Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem engednek el...

A szüleim nem engednek el sehova mit csináljak?

Figyelt kérdés
14 eves lany vagyok es sehova nem enged el anyukam amikor meg említem neki h elszeretnek menni fesztiválra(pl pünkösdi majális szüreti) akkor azt mondja h nem mész el mert meg csak egy kis taknyos gyerek vagy és téma befejezve(pedig4-5 os tanulo vagyok) nem tudom mit csináljak apukám kint dolgozik Németországba majd csak 2 hét után érhaza szoval ő most nem tud segíteni létszi segitsetek 14/l

2018. ápr. 12. 18:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
10%
Én se engednélek el!! 15 eves a lanyom.
2018. ápr. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%
Sajnos nem sokat tehetsz. Anyád is egyike azoknak, akik miatt Magyarország xar hely: arrogáns, lenéz mindenkit és azt hiszik, bölcsebbek mindenkinél. Téged meg tulajdonának tekint, egy cuki háziállatnak, nem emberi lénynek. Messze nem vagy már taknyos kölyök. Sajnos ahogy az évek telnek, te pedig egyre felnőttebb leszel, várható, hogy egyre idegesebben fog reagálni minden egyes mozdulatodra, ami nem egyeztethető össze a tehetetlen kisgyermek képével, ami benne rólad él és amit elvárnak. Az ilyen ember számára komoly bizonytalanságot jelent, hogy többé nem tökéletes urai az életednek. Készülj fel pár veszekedésre, arra, hogy megpróbálja elmarni a barátaidat és rákényszeríteni, hogy éjjel-nappal otthon ülj. De ne hagyd magad. A szülői ház nem a jövőd, mint ahogy senkinek sem az.
2018. ápr. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%
Töltsd hasznosan az otthon töltött időt! Például gyakorold a magyart!
2018. ápr. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Jo azt megértem h feltetek minket meg minden de minket is ertsetek meg h kell nekunk is "magan elet"es nem szeretnenk otthon rohadni egesz nap
2018. ápr. 12. 18:57
 5/15 anonim ***** válasza:
22%

"magán élet" - rendben, szerintem ülj csak le a nyelvtankönyved fölé.


Egyébként ha nem enged, nem enged, én mehettem a városba már 9-10 évesen is barátokkal pl. fagyizni, meg játszótérre, ide-oda, de a szüleim lazán fogtak, és 20 éve még más volt a világ.

2018. ápr. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%

14 éves gyereknek miért is kéne fesztiválokra járni?

Menjetek suli után fagyizni, moziba, sétálni, kirándulni.

Magánélet? Hadd tippeljek, van saját szobád, saját okostelefonod, talán még saját tévéd és számítógéped is, amibe a szüleid nem turkálnak bele.

Gondolom már van facebookod, instragramod, meg még pár helyen tuti fenn vagy, ahol a barátnőiddel csicseregtek meg lájkolgatjátok egymást.

Teljesen mindegy, hányas tanuló vagy, attól nem leszel idősebb. Bár nem tudom, magyarból pl. hogy lehetnek jó jegyeid.

Ne akarj felnőttet játszani, amíg nem vagy az. Lázadás meg hisztizés helyett inkább beszélgess többet anyukáddal, tölts vele időt, segíts neki sokat otthon, nyerd el a bizalmát, és akkor el fog engedni bárhova.

2018. ápr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
utolsó szüreti fesztivál az azért nem olyan mint egy késő esti italozós fesztivál..
2018. ápr. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
86%
Mi a szarért ne mehetne el egy majálisra?:D
2018. ápr. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%

Egy majálisra vagy szüreti fesztiválra miért ne mehetne el? Most komolyan, azért van különbség egy majális meg egy Sziget fesztivál között...13-14 évesen nekünk a suliban kellett segíteni a városi szüreti fesztivál miatt, díszíteni, pakolni, segíteni az árusoknak, fellépőknek stb., utána pedig mehettünk mi is körülnézni, sétálni, enni stb. Gondolom érezzem magam megtiszteltetve, hogy anyám nem ordított le a fejemet, hogy én csak egy hülye kis taknyos gyerek vagyok...Nevetséges, jó, hogy nem ketrecben tartják egyesek a gyereküket.


Anyukád tud mondani bármilyen értelmes, elfogadható érvet, hogy miért nem szeretne elengedni?

2018. ápr. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Platypus ***** válasza:
94%
Valószínűleg maga a fertő lehetett a gyerekkorom, mert az óvodából csoportosan vittek ki minket a majálisra. Fahalakat pecáztunk mágneses horgászbottal, mindenki a similabda nevű gumis hülyeséggel játszott, az abszolút züllöttek meg felültek a körhintára is. Alapvetően ezek a programok még egy "kis taknyos gyereknek" is tökéletesek. 14 évesen legfeljebb az lehet kifogás, hogy ne menj egyedül. Barátaid, osztálytársaid nem mennek? Ha szülő is megy és esetleg beszél anyukáddal, akkor nem nagyon lehet jogos kifogása.
2018. ápr. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!