Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy tudnám végre megértetni...

Hogy tudnám végre megértetni a barátnőmmel, hogy nekem nincs időm és pénzem se?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok és a legjobb barátnőm már nem jár suliba, dolgozik és OKJ-t csinál. Most hogy lett pénze, mindenhova elszeretne velem menni... nyáron a Balatonra akart pár napra, Olaszországba egy napra, Aquaworldbe és még sorolhatnám. Én is mentem a nyáron dolgozni, de nem kerestem eleget ahhoz, hogy ezek megvalósulhassanak, vagyis nagyon szűken az egyik talán összejött volna, de körülbelül ennyi is lett volna a megkeresett pénzem és akkor még nem vettem meg azt amire a pénzt szántam. Nagyon szívesen elmennék vele mindenhova, de jelenleg nem lehetséges. Néhány éve elég távol vagyunk egymástól, ők felköltöztek Budára, én pedig vidéken lakok. Ha ott vagyok nála, akkor is mindenhova elszeretne menni: Aquaworld, étterem, ruhavásárlás a lehető legtöbb helyen, mozi, este beülni iszogatni több helyre is, ezek pedig nem olcsóak, főleg a fővárosban. Én mindig mondom, hogy nekem itt meg itt a határ, mert nem lenullázott kártyával szeretnék hazamenni. Akkor megérti meg minden, de legközelebb kezdődik előröl. Most írt, hogy jövőhéten szerdáig nincs se suli, se munka neki, úgyhogy miért nem megyek el hozzá és elmehetnénk erre-arra, ott tölteném fent azt a pár napot. Abból indult ki a dolog, hogy én most szerda óta betegen fekszek itthon és kiírathatnám magam újra. Nem fogok felmenni hozzá, mert keddre suli szinten be van fizetve egy színházjegy nekünk (Budapestre), és ha már ki kellett fizetni akkor nem hagyom ki. Sokszor már rosszul érzem magam, hogy sok ilyen programra nemet mondok, de nem tudok mit kezdeni ezzel. A zsebpénz amit kapok, az nem is zsebpénz, hanem annak a fedezete, ami a sulin kívüli tevékenységemre (sport, tagdíj, bérlet) elég, pluszba pedig nem szeretnék kérni mert épp felújítjuk a házat. Mióta írtam neki, hogy nem hiszem hogy a keddi színház után fent maradok, nem ír vissza, gondolom megsértődött egy kicsit. Ott aludnék szívesen, de kizárt, hogy én onnan időben beérjek a suliba, a szülőiket pedig nem akarom már az első hetekben elhasználni. Újabb terve, hogy télen elszeretne menni a Kékestetőre, ugyancsak kérdéses, sőt...

Nekem jól esik, hogy velem akar mindenhova menni, meg hogy a távolság miatt keveset is találkozunk és ha van lehetőség akkor használjuk ki, de nekem suli időben nincs se időm, se pénzem arra, hogy akárhova elutazzunk ketten. A munka kizárt, mert a suliban közölték, hogy aki suli időben jár munkába, annak nem fogadják el az igazolását, tehát plusz pénzt se tudok keresni. Hogyan tudnám elfogadtatni vele végre, hogy ameddig diák vagyok és nem csak heti három nap van 3-4-5 órám és dolgozni sem tudok, addig ne számítson rá, hogy velem egy mozin kívül bárhova eljuthat? Mióta ilyen rugalmas ideje van, látszólag nem érti meg. Vagy hagyjam rá az egészet és kész?


2017. szept. 22. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Írd le neki szépen, hogy sajnálod, de neked nincs se pénzed se időd az ilyen programokra. Nekem is volt 2 ilyen barátnőm egy társaságon belül, csak ők nem saját pénzből gazdálkodtak. Az lett a vége, hogy együtt jártak mindenhova (nyarali több hétre külföldre, bulizni, kajálni, vásárolni) mi meg szépen ejtve lettünk. Valamilyen szinten amúgy megértem, hogy ők folyamatosan ilyen programokra szeretnének menni, mert ki nem? De hát ez van, nem mindneki teheti meg.
2017. szept. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Keress olyan barátokat, akik hasonló anyagi helyzetben vannak, mint te. Sajnálom, nagyon szomorú, de az anyagi különbségre rámegy a barátság.
2017. szept. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindent nem tudsz csinálni. Sajnos ezért alakul ki hogy az emberek azonos társadalmi, anyagi helyzetben lévő rétegből barátkoznak.


Amúgy az lehet megoldás hogy olyan programot szerveztek le amihez nem kell sok pénz. Vannak olcsó helyek, vannak egész jó ingyenes programok. Csomó dolog amihez nem kell pénz max pár ezer forint.

2017. szept. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem gazdagok ők sem, sőt, mikrójuk sincs és amin lehet spórolnak, hogy ne legyen túlköltekezés. Azóta szedte meg magát a barátnőm mióta dolgozni kezdett, volt hogy kihagyott egy évet a suliból és újra kezdte, így még a diákfizut kapja mindkét melóhelyén és sokszor reggeltől estig ott van. Családit meg egyéb támogatást odaadják neki azzal az indokkal, hogy "amúgy is rá kell, hogy költsék". Most szórja a pénzt, mert van aki eltartja és haza sem kell adnia semmit, így nem nagyon érti a súlyát. :/
2017. szept. 22. 20:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne hagyd rá, ne hagyd szó nélkül. Barátod, meg kell hogy értsen téged. Gyakran mondd neki, hogy neked erre nincs időd/pénzed. Ezen nem fog megsértődni, megérti. Az anyagi különbözőség bizony tönkre teheti a barátságot, ezt tudomásul kell vennetek. Ha neki ilyen igénye van, őt nem teszi boldoggá az ingyenes program.
2017. szept. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyszerűen sokan nem értenek meg dolgokat, amíg nem kerülnek olyan helyzetbe. Nekem pl. mindig az volt, hogy a szomszéd városban lakom, nem ott, ahol a barátaim. Képtelenek voltak egy ideig megérteni, hogy ha felhív, hogy találkozunk-e fél óra múlva, akkor a válasz nem, mert egy óra odamenni meg egy óra haza. És egy öt perces dologért sem utazom két órát, hogy pl. kölcsönadjon egy könyvet.
2017. szept. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!