Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy anya...

Mit csináljak, hogy anya barátja ne akarjon megváltoztatni, "átnevelni"?

Figyelt kérdés

Igazából nem lenne vele gond, ha nem akarna folyton "megnevelni", mert szerinte engem nagyon elkényeztet az egész család és bezzeg más gyerek negyed ennyit sem kap...


Igen, tisztában vagyok azzal, hogy nagyon szerencsés vagyok és még talán igaza is van, hogy elkényeztettek. Viszont!

Szerintem neki semmi beleszólása nincsen ebbe, hiszen anyával külön kasszán vannak, neki én semmibe sem kerülök. Később sem ő fizeti a továbbtanulásomat, lakhatást, stb. Szóval őt ez nem értinti egyáltalán. Mégis úgy csinál, mintha az ő pénzét költeném, vagy tőle várná el bárki, hogy foglalkozzon velem...


Anya megoldása: "egyik füleden be, a másikon meg ki, ha erről beszél". De nagyon idegesítő, hogy úgy akar beleszólni az életembe, hogy nincsen hozzá köze. Ráadásul 16 éves vagyok, szóval nem kisgyerek már, akit nevelni kellene.


2018. ápr. 8. 17:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Halgass anyukádra
2018. ápr. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%
Semmit ne csinálj. Fogadd el amit kapsz, esetleg közöld vele, hogy aki szeret az ad. :)))))
2018. ápr. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Próbáltad már ezt elmondani neki nyugodt körülmények között? (a barátnak)


Ha ez nem megy, akkor anyukáddal beszélj, mondd meg neki ezt, amit leírtál, hogy ez téged zavar és kérdd meg, hogy beszéljen a hapsija fejével.

2018. ápr. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Én biztos, hogy nem élnék együtt olyan emberrel, aki irigykedik a gyerekemre. Sajnos anyukád őt választotta. Cikizd ki, égesd le, biztos van miért. Addig csinálja, amíg hagyod. Ha látja, hogy emberére akadt benned, nem kisnyuszira, majd abbahagyja.
2018. ápr. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Alázd meg!
2018. ápr. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Oké, nem vagy kisgyerek, akkor nyilván van valamennyi empátiád. A pasinak sem lehet könnyű. A saját gyerekedet sem sètagalopp nevelni, hát még a másét. Pláne, ha az egy pimasz kamaszlány, akinek nem ő adta az alapokat. Hidd el, hogy szükséged van egy apa-félère, egy erős férfikézre. És ennek semmi köze a pénzhez. Egy család lettetek, ahol ez a férfi tölti be az apaszerepet. Mindenkinek könnyebb lesz, ha zöldágra vergődtök. Szerintem jót akar neked ez az ember. Legalább gondolkodj el a tanácsain.
2018. ápr. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

ez egy rohadt patkány


elítélem az ilyet, de szívasd meg, találj ki róla dolgokat, hogy takarodjon el


gondolom amit apádtól kapsz pénzt, meg nagyszülőktől, azt is sajnálja tőled

2018. ápr. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
#7 es hogyan jutottál arra a következtetésre, hogy egy patkány a pasi? Azt a Kérdező is elismerte, hogy el van kényeztetve. Bár azt nem tudjuk, ez pontosan mit takar, de gondolom nem nagyon kell megerőltetnie magát, ha szeretne valamit. Nagyon nem jó, ha valaki nem tanul meg megdolgozni a vágyaiért. Arról nem is beszélve, hogy Te mit szólnál hozzá, ha valamelyik rokonod üldözné el mellőled a párodat? Igazából itt az anyukának kellene megegyezni a férfival, hogy mennyire folyjon bele a Kérdező nevelèsébe. Lehet, hogy nem lenne hülyeség, ha egy pótapa irányt mutatna.
2018. ápr. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

szó sincs elkényeztetésről


egyszerűen fáj a pasinak, hogy valaki szerencsésebb családba született


ha afrikában éheznek, ne adjak a gyerekemnek enni?


nyilván ha van pénz, azt a gyerekre is költik, nem értem mi ezzel a baj

2018. ápr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Akar az en lanyom is irhatta volna ezt :-)


Viszont igaza a paromnak, mert iszonyat sokmindent megkap, de hozza kell tennem az en parom kizarolag viccesen szokta ezeket megjegyezni, aztan mindig mondja hogy persze amig tudunk adjuk meg nekik....hozza kell tennem a neveloapjuktol tobbet kapnak mint az apjuktol....

2018. ápr. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!