Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell mindig a kaján...

Miért kell mindig a kaján veszekedni?

Figyelt kérdés

Anyámnak az az első minden nap, amikor hazaérek az iskolából, hogy megkérdezi, mit ettem? Ha egyedül vagyok itthon és felhív, akkor is az az első, hogy mit ettem. Mielőtt elmegy, elmagyarázza mi van a hűtőben és hogy mit egyek meg. Amikor hazajön, akkor pedig belenéz a hűtőbe és a kukába, megnézi mennyi kenyér maradt, hogy leellenőrizze, mennyit ettem. Ha szerinte keveset, akkor hallgathatom, hogy már megint mit nem ettem meg. Múltkor ettem vacsorát a konyhába, erre bejön, odajön az asztalhoz, csak hogy megnézze, mit eszem.

Ma hazajöttem az iskolából, rögtön bevezetett a konyhába és a kezembe adta a kaját, pedig mondtam már előtte is, hogy nem vagyok most éhes. Erre kiakadt és felemelte a hangját, hogy már megint miért nem eszem, nem hiszi el, hogy nem vagyok éhes és hogy képzelem, hogy úgy megyek el, hogy nem eszem. (Kb. háromnegyed órára megyek el valahova.)

Lassan 16 évesen szerintem vagyok már elég nagy ahhoz, hogy el tudjam dönteni, hogy mikor vagyok éhes és tudok enni magamtól is, nem kell rá figyelmeztetni.

Már százszor megkértem, hogy ezt fejezze be, de semmi változás nem történt.

Most pár napja, hogy bejött ez a nyári meleg, nincs akkora étvágyam, kevesebbet eszem, de tudtommal ez normális.

Nem koplalok, nem akarok fogyni és nem vagyok anorexiás sem. Nincs bajom a testalkatommal, teljesen normális testalkatom van, 163 centihez 51 kiló vagyok. Szóval nem vagyok túlságosan vékony, hogy mindig a kajával kelljen foglalkozni.

Mit kezdjek az ilyen helyzetekkel? Nem akarok folyton ezen veszekedni, márpedig anyámból azt is kinézem, hogy akkor is ezt fogja kérdezgetni, ha felnőtt leszek és már külön élek. Viszont magától nem hagyja abba.


2018. máj. 3. 15:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%
Ez már kényszerbetegség. Nincs neki munkája, hobbijai? Nem hiszem hogy bárkinek annyira unalmas élete legyen hogy az evés legyen a legnagyobb aggodalma.
2018. máj. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
10%
Az anyukák ilyenek így kell szeretni őket :)
2018. máj. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%
“Majd eszek, ha akarok.” Mindig ezt mond aztán egyből zárd le a témát. Hagyd ott, ha elkezd okoskodni.
2018. máj. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
38%
Mond meg, hogy már nem vagy 5 éves és diatetikusra sem szorulsz, majd hagyd ott
2018. máj. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%

#2 nem? az én anyám egyáltalán nem ilyen, és senkié sem, akit ismerek. ez beteges viselkedés, nem átlagos aggódás.


lehet látott valami anorexiáról vagy bulimiáról szóló dokumentumfilmet és a fejébe vette hogy megvéd téged ezektől

2018. máj. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
71%
Vagy esetleg-netalántán okkal aggódik, csak a kérdező ezt nem meséli el. Nem kell rögtön betegnek minősíteni az anyát, nulla infó alapján.
2018. máj. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
22%
nem csodálom, hogy aggódik. még 5 kilót fogysz és anorexiás vagy
2018. máj. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
5%
Hölgy a kedves kérdező, jól sejtem? :D
2018. máj. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
57%
Azért mert már az ovodások 90 % elvan hizlalva,nem ez a normális,a vékony meg nem beteg,nem a zsirrá hizlalt az egészséges,a cukros zsirszivu stb.. Inkább vékony legyek,mint dömper akire a pasik csak röhögni néznek rá..
2018. máj. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem sem ok nélkül csinálja. Ha pedig igen, miért zavar, szépen elmondod mit ettél és ennyi. Nem egy nagy dolog.
2018. máj. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!