Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet kezdeni egy olyan...

Mit lehet kezdeni egy olyan anyával, akinek púp voltál mindig is a hátán és mikor elővett akkor is csak boxzsáknak használt?

Figyelt kérdés

Anyámmal mindig is rossz volt a kapcsolatom, de most tudatosult bennem igazán, hogy miért. Húszas évem közepén járok, de ha nem kaptam volna észbe sehol sem tartanék. Röviden annyi, hogy mindig is bántott lelkileg. Mindig is rajtam vezette le minden keserűségét.Kiprovokálta a veszekedéseket és utána mondvacsinált okokra hivatkozva (pl mert csúnyán beszéltem vele, hazudtam és a testvérével ellene szervezkedem /pedig csak összefutottam vele véletlen az utcán/, én vagyok az oka, hogy a nővérem leszarja stb.) olyanokat mondott, ami örök életemre megmarad hogy semmi kedvesség nincs bennem, egy léhűtő vagyok, egy nulla egy nagy semmi, stb. Utána még én éreztem magam szarul (főleg gyerekként) hogy milyen vagyok vele.. és ekkor még nem ért véget a terror jött az, hogy éreztette velem hogy nem kívánatos személy vagyok otthon. Nem beszélt velem, ha rám nézett ölni tudott volna a szemével, volt hogy 3 héten keresztül ez ment és ha hozzászóltam csak összeveszett velem és folytatódott minden tovább. És még én nekem kellett bocsánatot kérni. Mindenben lebeszélt azzal, hogy te ahhoz kevés vagy, rosszul gondolkodom vagy csak kinevetett. Amúgy is csak azért tartott meg gyerekként, mert apám nagycsaládot szeretett volna. Elköltöztem. Ha haza is megyek látogatóba látom rajta hogy nem is figyel rám és közbe vág és elkezd tök másról beszélni. És most már azon gondolkodom, hogy megszakítom vele a kapcsolatot. Ilyen érzelmi zsaroló emberrel mit lehet kezdeni azontúl, hogy szembesíted azzal, hogy mekkora egy görény? Tudom, hogy majd megrántja a vállát és éli tovább az életét. Nem fogja megrázni, mert mindig szerencséje volt. Majd lesz valaki más, akivel ezt teheti. Nagyon nagy a düh bennem.


Köszönöm a válaszokat


2018. ápr. 14. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Miért kéne kezdeni vele bármit is?
2018. ápr. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Nem érdemli meg,hogy foglalkozz vele.

Én a helyedben megszakítanám vele teljesen a kapcsolatot.

Elköltöztél,zárd ki az életedből.

Azért mert az anyád,nem vagy köteles elviselni.

Koncentrálj a magánéletedre.

2018. ápr. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Szakítsd meg vele a kapcsolatot egész nyugodtan.
2018. ápr. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Le kell szarni. Az én anyám dettó ugyanilyen volt, folyton terrorizált, kinevetett, megalázott, kárörvendett. Egy nap se lenne elég, hogy felsoroljam mit követett el ellenem. Megszakítottam vele minden kapcsolatot, persze én vagyok a szar gyerek, sír, mártírkodik, hogy ő szeret engem, semmi nem úgy van ahogy én gondolom, mindenkinek azt meséli, hogy én milyen szemét vagyok, ő mintaanya volt mindig. Le se szarom.
2018. ápr. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne kezdj vele semmit. Zárd ki az életedből.
2018. ápr. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én viszont azt mondom, hogyha van rá lehetőséged, akkor minden egyes sérelmedet add ki neki, ezt érdemli. Utána nyugodtan leépítheted a kapcsolatod vele. Lehet hogy nem fogja érdekelni, de legalább kiadod magadból ezt a hatalmas dühforrást. És ha valami csoda folytán meg tudnád vele beszélni a dolgokat akkor sem kell megbocsátanod neki. Vannak dolgok amiket nem lehet.


25/F

2018. ápr. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha rokon, ha nem ..így nem lehet bánni veled. Én a többiekkel teljesen egyet értek. A lelki bántalmazást igyekezd feldolgozni, akár segítséggel is. Minden jót kívánok neked!
2020. aug. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!