Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen az, amikor minden...

Milyen az, amikor minden elveszik?

Figyelt kérdés
Van egy gyermekem aki hosszadalmas huzavona után elköltözött a korábbi lakóhelyéről az anyjáékkal,nem tudom mi számít nagy távolságnak de most megnőtt közöttünk,több órát kellene oda s vissza utaznunk amit korábban le is autóztunk de az csak rövidtávú egynyári távoltartózkodások voltak,és mivel előtte sohasem volt kérdés számomra a gyermekemmel való kapcsolatartás hát autóba ültem és mentem.Gyermekem most 11 lesz nyáron,az elmúlt sok-sok év alatt végig hittem abban,hogy jó és megrendíthetetlen a kapcsolatunk,hittem,hogy a dolgainkat meg tudjuk beszélni és mindig volt valami amiből tudtam erőt és kitartást meríteni ahhoz,hogy apa maradhassak a gyerekem mellett.Egyik pillanatról a másikra szembesültünk a hírrel,hogy elköltöznek de mostmár véglegesen,és azzal a "szeretném én is kipróbálni milyen ott"mondatával olyan módon döngölt a földbe,hogy szerető párom vígasztalása mellett még több hónap után is csak töprengek.Számtalan gondolat cikázik át az elmémen,utólag már csodálkozom,hogy volt erőm és kitartásom utazni,tervezni,közös emlékeket szerezni abból a néhány üzenetből amit kaptunk tőle az elmúlt évek alatt,pedig eddig nem érdekelt,de most visszanézve durván rosszul esik.Minthogy szülő nem tesz különbséget gyermekei között,úgy szerettem volna ha ez nálunk is működött volna,és ha látni meg találkozni nem is de legalább pár szóra hallhatjuk egymást esténként,és úgy könnyebben hajtottam volna álomra a fejem.Azóta nem találkoztunk,nem érzem már azt,hogy menni akarok meg utazni,olyan mintha egy törés lenne bennem,egyszerűen felfoghatatlan számomra,hogy miért nem volt jó ahogy eddig,válaszolni is képtelen vagyok arra a néhány üzenetre amit küld mert mind érdektelen dolog,írni csak azért ír mert mondtam neki,hogy jól esne,ha egyáltalán el nem felejt bennünket.Azt hiszem belefáradtam a küzdelembe a gyermekemért,ami eddig könnyűnek és egyértelműnek tűnt most összeomlott egy pillanat alatt.És mivel az anyja a kezdetektől úgy nevelte,hogy én a régi apu vagyok,a telefonjába is így vagyok elmentve,és sokszor előbb utóbb a régi dolgok feledésbe merülnek.Nem tudom lehet e még ez olyan amilyennek hittem,de jó tanulság felkészülni a legrosszabbra és úgy kevesebb kellemetlen dolog érhet.Sok történetet olvastam fiataloktól akik már hosszabb ideje nem látták a távol élő szülőt,csupán példaként említeném az esetünket,milyen kis dolog elég egy nagy változáshoz,pedig 9 év alatt egyetlen alkalmat sem hagytam ki a gyerekemmel,soha nem volt fontosabb mint ő,azt hiszem mindent megtettem!
2018. ápr. 30. 03:32
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

én nem igazán értem mi a gond azzal, hogy a 11 évesed, szeret ott lenni ahol van. mi volt ebben akkora törés?

a régi aput megértem, hogy rosszul esik, a többi rész nekem elég zavaros, és inkább önsajnálatnak tűnik.

ne várd, hogy ő keressen, te vagy a felnőtt, elvileg neked van több eszed.

2018. ápr. 30. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Újra kell gondolnod a dolgokat, próbáld meg és tarsd vele a kapcsolatot. Látni az íásodból, hogy nagyon hiányzik, de valamiért kilátástalannak találod az eész helyzetet. Beszélj vele sokat, hívd, ajáld fel hogy elmentek kettesben valahova, keresd. Kamasz a gyerek, tanítható/tanulandó sokan nem giszik viszont nagyon igaz, hogy a gyerek olyan lesz mint a nevelendő szülő. Itt rajtad is múlik a kapcsolatotok. Sőt neked kell erőszakosabban lenned. Ez egy hullám völgy, hidd el jobb lesz!
2018. ápr. 30. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Mit jelent az, hogy régi apuka?

A gyerek 11, te az elmúlt 9 évről írsz.

2 évesen ismerted meg?

Nem te vagy az édesapja?

2018. ápr. 30. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szöveg értelmezés? Az anya szerint asz édesapa a régi apuka, mer5t a nőnek van egy másik pasasa, az az új apuka.

Sokat nem tehetsz ebben a helyzetben, de próbálhatod vele neten, telefonon tartani a kapcsolatot.

2018. ápr. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

3.#-nak: Gondolom, ő az édesapa, a 9 év a válásuk óta számítódik.

Kérdező, a gyereked 11 éves, ez az időszak nem lesz könnyű. Belépett a kiskamasz-korba, változik teste-lelke. Hangulat-ingadozások, feleselés, a világ megváltása, majd én megmutatom korszak csak most kezdődik! Készülj fel rá és NE add fel, hiszen te vagy a felnőtt!

A gyerekkel (sőt az anyjával is!) meg kell beszélni a régiapus , valóban nagyon bántó telefontémát.

Nagyon sok erőt és kitartást kívánok neked!

2018. ápr. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kérdés a 80-as években íródott volna, megértem, de ma már ott az internet, lehet cseteln, sypeolni, viberezni, miért ne lehetne így is egy bensősés kapcsolatot fenntartani? Hány km-ről van szó amúgy? Nekem az szúrt szemet, hogy "válaszolni is képtelen vagyok arra a néhány üzenetre amit küld mert mind érdektelen dolog,írni csak azért ír mert mondtam neki,hogy jól esne". Hát így biztosan el fogtok távolodni. Én tuti nem írnék az apámnak, ha válaszra sem méltatna, mert szerinte érdektelen dolog, amit írok. Légy felnőtt, és továbbra is tegyél érte, hogy az apja maradj.
2018. ápr. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%

Egy önző disznó vagy.

Az jobb lenne neked, ha a gyereked sírna és boldogtalan lenne a költözés miatt? Nem ő döntött erről. De elfogadta, és egészséges gyermeki kíváncsisággal áll az újhoz. Vele nincs semmi baj.

Ott nem lesz telefon? Nincs internet? Vagy mi a problémád?

9 éve vagy vasárnapi apuka, és ez neked így kényelmes volt. Eszedbe se jutott a közös felügyelet, vagy hogy te neveld. Most meg bűntudatot akarsz kelteni a gyerekedben, amiért nem boldogtalan. De jó fej vagy....

Most jön az, hogy te semmiről nem tehetsz, az exed miatt váltatok, véletlenül se tehetsz róla, hogy nem élsz már együtt a gyerekeddel és csak látogató az életedben.

Ideje lenne felnőnöd.

2018. ápr. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!