Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudassam az apámmal,...

Hogyan tudassam az apámmal, hogy tudom hogy megcsalja az anyámat?

Figyelt kérdés
Már egy fél éve tudom, hogy apámnak szeretője van! Elősször csak észrevettem, hogy szinte mindig üzeneteket kap egy nőtől. Hajtott a kiványcsiság, ezért amikor itthon hagyta a telefonját, megnéztem, és kiderült, hogy kb már 1 éve a szeretője! Mit tehetnék? Attól félek ha elmondom valakinek akkor széthullik a családunk.

2018. ápr. 22. 19:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Még mindig azt mondom, h mondd el édesanyádnak. Neki is joga van máshol keresni a boldogságot, mint ahogy az előző hölgy nagylelkűen megfogalmazta egy másik ember becsapását.
2018. ápr. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Engem csaltak hosszú időn át. Ha dönthettem volna, hogy meg akarom tudni vagy nem, akkor inkább nem akartam volna. Itt nem csak annyiról van szó, hogy valakit megcsalnak. Ez egy hosszú, érzelmi alapú viszony. Összedől egy házasság, ha nem is azonnal, de a bizalomhiány lassan megöli. A hosszútávú következményeket nem is említeném. Ha igazán segíteni akarsz, akkor igyekezz titokban tartani anyud előtt és apádat rábírni, hogy szüntesse be a viszonyát. Ha csak tizedannyira tudsz hatni apádra, mint rám a kislányom, akkor nyert ügyed van! :D


Sok sikert!

2018. ápr. 24. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, inkább élnél egy hazug álomkapcsolatban? Én nő vagyok, de el nem tudnám képzelni az ilyet. Szerintem a legrosszabb az, amikor már mindenki tud a megcsalásról, csak éppen a megcsalt fél nem (legyen az férfi vagy nő).
2018. ápr. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Ignis Subdialis ***** válasza:

Hát, elég ramaty helyzetbe hoztad magad azzal, hogy megtudtad, de most már ez van. Az azonban még ennél is súlyosabb lehet, ha édesapád esetleg hallgatásra kér vagy megpróbálna kibújni a felelősség alól esetleg úgy, hogy azt mondja, tévedsz meg ilyenek. De az is súlyos, ha hallgatsz, mert így édesapád cinkosává válsz és nagyon nehéz ez a titok Neked, komoly lelki sérülést okozhat, ha hallgatsz róla, de közben úgy tekintesz majd édesapádra, hogy na mekkora hazug gazember vagy édesanyádra úgy, hogy jaj szegény - így önmagadban fog széthullani a családod hamarabb.


Nehéz kérdés, hogy mi egy ilyen kényelmetlen helyzetből a kiút, de mindenképp mindkét szülődnek meg kellene tudnia, csak hát nincs arra jó forgatókönyv, hogy ezt TE hogy közöld. Leginkább sehogy. Mármint ne Te közöld.

Nincs esetleg egy nagynéni-nagybácsi, egy felnőtt, család barátja, ilyesmi, akinek elmondhatnád, hogy mi jutott tudomásodra és segítségét kérhetnéd, hogy beszéljen ő velük? Ez jobb lenne.

Ugyanis pszichológiailag mély nyomot hagyhat benned, ha belekerülsz egy szüleid szintjén megoldandó konfliktusba, különösen ha esetleg úgy jön le, hogy szereped lett volna benne.

Valahogy el kellene jutnia az érintettekhez, de úgy, hogy Te védve legyél. Tartsd fejben, hogy ha gyerek próbál a szülei dolgában segíteni, akár támogatni az egyik felet a másikkal szemben vagy bármilyen érzelmi bevonódással, ítélkezéssel beszállni ebbe, ő fog sérülni, de cserébe még csak foganatja se lesz a "segítségnek". Ez így működik sajnos, hogy ha olyan szinten próbálunk segíteni, ahol nem lehet, az kész deficit.


Ami a családod illeti, felnőtt emberekről van szó, akik felelősséget kell, hogy vállaljanak önmagukért és érted is. Nem vonhatnak be Téged, ezt el kell fogadni. Ha bármelyikük megtenné, az etikátlan, de vastagon.


Azért ahol szerető van képben, ott már nem olyan felhőtlen a házasság, a "család", vagyis a széthullás már kézzel fogható, ez az infó max. megbolygatja a dolgokat. Azonban simán összerakható megint, ez csak a felektől függ, sok szép útja van ennek, lehet párterápiára járni, újragondolni a dolgokat.

Azt javaslom tehát, ne így próbáld védelmezni a családi békét vagy együttlétet, hiszen egyrészt egy hazugságban segédkezel, másrészt az ilyen nyomasztó titkok még egy felnőtt lelkét is megmérgezik, nemhogy egy serdülőét. Remélem sikerül valamilyen viszonylag semleges módot találni erre és meg tudják a szüleid éretten beszélni a dolgaikat. Ha eddig jó kapcsolatban voltak, akkor talán értelmét látják, hogy dolgozzanak azon, hogy helyreállítsák a dolgot.

2018. ápr. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!