Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem fogadják el, hogy a...

Miért nem fogadják el, hogy a "tökéletes kislányunk" mégsem annyira tökéletes és én voltam az, aki tönkretette a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Egész életemben a legjobb akartam lenni és a legjobbat is akartam mindenből. Ezt a tanulmányaimban elértem, szerintem az életben is és eddig teljesen jó volt minden.

Együtt voltunk fél éve a barátommal, mire megcsaltam. Hónapokon át várt rám, hogy lefeküdjünk és én inkább összegabalyodtam egy kiszámíthatatlan, nagyképű szexmániással, akinek a kedvenc hobbijai közé tartozik az emberek kedvének tönkretétele. Nem tudom, hogy történt, de azóta elég sok időt töltünk együtt. Nem a szexre célzok, hanem csak úgy együtt lógunk, kocsikázunk, moziba megyünk, ilyesmi. Szakítottam a barátommal, mert nem láttam értelmét annak, hogy tovább hülyítsem, pedig tényleg a világ legtürelmesebb sráca, és 2 éve akartam, hogy együtt legyünk...

A szüleim pedig elég nehezen fogadják el az "új" énemet, aki nem a visszafogott, tökéletes lány. Anya konkrétan pszichiáterhez akar vinni...

Meg hogy beszélt a barátommal és ő megbocsájt nekem, felejtsük el, hogy mik történtek és kezdjük újra. Csakhogy én nem szeretném és ezt nem értik meg.

18L


2016. jún. 22. 20:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Részvét,jó nagy balek az első srác.
2016. jún. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Csak nagyon szeret...
2016. jún. 22. 20:54
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Valószínűleg kamaszkorodban nem lázadtál, most tört ki rajtad az igazi kamaszkor. Igen, meg kell próbálni a saját életedet élni, függetleníteni magad a szüleid véleményétől. Aztán majd úgyis rájössz, hogy néha azért igazuk van. 18 évesen természetes, hogy nem ragadsz le egyetlen srácnál, de azért vigyázz magadra, hogy kinek adod oda magad!
2016. jún. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Egy kapcsolathoz mindkét félre szükség van. Az nem elég, hogy az első partnered szeret téged, mert ezek szerint te őt nem. Persze sok embernél van olyan, hogy bármilyen ok miatt (akár késő kamaszkori lázadás) "habzsolni" kezdi az életet.
2016. jún. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
39%
Ne érezd magad szarul. A nők ilyenek. Mindig a nagyobb f*aszra repülnek rá, ilyen hogy belső nem érdekli. Van persze kivétel is, az intelligensebb 1%.
2016. jún. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
30%

A jófiúk unalmasak, ahhoz pedig sokkal érettebbnek kell lenni, hogy ne csak az eszeddel, hanem a szíveddel is értékelni tudd őket.:-) Céltudatos csaj vagy, aki általában pontosan tudja, mit akar, tesz érte, és van türelme is kivárni, veled nem "történnek" a dolgok, hanem irányítod őket. Kivéve az új pasidat, aki kiszámíthatatlan, nem tudod betörni, teljesen megszerezni, mint a másik szegény srácot, és pont ez teszi izgalmassá.:-)

18 évesen még belefér egy ilyen tapasztalat (mert valljuk be, még nagyon az élet elején jársz ahhoz, hogy elérd a legjobbat), a konzekvenciákat meg úgyis levonod majd magadnak.

2016. jún. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
37%

legalább látod a hibáidat.

a szüleidnek meg kb semmi közük a szerelmi/szexuális életedhez. szerintem nem kell őket annyira beavatni,főleg,hogy téged nem tűntet fel jó színben. majd ha lesz komoly kapcsolatod,őt vidd haza. nem kell minden jött mentet bemutatni.

én is 17 évesen sok hülyeséget csináltam. de nem vittem haza senkit,mert tudtam,hogy nem komoly. aztán megismertem a mostani páromat, akit hamar bemutattam otthon. több év eltelt és még mindig jól megvagyunk,tervezzük a házasságot..mondom,elég a szülőknek körvonalban elmondani ezeket,amíg nincsen stabil kapcsolatod. ne terheld őket a részletekkel. mert így leírva tényleg genyó dolog.

2016. jún. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%

Csalódást keltő nekik, hogy a lányuk egy ri.banc.

A többiekre reagálva: Nem, a ri.banckodás semmilyen korba nem fér bele, így ebbe sem.

Szegény srác talál nálad jobbat is.

Nálad sok jobbat találni.

2016. jún. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%
Biztos nem a első pasi vagy? Józan eszű csaj nem írna így magáról, és biztosan nem adná elő ilyen büszkén mit csinált. Egy sértett srácról inkább hinném. Mert a "hülye vagyok,dobtam azt aki megbecsült, most olyan pasival kefélek aki szarba sem néz másokat, és kocsmázok mint az állat" nem igazán ad okot a büszkeségre. És igen, a szülők helyében tényleg örülnék ha észre térne a csaj.
2016. jún. 23. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%

Nem attól leszel tökéletes, hogy mindig azt csinálod, ami a szüleid szerint tökéletes. A párkapcsolat pedig olyan téma, ami egyes egyedül rád tartozik, soha senkinek ne engedd, hogy ebbe beleszóljon, még anyukádnak sem.


Az első és legfontosabb dolog, hogy ülj le anyukáddal beszélgetni. Mondd el neki, hogy már nem szereted az exedet, és ezen nem lehet változtatni. Ne beszéljen vele, és ne avatkozzon közbe, a szerelmet úgysem lehet kierőszakolni. Ennek vége, ennyi, le kell zárni szépen.


A másik srácról az a véleményem, hogy ideig óráig lesztek csak együtt. Ha nem is tudatosan, de lázadsz a tökéletes életed ellen. Nincs ezzel semmi baj. 18 éves vagy, lazítasz egy kicsit, tapasztalatot szerzel, aztán majd később rájössz, hogy milyen pasi illik hozzád.


Ha anyukád ettől megnyugszik, egyszer menj el a pszichiáterhez. Meséld el neki, hogy mi a helyzet, ő végighallgat, és kérd meg, ha ő is úgy látja, mint szakember, mondja el anyukádnak, hogy semmi bajod. Csak feszegeted a határokat, és próbálsz önállósodni. Ezen mindenki átesik, csak anyukádnak még szokatlan a szitu. Ha ezt szakembertől hallja, talán megnyugszik. Egyébként a pszichiáter nem tehetné meg, hogy bármit is mond rólad,mert titoktartási kötelezettsége van mindennel kapcsolatban, amit te elmondasz, de ha megkéred, biztosan beszél anyukáddal.

2016. jún. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!