születésnapjára. Ha jó testvérek lesznek, nem rosszalkodnak, nem bántják meg egymást, akkor gyereknapra kapnak mindketten kisautót. Bár Nemtudom ez milyen értékű, esetleg túl drága hogy "csak úgy", nem nagyobb alkalomra kapják meg?
2018. ápr. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
95%
Ha direkt törte szét, akkor azt kapja a szülinapjára.
2018. ápr. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 A kérdező kommentje:
Nem olcsó kategóriás. 25 ezer forint és nem is olyan kicsi már a gyerek. 10 éves. A másik 8 éves.
2018. ápr. 5. 15:01
 5/60 A kérdező kommentje:
A közös gyerek nem problémázik ha a nagy kap névnapjára születés napjára ajándékot ő pedig nem. Mi is veszekedtünk testvéremmel ezen. Úgy tört el , hogy a hús klofolóval ráütött. Ő azt mondta ráesett a fiókból.
2018. ápr. 5. 15:04
 6/60 anonim ***** válasza:
18%

Én a kisfiút sajnálom. Gyerekek... jóhogy féltékenyek. Szerintem itt nem a távirányítós autónak kellene a legnagyobb gondnak lennie, hanem ezt a testvérféltékenységet kellene megoldani. Ha nektek nem megy, akkor akár pszichológusi segítséggel.

Egy gyerek nem eredendően gonosz, ez valaminek a tünete, amit nem büntetéssel kellene “kezelned”. Én egyébként sem hiszek a büntetésben, semmi értelme, csak ellenállást szül. Sok beszélgetés, minőségi együtt töltött idő és stabil érzelmi háttér... ennyi kell és nem lesznek ilyen problémáitok.

2018. ápr. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 A kérdező kommentje:
2 hetente hétvégén van itt nálunk. Soha nem büntetjük sőt engedékenyebbek vagyunk mint a sajáttal ez miatt ő féltékeny.
2018. ápr. 5. 15:10
 8/60 anonim ***** válasza:
14%
Ne haragudj, de két hetente van az apukájával, jóhogy minden figyelmet ő akar. Nem kell engedékenyebbnek lenni. Én felnőtt ember vagyok, gyerekem van, anyukámnak meg új párja, annak meg egy fiatalabb fia. És tudod mi van? Marhára zavar, hogy többet vannak együtt és úgy érzem azt a kicsi figyelmet is elveszi rólam amit eddig kaptam. Pedig felnőtt vagyok, akkor képzeld milyen lehet ez egy 10 évesnek!
2018. ápr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
90%
elmagyarázni, miért rossz amit tett és az ő autóját odaadni a tiednek. Mondván legközelebb kétszer is meggondolja széttörjön e valamit. Hangsúlyozni kell, hogy a te gyereked ezt tette volna vele, ő is így lenne bűntetve.
2018. ápr. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
18%
Azert nem csinalja ezt a te gyereked mert neki ott az apja. A parod fia meg kethetente kap az apjabol. Es olyankor is osztozni kell rajta. Hihetetlen hogy milyen ostoba vagy. Buntetni...teged kene
2018. ápr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!