Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kislányunk születése óta...

Kislányunk születése óta nagyon zárkózott, nem sikerült beilleszkednie az óvodába. Mit tennétek?

Figyelt kérdés
4 éves lesz a kislányunk, ez az első éve az oviban (bölcsibe nem járt, mert akkor még elég rugalmas volt a munkám, és megtehettem, hogy otthonról dolgozok). Mindig is nagyon érzékeny és zárkózott volt, rajtunk, a szülein kívül nem fogadott el senkit, még a nagyszüleit úgy ahogy. Akárhova mentünk és találkoztunk mondjuk ismerősökkel, ha ránéztek, már sírt, elbújt előlük. Az oviban ősz óta minden egyes reggelt hányással, hasmenéssel kezdi. Az első hónapokban 1-2 óránál többet nem is tudtuk otthagyni, már hívott az óvónő, hogy zokog, nem tudnak vele mit csinálni. Nem barátkozik senkivel, nem játszik (maximum egyedül), általában csak ül az óvónők közelében. Ők egyébként nagyon kedvesek és megértőek, minden segítséget megadnak, amit tudnak. Most már délig-egyig azért ott tudjuk hagyni az oviban, de ha nem vagyunk ott pontosan, nem hajlandó foglalkozni semmivel. Egyszerűen nem tudjuk, mit csináljunk, mert már csak eltelt majdnem egy teljes év, és még mindig ilyen a helyzet. Gondoltunk rá, hogy átvisszük másik oviba, de nem tartom valószínűnek, hogy ott jobb lenne, talán még ennyire sem, amennyire már itt megszokott. Én így is csak részmunkaidőben dolgozom, többet nem is mernék bevállalni. Ti mit tennétek? Volt esetleg valakinek hasonló tapasztalata, amit megosztana velünk? Várjunk még, aztán egyszer majd csak jobb lesz?
2018. ápr. 25. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Ez már nem olyan probléma amit ti otthon tudtok kezelni.Kérjetek szaksegítséget.
2018. ápr. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Én is hasonlóan voltam, mint a kislányod, bár nem sírtam annyit. Minden nap pontban délben értem jött a nagymamám és hazavitt (ezt minden áldott reggel a lelkére is kötöttem). Volt, hogy megegyeztünk, hogy ha hetfőtől csütörtökig egyik reggel se ordítok, mint a fiaszamár, akkor pénteken nem kell oviba mennem. Az unokatestvéreimmel szerettem játszani, az oviban túl sok volt az idegen.

Nem piszkáltak a dologgal otthon, megszervezték, hogy ne kelljen sokat oviban lennem, ami külön ovis programból csak lehetett, abból kivontak, sokat jártunk a játszótérre, mamához, unokatesókhoz. Másodikos koromban kezdtem el élvezni a gyerektársaságot, lettek családon kívüli barátaim, összejártunk kislányokkal játszani. Egészen normális gyerek lettem (aztán felnőtt).

2018. ápr. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Feltétlen vidd nevelési tanácsadóba/gyermekpszichológushoz, mert különben soha nem tud egyenesbe jönni és élete végéig nem fog rendesen szocializálódni!
2018. ápr. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Jaaajjj... én is ilyen voltam. Inkább olvasgattam, mint a többiekkel játszottam. Olyan sejti szinten átérzem a pici lány helyzetét, hogy nem igaz.


Én mindig attól féltem, hogy otthagynak az oviban. Nem gonoszságból, mert szerettek, csak véletlen elfeledkeznek rólam. Tudtam, hányra kell jönniük értem, és odaálltam az ablak elé, és néztem a kaput.


Szerintem is vidd el szakemberhez a kislányt. Baj nem lesz belőle. Esetleg kiderítheted, mi nem tetszik neki az oviban. Miért fél.

2018. ápr. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
20%

Nem akarok károgni.

De öcsém ugyanez volt, és aztán kiderült, hogy autista.

2018. ápr. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4-es, nyilván nem az ovitól fél, hanem a szülei nélkül nem érzi jól magát.

Én is szakemberhez vinném. Mert itt nem az óvodáról van szó. Kérdező ezt írja: "a szülein kívül nem fogadott el senkit, még a nagyszüleit úgy ahogy. Akárhova mentünk és találkoztunk mondjuk ismerősökkel, ha ránéztek, már sírt, elbújt előlük."

Ezzel szemben én ahány kisgyereket láttam, mindegyik imádott a nagymamával, nagypapával lenni. Az, hogy ritkán látott rokonok, ismerősök elől elbújik, az még belefér (a sírás már megint kicsit erős reakció). De pl. szülők testvéreivel (ha nem laknak messze és jó a viszony) ill. azok családjával azért egy kisgyerek általában jól elvan. Tényleg: vannak unokatestvérek, akikkel családi összejövetelen találkozni szokott? Ha igen, velük szívesen játszik? Más gyerektársasága van? Játszótéren, vagy szomszéd kisgyerek? Gondolom, testvére nincs. Ti szeretnétek? Ha igen, beszéltetek erről a lányotokkal?

2018. ápr. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!