Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Pszichológusra lenne szüksége?

Pszichológusra lenne szüksége?

Figyelt kérdés

Apámról lenne szó.

Egyszerűen idegbeteg. Nincs olyan, hogy jó a kedve. Utál mindenkit, anya családját, az én barátaimat, a szomszédokat. Nem volt könnyű így felnőnni, rányomta a bélyegét az egész életemre. Sokszor hozott ránk szégyent, munkahelyi rendezvényen pl. Káromkodik, ordibál de mindig. Nincs olyan nap, hogy nem ordít. Már a szomszédok előtt is egyszerűen szégyenlem magam.

Fiatal kora óta ilyen agresszív. Egyszerűen ilyen természet vagy ez betegség?



2018. ápr. 15. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Semmiképp sem betegség.Ilyen a természete.Lehet trauma érte és ezért ilyen,vagy eleve ilyen.Segithet rajta de ahhoz nektek elkell vinni és ott tartani mert nem maradna ott.

Vagy vágj vissza valami nagyon gázzal és rájön ha nem akkkor ulj le vele beszelni.Ha az sem hát akkor pár napra hagyja mindenki egyedül,akkor rajon,hogy valami nem volt jó.

2018. ápr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem, csak szimplán ilyen természtű. De, mint tudjuk senkinek sem jó ez így, még apukádnak sem. Én ezt semmiképpen nem mondanám ezt mentális betegségnek, ezért először kerülném a pszichológust. Szerintem csinálj egy finom reggelit, űljetek le csak ti ketten és evés közben próbálj vele beszélgetni.

pl.: Hogyan telt a tegnapi napod, ha még dolgozik mi volt a unkában.

Nagyon fontos a biztos családi háttér is. Legyetek vele türelmesek, de ne istenítsétek. Ha, valamit rosszul csinál ne azt mondjátok, hogy ezt így meg úgy csinálja, hanem kérdésekkel vezessétek a helyes válszra. Esetleg később kérdezzétek meg, hogy valami nyomasztja - e?, de. ne úgy mintha kérdőre vonnátok. Próbáljatok szervezni családi eseményeket is. Főleg kultúrális helyekre pl.: színház, egy elegánsabb vacsora (ezekre érdemes költeni hidd el). Gondolom elsőre meredeknek hangzik, mert ugye említetted, hogy sokszor vannak nem odaillő megjegyzései és az is lehet, hogy nem szeretne elmenni stb., ezeket próbáljátok szépen finoman kezelni.

Ha ezek sem működnek keresnék egy pszichológust, de csak arra, hogy beszélgessen egy független idegennel akinek ez a dolga. A pszichológus mellé nem kell gyógyszer vagy bármi más ez csak egy beszélgetés ami remélhetőleg jobb kedvre derítené. Apukádnak nincs mentális zavara és ezt neki is mondani kell, ha esetleg szóba jönne a pszichológus. Valószínűleg ellenezni fogja mint a legtöbb ember, de mondjátok meg neki, hogy csak menjen el erre az egy alkalomra és ha nem tetszik neki, akkor soha többet pszichológus (és ezt tényleg be kell tartani). Én lefoglalnék egy órát a pszichológusnál és mondanám apukádnak, hogy bennt kellene lennie fél óráig, de ha esetleg valami szaftos sztoriba merül el pl.: a szomszédokról akkor nyugodtan maradhat tovább.

Esetleg még beirathatnád valami klubba. Erre is ha nem tetszik neki akkor nem kell többet ott lennie egy alkalomnál. (lehetőleg egy olyan helyre ahol egy korúakkal van) Szerintem lehet, hogy a társasági életben furcsa lesz előszőr apukád modora, de hamar megszokják az emberek szerintem.

Könyvekkel is próbálkoznék politika, filozófia bármi ami csak érdekli.


Sajnálom, hogy ilyen hosszú lett, de remélem, hogy tudtam segíteni. Sok sikert és türelmet! :)

2018. ápr. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A leírásból anyámra ismertem. Őt elküldtük dokihoz, de mivel nem jár el és a gyógyszereket sem szedi, nem javult. Doki szerint lenne szüksége kezelésre. Én már elköltöztem, így jobb. De szörnyű volt a gyerekkorom. Egyébként szinte mindegy szükséges-e az orvos, ez a típus a dokit sem bírja, neki sem fogad szót.
2018. ápr. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudsz vele mit kezdeni ha magátol nem jön rá vagy akár nagy nyomàs hatàsára akkor nincs értelme kinlódni vele.Apám is hasonló anyàm az utóbbi időben megunta és megmondta neki ha nem megy szakemberhez akkor vége elválik azota javukt de sajnos igy sem sokat .
2018. ápr. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!