Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha apám el akarna zavarni a...

Ha apám el akarna zavarni a háztól és én nem vagyok hajlandó távozni, az rámnézve milyen következményekkel járna, ha rendőrségre adja?

Figyelt kérdés

2018. márc. 16. 10:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Attól függ:

- kiskorú vagy-e?

- van-e tulajdonrészed vagy haszonélvezeted az ingatlanra?

2018. márc. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
HA nagykorú vagy, akkor jogában áll elzavarni és ha rendörséget hív, akkor ök tesznek ki a házból
2018. márc. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Kėrdės hogy hány ėves vagy.
2018. márc. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Dehogy tesznek ki. Meg egy alberlot is rohadt nehez kirakni a sajat tulajdonodban levo lakasbol.
2018. márc. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
21%
Az attól függ, kiskorú vagy e? Ha már nem, és van valami haszon élvezeti jogod, és én úgy tudom hogy minden gyereknek van, mivel oda vagy beirva.. Akkor nem teheti meg, csak ha ki fizet téged
2018. márc. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem is rakhatnak ki, azt ugye tudod hogy apád ellehetetlenítheti az ottléted? Pl zárral szerel fel minden helyiséget, lelakatolja a hűtőt ilyeneket.
2018. márc. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
28%

Rokontartás kötelezi. Ez oda-vissza működik. Tehát Te sem teheted ki az idős szüleidet a saját házadból sem, erről olvastam már, és volt is ennek hangja, mert a rokontartás kötelezi a gyereket, hogy eltartsa/segítse az idős szülőt. Ebből kifolyólag ez vissza felé is igaz.

Kivéve, ha érdemtelenné válsz rá (pl.: erősen piálsz, kábítószerezel, prostituált vagy bizonyíthatóan) ,vagy abban az esetben, ha a szüleid anyagi rovására megy a Te otthonléted.

2018. márc. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

#7 lóf...t kötelezi.

Ptk. 4:194. § (1)

„rokonaival szemben az jogosult tartásra, aki magát önhibáján kívül nem képes eltartani, és akinek tartásra kötelezhető házastársa, volt házastársa vagy volt élettársa nincs”.

De, még ha ez az eset fenn is áll, a törvény akkor sem mondja ki, hogy kötelező vele egy háztartásban élni!

2018. márc. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

1. ha kiskorú vagy, vagy haszonélvzeti jogod van a házon, NEM tehet ki (ha ő a hasznoélvező, te a tulaj, akkor IGEN)

2. a rendőrök nem fognak semmit csinálni


Ma, amikor egy albérletből alig lehet kipaterolni valakit, jogi úton is akár, akkor a rendőrség pont szrik ezekre :)

2018. márc. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%
Nem rakhat ki, birtokvedelmi eljarast indithatsz.
2018. márc. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!