Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normàlis amit...

Szerintetek normàlis amit apàm művel, vagy csak mi reagàljuk tul?

Figyelt kérdés
Anyukàm januàrban halt meg àttétes agydaganatban. Apu vègig mellette volt, az utolso idokben is otthon gondozta. 3an vagyunk testverek, mi is sokat segitettunk, de sajàt csaladunk is van. Amint anya meghalt, még a temetes sem volt meg, apàm elkezdett uj tàrsat keresni magànak. Ez addig fajult, hogy tarskereső hirdeteseket adott fel, hivosgatta az első feleségét. (Anyuval 40evig voltak hàzasok) most talalt egy nőt, aki màr édesanyàm àgyàban alszik, az ő kocsijàval fuvarozza apàm. Nekünk ez nagyon fàj, szerintunk nagyon korai. Szinte màr beszélni sem szeretek vele, mert mindig az uj nőről àradozik, amit nem vagyok képes elviselni. Nagyon hiànyzik az anyukàm, és igy az apàm is elveszitem a viselkedése miatt.
2018. ápr. 12. 16:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
33%
Ne szólj bele az életébe. A viselkedéséből ítélve ő megkönnyebbült, amikor meghalt a felesége. Gondosan ápolta őt, kitartott mellette, nincs mit a szemére hányjatok.
2018. ápr. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
72%
mindenki máshogy reagál az ilyenre. Van aki alkesz lesz, van aki kicsinálja magát, van aki megkergül stb. 40 év iszoníú hosszú idő, képzeld el, hogy hirtelen már nincs többé melletted az, aki kb a fél életedben ott volt.
2018. ápr. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Iszik is. Vagyis az elején jobban ivott, pszichiatrian is volt. Szedte a nyugtatot rà a pia. Az se volt jó. De mellette àlltunk, főztunk neki, minden gyereke minden nap elment hozzà. Nem szólok bele az életébe egy szóval nem mondom neki ne csinàlja. Csupàn szeretnék kimaradni ebből, nem birom làtni a vénasszonyt anyàm helyén. Es igy elveszitem őt is.
2018. ápr. 12. 16:48
 4/25 anonim ***** válasza:
81%
Nézd, azért ez nehéz ügy. Érthetőek az érzéseid, de az is, hogy apád, nem akarja egyedül leélni a hátralévő életét.
2018. ápr. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
64%

Ha azt nézem, hogy több ismerősöm is így reagált a szerette halálára (nemtől függetlenül), teljesen normális.


Nem vetném a szemére és nem is határolódnék el tőle.


Annyit tettem csak, hogy megmondtam, hogy az új párjára nég nem vagyok kíváncsi.

2018. ápr. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Nem kérnék tőle ilyet. Ha eltelt volna màr legalàbb egy év, es nem gyalàznà anyukàm emlékét talàn el is fogadnàm. De még el se temettük, ès ő màr màs utàn kajtatott. A màsik meg hogy 70éves. Hany nyugdijas él egyedül es nem keres màst a pàrja halala utàn. Főleg nem egy héttel utàna.
2018. ápr. 12. 17:01
 7/25 anonim ***** válasza:
49%

Ha elveszíted ezért, az a te hibád és a te bajod.

Ha nem bírod megérteni, hogy ez is egyfajta gyászreakció... jobb ha hagyod is.

Apukád menekül. Felejteni akar. Te pedig ezért belerugsz. Gratulálok!

2018. ápr. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem anyukád emlékét gyalázza, hanem simán csak félt, hogy ezentúl egyedül lesz, a hiányát akarta pótolni.
2018. ápr. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
59%
Sztem apukad pontosan tudta mi lesz a vege anyukad betegsegenek, igy vszinű mar "lélekben" sokkal hamarabb eltemette es valojaban megkonnyebbules volt neki anyukad halala. Ertelek Teged is, mert 40 év nagyon sok, a párom beteg, de meg 4 evet se tudnek 1 het alatt"elfelejteni"... nem vagyunk egyformak. Probald a jo oldalat nezni, nincs egyedul, jobban elhetitek az eleteteket. Egy ffi sokkal kevesbe birja egyedul mint egy nő ( 70 evesen).
2018. ápr. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Köszi a gratulàciot, de akkor ugyanolyan "hülye" a màsik két testvérem is, mert ők is ezt érzik. Amugy nem rugtam bele, mint irtam egy szót se szóltam eddig. Csak nem birom hallgatni, iszonyatosan fàj a dolog. Amig nem hozza fel a nőt teljesen jól elvagyunk, de ha felhozza lerakom a telefont vagy eljövök. Ez meg az én reakciom... jah és biztos vagyok benne hogy anyukàmnak sose kellett volna màs. Ő összefogta volna a csalàdot, és eléldegélt volna velünk. Nem szétzilàlta volna igy mint ő.
2018. ápr. 12. 17:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!