Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más anyja is a saját szavát...

Piriiiii kérdése:

Más anyja is a saját szavát hiszi egyetlen igazságnak?

Figyelt kérdés
Az én anyám egy bonyolult eset. Sokat mérgelődik, sokat káromkodik, hangoskodik. Nem vagyunk a legjobb viszonyban, talán mert alkoholista. De szeret okoskodni, s nem mondom, hogy sosincs igaza, de csak azért, mert idősebb és ő szült engem, nem hiszem, hogy azt kéne hinnie, nekem nem lehet igazam. Rendkívül bosszantó, hogyha csinálok valamit, lecsesz, de ha ő csinálja ugyanazt, meg ő kiabál, ha meg merem említeni. Voltaképpen semmi szavam, saját véleményem se lehet, nem állhatok ki magamért.
2017. dec. 1. 14:10
1 2
 1/13 Metionin ***** válasza:
93%
Enyém dettó csak ő nem alkesz, nálunk az a fater.
2017. dec. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
3%

22 évesként kicsit megmosolyogtató ilyet olvasni, mert pár éve tiniként én is pont így láttam a szüleim és köztem lévő viszonyt, és biztos vagyok benne hogy az én gyerekeim is ezt fogják gondolni rólam, hogy miért hiszem azt hogy mindig igazam van.


Hát eljutottál oda hogy rájöttél hogy a szüleid is esendő emberek, te pedig szeretnéd végre valahára a saját akaratodat érvényesíteni. Kitartás mindkettőtöknek!

2017. dec. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
21 vagyok.
2017. dec. 1. 16:44
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

Kedves piriiiii,


21 éves kor tökéletesen alkalmas:

-az otthonról elköltözésre,

-az új referenciapontok megtalálására (ez a pszichológiai neve annak, h akinek eddig adtál a véleményére, azét mátol le se sz@rod)

-a nagyobb belső rugalmas szilárdság felé vezető út elkezdésére,

-és hozzáfogni a felnövéshez úgy egyáltalán.


Ezt mondom úgy, h 24 éves voltam, mikor anyámat megölte az alkohol.


Ideje változnod. Az évei meg vannak számlálva.

2017. dec. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
No komment.
2017. dec. 1. 17:15
 6/13 anonim ***** válasza:
17%

21 ??

Bocs, de inkább gondoltalak a rinya alapján 11-nek.

2017. dec. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%

Egyszerűen nem értem, hogy -elvileg- felnőtt nőknek abból áll a -haszontalan- életük,

hogy napi szinten azt a "társasjátékot" játsszák, hogy melyiküknek van igaza.

Azután ha nem nyert, akkor jön ide panaszkodni.

2017. dec. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%

"21 vagyok."


Ja az más. De akkor miért nem költözöl el? Nincs valami haver akivel össze tudnátok dobni egy albérletre? Ha még egyetemista is vagy, akkor is nemsokára végzel, és akkor utána.

2017. dec. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
Ötvenöt százalékos hozzászólóhoz csatlakoznom kell, de megoldást is kínálok: E. Berne Emberi játszmák és Játszmák nélkül c. könyvei sokat segítenének neked abban, hogy megértsd magad, mennyiben vagy önkéntes foglya a helyzetnek.
2017. dec. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Elég érdekes, hogy úgy rinyálsz, mint egy 13 éves. Mondjuk a politikához is annyira értesz.
2017. dec. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!