Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha az anyuka mosolygós,...

Ha az anyuka mosolygós, társasági lény, akkor a gyereke is az lesz?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 20. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem biztos
2018. ápr. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Nem. A habitus adottság.

Én pl.: társaságkedvelő, nyitott szülők zárkózott, visszahúzódó gyereke vagyok.

2018. ápr. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Édesanyám viszafogott,otthon ülő stb, én ,meg ezer fokon égek minden téren. :D
2018. ápr. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
Nem, szerintem ehhez inkább a külső ingereknek/ tapasztalatoknak van köze, később pedig ahhoz, hogy hogyan formálja saját személyiségét
2018. ápr. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

Először is, nemcsak anyuka génjeit örökli a gyerek, hanem apukáét is.

Másrészt normális esetben apuka is ott él velük és részt vesz a gyerek életében.


Tehát a kérdésed pl. így lehetne releváns:


"Ha anyuka és apuka mosolygós, társasági lény, akkor a gyerekük is az lesz?"


A válaszom: valószínűleg igen, de biztosra nem lehet tudni.

2018. ápr. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem törvényszerű. Nem egyszer van olyan, hogy testvérek között is óriási a különbség, hiába ugyanazok a szülők, ugyanaz a közeg.
2018. ápr. 21. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

🤣

Semmi köze a kettőnek egymáshoz

2018. ápr. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem anyám társasági ember, apám otthon ülős, legfeljebb a családtagokkal, legközelebbi barátokkal beszél, társaságban teljesen kivonja magát mindenből, elvonul, mintha ott sem lenne. Én szerettem volna "társasági ember" lenni, vagy legalábbis barátokat szerezni, eljárni velük ide-oda, de apámtól mindig megkaptam, hogy miért megyek már megint ide vagy oda, inkább maradjak otthon tanulni, semmi nem lesz így belőlem stb. A konfliktusok elkerülése érdekében nem voltak soha barátaim (legfeljebb a suliban egy-kettő), párkapcsolatom, nem jártam sehová, a mai napig sem tudok emberekkel ismerkedni és emiatt szomorú vagyok. Nincs azzal gond, ha valaki alapból szeret ismerkedni, barátkozni és azzal sem, ha inkább egyedül szeret lenni de azzal igen, ha valaki a saját mentalitását kényszeríti a gyerekére, amikor neki lehet, hogy teljesen más a személyisége.
2018. ápr. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szeder Katalin ***** válasza:
Boldogult édesanyám mosolygós, társasági lény volt idegenek jelenlétében. Én, ha bírok, mosolygok, de társasági lény nem vagyok. Értsd: idegenek jelenlétében volt ilyen, családon belül változó arc- és testkifejezésű, negatív irányban szélsőséges. Isten nyugosztalja.
2018. ápr. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!