Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem foglalkozik a...

Miért nem foglalkozik a barátommal a saját anyja?

Figyelt kérdés

Elég fiatalok vagyunk mindketten a barátommal, én 16 vagyok, ő pedig 17 lett pár napja. Már egy éve együtt vagyunk, ezalatt megismertem az anyukáját is. A szülei elváltak, így az apjáról nem tudok mit mondani.

Az a helyzet, hogy a barátommal nem törődik az anyja. Nem foglalkozik szinte semmivel ami vele kapcsolatos, max ha valamit rosszul csinál, akkor jól leordítja a fejét, de ennyi.

Nekem furcsa az, hogy ha elmegy otthonról(nem reggel suliba) akkor meg sem kérdezi hova megy, mikor jön stb. Ha nem otthon alszik(haverjánál, nálam), akkor sem keresi még éjszaka sem. Ha bulizni megy, arról sem tud, nem is érdekli. Nagyjából 24 óra elteltével ír neki a facebookon, hogy merre van, de nem hívja fel. Azért nálunk alap, ha menni szeretnék valahová, szólok anyuéknak hová megyek és mikor jövök. Ha később megyek mint amit megbeszéltünk, telefonálok nekik, hogy tudják nincs baj, ne aggódjanak.

Pár napja volt a szülinapja, és nem köszöntötte fel az anyja. Nem az, hogy ajándékot nem kapott, hanem annyit sem mondott, hogy Isten éltessen. Én sem kapok nagy ajándékokat, nem arról van szó, csak apu hoz nekem egy csokor virágot, anyu meg a kedvencem főzi aznap. De szó szerint itt az anyja letojta a fejét.

Akkor múltkor is beteg volt a barátom, feküdt lázasan. Be nem ment hozzá az anyja, hogy megkérdezze jobban van e vagy bármi, mintha otthon se lenne a barátom olyan volt.

Soha nem hallottam az anyukájától, hogy megkérdezte volna a barátomat, hogy milyen napja volt, mi volt a suliban, éhes e ilyesmi..Ha otthon besegít, mondjuk lenyírja a füvet, annyit sem mond, hogy köszi..

Nekem nagyon furcsa ez a viselkedés, nálunk ez nem szokás, de egyik barátnőmnél sincs ez. Értem én, hogy fiú, és nem törődnek vele ugyanúgy mint velem, egy lánnyal. Nekem azért jól esik, ha mondjuk beteg vagyok és anyu bejön, hoz egy teát ad egy puszit ilyesmi. Nyilván nem kell ez egy fiúnak, de őt konkrétan lesz*rják :( Nekem is van egy bátyám, őt nem babusgatták sosem, de foglalkoztak vele rendesen.

Szerintetek nem szereti az anyja? Vagy miért ennyire nem törődöm? Nagyon sajnálom a barátom, hogy nem kap szeretetet otthonról:( Miért nem érdekli szinte semmi vele kapcsolatban? Hogy nem aggódik érte sosem?


2018. ápr. 20. 02:12
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Ha ez tényleg így van, csak a barátod tudhatja erre a választ. Teljesen áttudom élni a helyzetét, és egyet mondhatok: te nagyon sokat segíthetsz neki! Ha érzi hogy, ha otthonról nem is, de mástól/tőled mekkora szeretet kap. ;)

Bennem is a barátom tartotta a lelket nagyon sokáig.


19f (bi)

2018. ápr. 20. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Lehetséges ok:

netán 3÷4 éve barátod kikérte magának, hogy korlátozva legyen. Nem akarta bejelenteni, mikor, hova, mennyi időre megy el otthonról.

Anyja szót fogadott - és most ez a helyzet.

.

A konkrét és valós válaszhoz ismerni kéne barátod és anyja véleményét is a helyzetről.

Közülünk erre nálad alkalmasabb nincs, a választ is te tudod megadni kérdésedre, MINDKÉT FÉL meghallgatása után.

2018. ápr. 20. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
Nagyon ól mondja az előző: MINDKÉT FÉL verzióját ismerni kellne, mert mindenki a maga javára torzítja a sztorit...
2018. ápr. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
És gondolom akárhányszor előadja neked a fiú ezt a szomorú történetet, miközben a nagy barna szemeiben csak úgy tükröződik a férfias fájdalom... te annyiszor igyekszel jobbá tenni a sorsát, és olyat adsz neki, amiért ő nagyon-nagyon hálás és boldog lesz, ugye? És így válik egyre vadabbá az ő története is, meg a te kis szexed is. Klasszikus, százéves trükkel etetnek. Tudom-tudom, te még szűz vagy, kizárólag aludni jársz át, és még az arcára sem lehellsz puszit, ne is fáradj ezeket megírni, hát minden kamasz ilyen szende ezen az oldalon.
2018. ápr. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%

Mennyi hülye ember van itt a kommentekben... A párommal is ez a helyzet. Az ő anyja is dettó ilyen. Ott is elváltak a szülők, párom az apját nem is ismeri. Olyanra tudok gondolni, hogy az anya a volt férjét látja a gyerekben és ezért akaratlanul is megutálja őt. Párom sokszor szokta nekem mondani, hogy örüljek, hogy nekem szerető családom van, mert az ő anyja le se tojja őt. Az én szüleim olyanok, mint a pótszülők számára. Örülők, hogy jól kijön a szüleimmel, de szomorú, hogy a saját családja nem is érdeklődik iránta. Mindig azt mondja, hogy a szüleimtől kapja meg azt a szülői szeretet, amit ő otthon soha sem kapott meg.


Amúgy velem is így viselkedik az anyja. Amikor évekkel ezelőtt elmentem bemutatkozni, akkor annyi volt, hogy mondott egy sziát és egész nap a szobájában ült és tévézett. Az évek során sem javult ez. Van neki egy lánya is, vele látni, hogy jobban törődik. Amikor még mindketten iskolásak voltak, akkor az anyja a lányának főzött, a fiának meg nem. Biztos van valami a dolgok mögött, amit vagy senki sem akar az orromra kötni, vagy tényleg nem tudja, hogy mi az oka ennek.

2018. ápr. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az értelmes válaszokat!:)

Kedves 4. te nem tudom miről beszélsz de tényleg..hogy jött ez ide? de mindegy is, 1-2 rosszindulatú ember kommenjtén nem akadok fennt.

2018. ápr. 20. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!