Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Tisztára ki...

Mit tegyek? Tisztára ki vagyok lelkileg.

Figyelt kérdés
Anyukám kiskorom óta iszik,emellett terrorizált,vert minket. Mára felőttem családom van,ő egyedül maradt és még többet iszik. Nagyon látszik rajta,h le van épülve,kis faluban tanít itt is beszélnek róla mindenfélét már mert több helyen is jelent meg ittasan. Ismerősök,ha hívják hallják a telefonban h ivott. Az ismerősök engem okolnak,hogy ez lett vele,mert egyedül hagytam. De hát vagy 30 éve iszik,csak most rosszabb. Ha mondom neki engem okol,támad. Rossz körülmények között él,raádásul sok macskával. Húsvétkor is mentem hozzá látogatni a babámmal, ittasan fogadott,tudta hogy megyünk. Szóvátettem-erre bosszúból rágyújtott a babab előtt,h engem megbántson. Most egy ideje nem jelentkezik mégis aggódom érte. Félek kirúgják.Legszívesebben megszüntetnèm a kapcsolatot vele,de lelkifurdalásom lenne. Plus oda vagyok bejelentve a babával (van részem a házból,most albiban élünk)
2018. ápr. 13. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Én megszüntetném vele a kapcsolatot. Ilyen rokonra nincs szüksége egy embernek sem.
2018. ápr. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Te odaviszel ilyen nőhöz egy pici babát.. Komolyan mem értem az ilyen kapcsolatokba kapaszkodó embereket,meg a lelkifurdalást se,nekik se volt,nekem se lenne. AZ oké h téged tönkretett már,de tálcán nyújtod

át a lehetőséget h a gyerekedet is tönkre tegye? Kapcsolat megszüntetése,ház részt birósgra vinni,fizessen ki,kijelenteni magad,egy csepp lelkifurdalásod se legyen,rúgják csak ki,aki téged okol az cuccoljon össze egy ilyen emberrel,ne agodj egyik se óhajt,csak téged dobálnak meg sárral,kiskorod ota iszik,akkor vele voltál,kifogás.. A gyerekedet ne ilyen környezet lásson maga körül,és higye azt h ez a normális.

2018. ápr. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd, hogy bűntudatod legyen. Egy súlyos alkoholistával nem lehet mit kezdeni. Esetleg utolsó lehetőségként hagyjál ott neki pár telefonszámot, címet, ahol kaphat segítséget (anonim alkoholisták stb.), talán leírhatnád neki egy levélben, hogy tönkretette a gyerekkorod, mit érzel most, van, akinél ez kissé segít, hogy összekapja magát.

Az én apám is 30 éve iszik, anyósom is alkesz, borzasztó, amiket a férjemmel már miattuk átéltünk. Nem tudsz mit csinálni, ha ő nem akarja abbahagyni, nem tudsz segíteni.

Az én apám volt elvonón, 1 évig nem ivott, viszont olyan idegbeteg volt, nem lehetett hozzászólni.

Én nem is engedtem a közelükbe amúgy a gyerekeimet, mert nagyon igénytelenek voltak.

Az ilyen menthetetlen emberektől el kell búcsúzni. Ők az alkoholt választották a család helyett, neked új életed van, saját családod, nem áldozhatod fel magatokat.

Sajnos a legtöbbször az alkoholisták hozzátartozói a lelki betegek, én is átéltem, főleg a magatehetetlenséget, a dühöt, hogy nem tudok segíteni, előttem teszi tönkre magát az apám. De szerencsére ez már elmúlt.

Haragszom rá azért, mert nem veszi ki a részét az életünkből, amiért a gyerekeimnek nincs nagypapája :(

2018. ápr. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Sokan pszichiátriai segítségre szorulnak, de mivel nem jutnak el soha szakorvoshoz, ezért az alkohol rabjává válnak (mert mondjuk van valami szorongásos kórképük, amit az alkohol kiválóan csillapít) ...de jól mondják az előzőek, ha anyukád nem akar változtatni, akkor te pöröghetsz akár a fejed búbján is. A levélírás jó ötlet. Írd le neki az alkoholizmusa miatt elszenvedett sérelmeidet és, hogy lezárod a kapcsolatotokat, mert téged ez tönkretesz. Esetleg tényleg elérhetőséget kell adni valami psziciháterhez, anonim alkoholista klubhoz stb. A levélírás neked is segíteni fog, hogy kicsit kitisztuljon a lelkületed és utána az állandó aggódás nélkül tudd élni a saját életed.
2018. ápr. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha 30 éve iszik, kétlem, hogy bármit is tehetsz.
2018. ápr. 14. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!