Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak nekem furcsa az ilyen...

Csak nekem furcsa az ilyen vezetési stílus egy családos embertől?

Figyelt kérdés

A nővéreméknek 2 gyerekük van, szép idilli családi kép, nem igen tudnék rosszat mondani.

Ritkán megyek/megyünk velük valahova, de nekem már korábban is szemet szúrt az ahogy a sógorom vezet.

Nagyon felelősségteljesen becsatolja a gyerekeket az ülésbe, szuper modern gyerekülések vannak a kocsiban, mindenkinek szól,hogy a biztonsági övet használja.

Tökéletes, nincs is ezzel gond.

Aztán meg elindulunk, és szó szerint ámokfutásba kezd, ami a csövön kifér, le se veszi a lábát a gázról.

Nagyon szép új autójuk van, nem értek a kocsikhoz, de tényleg az,hogy beül az ember, épp csak reggelit nem tud csinálni a kocsi.

Annak ellenére,hogy családi kombi autó olyan hangja van mint egy sportkocsinak ami még nekem is bejön.

Szóval tényleg az a kategória amit bárki eltudna viselni, és nyilván jó érzés néha-néha beletaposni a gázba és érezni ahogy megy az autó.Ezt az érzést én is szeretném, pedig mint írtam nem értek a kocsikhoz, és nem is izgatnak az ilyen dolgok.

Viszont az,hogy mindig?

Megmondom őszintén, volt már,hogy majdnem kidobtam a taccsot úgy cikáztunk a többi autó között, olykor pedig szinte gyomorgörccsel kapaszkodtam.

Mindeközben a gyerekek nevetgélve nyomkodják a telefont, a nővérem is úgy beszélget mintha csak sétakocsikázáson lennénk.

Nem értem meg...tudom,hogy nincs hozzá semmi közöm, nem is szóltam miatta.

Csak furcsa nekem,hogy biztonsági öv, meg hogy még szól is érte, de mit ér az az öv meg a szuper gyerekülés egy bizonyos sebesség felett, amit gyakran átlép?

Akkor sem érteném meg ha egyedül közlekedni így, de azért mégis csak más mint kisgyerekkel.

Apukám is dinamikusan közlekedik, de amikor kicsi voltam akkor anyukám mindig rászólt, és többnyire ő sem nyomta a gázt.Na de amit a sógorom csinál az nem dinamikus vezetés, hanem ámokfutás.

Hogy mi a kérdés?Csak szeretném megérteni.Én gondolom túl az egészet?Vagy ez tényleg nem normális dolog?


Nem fogok beleavatkozni az életükbe, és eszembe sincs szólni, de egyedül nem sikerül megértenem.


2018. ápr. 7. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:
43%

Én nem vezetek gyorsan, betartom a szabályokat, mert nincs felesleges pénzem büntetésre.

De ha beülök más mellé, van, hogy nagyon biztonságban érzem magam olyan mellett, aki gyorsan vezet, mint egy bizonytalan szüttyögő mellett.

2018. ápr. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

Én ilyen ember mellé egyszer ültem be, 1,5 km után kiszálltam.


Másnap olvastam, hogy xy autó fának csapódott éjjel, a sofőr a helyszínen meghalt.

Mázli, hogy kiszálltam, így csak magát ölte meg, engem nem.

2018. ápr. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Alapvetően én is biztonságba érzem magam, meg nekem öreg, és hangos autóm van, amibe bizonyos sebesség mellett alapból félelmetes a gyorshajtás, az övék pedig elnyeli a külső zajokat mint a legtöbb új autó, de amikor teljesen elgurul a gyógyszere akkor félelmetes még úgy is ha olyan biztonságot ad az autó egy balesetnél ami nem sok kocsi ad.
2018. ápr. 7. 16:22
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Én pl a feleségem mellé nem szeretek beülni, mert borzasztóan stresszel mindenen. Már az kizökkenti, ha megelőzi valaki. Ha rádudálnak, percekig sokkban van és nem tudja elengedni a dolgot. Néha leblokkol és megáll a zebránál elengedni a pirosban várakozókat, miközben zöldje van. Vagy későn veszi észre a pirosat és blokkolva fékez. Ha eltéveszti az utat, pánikol. Olyan, mint az anyja, képes átmenni a teli piroson mert nem vette észre. Igazi halálfélelem.

A nővérem ezzel ellentétben nagyon dinamikusan vezet, nagyon érzi az utat és a féktávokat, ezért nem is nagyon tartja a megengedettet, csak városban. Mellette teljesen nyugodtan ülök, de azért az ember mégis csak akkor érzi magát a legjobban, ha maga vezet.

2018. ápr. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
Nyugi, ha majd kinyírja a gyerekeit, csinál másikat helyettük.
2018. ápr. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
2018. ápr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

A sógorom vezet úgy mint a te sógorod. Én szó szerint rettegtem mert ő forma egyes pilótának képzelte magát. Az meg engem is dühített,hogy a sógor minden kocsinak a seggébe mászott, és levillogta, ledudálta azokat akik szabályosan betartva a sebességhatárt közlekedtek. Mondtam is neki, hogy senkit nem kényszeríthet arra, hogy szabálysértést kövessen el, mert a megengedett sebességet nem lépi túl. Hozzáteszem, hogy nem voltak lassúak, csak mondjuk egy 50-es táblánál vagy 50-nel vagy 60-al mentek de a sógorom szerint lehetne menni 100-al is. Én talán háromszor ültem be mellé, azóta sem. Inkább buszozok de nem ülök mellé. De a sógornőm szerint amióta a kisfia megszületett, a sógor is visszafogta magát. Én remélem, hogy így van.


Csak megjegyzem: Én igyekszem szabályosan, biztonságosan vezetni. Volt már rá példa, hogy betartva a sebességet (vagy csak picivel átlépve) az én seggembe is belemásztak, vagy levillogtak. Ilyenkor olyan jól szórakozom, hogy csak azért is túl szabályos leszek. (pl: ahol 30-al lehet menni csak azért is 30-al megyek, és nem 40-nel vagy 50-nel mint a villogás előtt) Ha a seggembe mászik, akkor kicsit megtréfálom kis fékezésekkel. Jókat nevetek amikor sík ideg a sofőr mert nem tud szabálytalankodni. 16 éve vezetek, és soha nem volt balesetem, sem bírságom.

2018. ápr. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Én így nőttem fel, nekem ez volt a megszokott az első 21-22 évemben, amióta évente csak pàrszor ülök apukám mellett, azóta már félek 😅
2018. ápr. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagyok egy autóban-félős tipus, sőt, szeretem, ha valaki dinamikusan vezet, a tötymörgést is rühellem. Viszont egyszer előfordult, hogy ismerős iszonyúan nyomta neki, bizony megijedtem és szóltam, hogy lassítson, mert ennél a sebességnél nem érzem magam biztonságban. Megértette, lassított és normál tempót tartott egész hátralévő úton. És ha utasként mögötte ülsz, igenis van közöd hozzá, hiszen tulajdonképpen nagyrészt a kezében van az életed.
2018. ápr. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen emberek nem tudsz mit tenni velük. Nem az a baj hogy ő hibázhat, hanem az ő stílusával megzavarhat más vezetőket, veszélyhelyzetet teremthet!
2018. ápr. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!