Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szembesítsem anyukámat a...

Szembesítsem anyukámat a kegyetlenségével?

Figyelt kérdés

Idős már, hetven elmúlt. Amikor én és a két nővérem kicsik voltunk (tíz alatt) elváltak a szüleink. 5 év múlva jött a nevelőapánk, aki elkezdett mindannyiunkat bántani. Verni is, és “úgy” is. Amikor szóltunk anyunak, azt mondta nem hiszi el, de különben is mi vagyunk a hibásak, minek járunk kihívó ruhákban. 11-13-15 évesek voltunk ekkor...


Eltelt 20 év, mindhárman amilyen hamar lehetett elköltöztünk. Ma már csak ketten vagyunk, a középső testvérünk öngyilkos lett. Anyánk a mai napig jajveszékel a családban, hogy mi milyen szemetek vagyunk, sosem nyitjuk rá az ajtót, a temetés óta nem látott minket, és nem érti, el tudjátok ezt hinni, NEM ÉRTI, hogy nekünk mi bajunk van. Lassan, de biztosan érik bennem a vágy, hogy elmondjam neki, hadd értse meg.


Valaki szembesítette már az anyját így? Elért vele bármit?


2018. ápr. 6. 12:54
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
7%
Mar nem hinnem hogy emlekezne ra.
2018. ápr. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
98%
Úgy is azt mondaná, hogy a ti hibátok, ő megadott mindent és milyen hálátlan vagytok. Nyugodtan mondd el neki amúgy, de nem lesz együttérző erre készülj fel.
2018. ápr. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
87%

Olvasd el Susan Forwardtól a Mérgező szülőket! Abban igen sok szó esik ilyen helyzetekről.

Sajnos nem tudlak biztatni semmivel. Egy tipikus szülői reakció a tagadás. Letagadnak mindent, ami rosszat elkövettek ellened. Ha már gyerekkorodban is ezt csinálta, akkor az mostanra sem fog sajnos változni. Számomra teljesen érthetetlen ez a fajta viselkedés, de attól még sajnos nagyon is létező. Az én anyám is ezt csinálja, apám sokszor megvert gyerekkoromban, de anyám letagadja, ill. max annyit hajlandó elismerni, hogy egyszer-kétszer megtörtént. Pedig ez rohadtul nem így van, nagyon sokszor megesett. Sajnálom, hogy át kellett élned azokat a dolgokat, borzasztó lehetett. (Nekem a nemi erőszak szerencsére kimaradt, szerintem kinyírtam volna magam, ha megtörténik.) + Ezt az oldalt ajánlom még neked, ha esetleg nem ismered: beszeljrola.hu

2018. ápr. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
7%
20 év után? Minek ?
2018. ápr. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
86%
előző: látszik, hogy sosem volt problémád a családoddal...
2018. ápr. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
11%
Volt, ütősök, de nem 20 év után jutott eszembe közölni. Annak mi értelme van? 70 éves elmúlt a kérdező anyja. Szerinted mit fog reagálni ? Szerintem a "hülyeséget beszélsz kislanyom" lesz a válasz
2018. ápr. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
25%
Ha eddig nem ismerte be magának sem nektek akkor míg él nem fogja. Ha meg a halál után van valami, akkor ott meg úgyis szembesül vele ha akar ha nem. Úgyhogy nincs miért fárasztanotok magatokat.
2018. ápr. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
93%
Ha a saját lelkednek jót tesz, akkor mond el neki. De szerintem sem fogja beismerni. Akiről írtál férfi (ha egyáltalán lehet így hívni) vele él még?
2018. ápr. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 aranyos121 ***** válasza:
19%
én anyud párját is leszidnám meg így utólag egy pofon :D
2018. ápr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 aranyos121 ***** válasza:
23%
mármint anyud párjának egy pofon
2018. ápr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!