Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vajon mi lesz a továbbiakban?

Vajon mi lesz a továbbiakban?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok (Igazából 2 hónap múlva töltöm csak be a 13-at) Nem vagyok annyira jóban a szüleimmel, mióta elkezdtem serdülni. Viszont rengeteg bántást kaptam, arra, hogy mennyire kövér vagyok. Ez nyáron volt. 14 kilót fogytam. 168 cm-hez vagyok 50 kg. Szóval nem kevés. Mondhatjuk sok is. Büszke vagyok nagyon is magamra, mert én ezt koplalással értem el. De a szüleim észre vették.... Most ezek után mi történik? Még próbálok nekik hazudni, hogy eszek rendesen, de mindig méregetnek....

2018. máj. 4. 21:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem meg ez elég kevés és utalhat pszihés betegségekre, aminek komoly következménye lehet! Egyél csak normálisan!
2018. máj. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Van esély arra, hogy a szüleim elvisznek pszichológushoz? Mivel az a nagyobb haj mennyiség is látszódhatott ami kihullt. :/
2018. máj. 4. 21:51
 3/24 anonim ***** válasza:
58%
Persze h testkép zavaros lesz vki egy ilyen szerető családban.
2018. máj. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%

[link]


Mennyi idő alatt adtad le ezt a 14 kg-ot? Már 60 kg körül teljesen rendben lettél volna, koplalás helyett inkább csak kisebb adagokat egyél, de többször egy nap (nyilván ne nasit) és esetleg mozogj egy picit többet.


Nem hiába hullott a hajad, a koplalást megsínyli a szervezet, főleg ilyen fiatal korban, hiszen te még fejlődsz, nősz. Szerintem ezt hagyd rá és aki lekövérez, azzal ne törődj. Vagy a szüleid mondták ezt neked? Ha igen, igazán figyelhettek volna hogy fogalmaznak, egy fiatal 12-13 éves lány mindig bizonytalan a teste miatt és érzékeny a megjegyzésekre ezzel kapcsolatban.


Ha a szüleid gyanakodnak és félsz, hogy balhé lesz, esetleg menj a dolgok elé és nyugodtan, normális hangnemben mondd el nekik, hogy többek mondták (ők is), hogy kövér vagy és ez neked nagyon rosszul esett (főleg tőlük), ezért kezdél el koplalni. Tudod, hogy ez nem egészséges, változtatni szeretnél, illetve megtartani a mostani súlyodat koplalás nélkül, kérd meg hogy segítsenek, ajánljanak valami módszert, diétát vagy anyud kicsit figyeljen jobban oda mit főz, stb.


A pszichológustól pedig nem kell tartani, más már ennél kevesebbért is elmegy, ez egyáltalán nem ciki. Sok mindenben biztosan tudna segíteni, néha jó kibeszélni egy olyannal a dolgokat, aki biztosan nem adja tovább, nem pletykálja el. A szüleidnek sem mondhatja el, hogy mik hangzanak el a foglalkozások alatt.

2018. máj. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Kb. fél év alatt fogytam 14 kg-ot. De az elmúlt két hétben 2 kg-ot. Sportolok, de most már egyre megerőltetőbb.... Sokkal gyengébb vagyok. Elesek meg ilyenek vannak. Amúgy köszönöm az értelmes válaszokat! Jól estek! ^^
2018. máj. 4. 22:22
 6/24 anonim ***** válasza:
92%

Huha...hát 168 cm-hez az 50 kg elég kevéske. Az utóbbi 2 hétben leadott 2 kilót is koplalással érted el? Vagy magától szaéadnak le a kilók? Ha igen,érdemes szakembert felkeresni,mielőtt nem csak elesések lesznek, hanem összeesések is! Hidd el,nem vagy kövér! 175 cm vagyok 60 kilóval, veled egyidős. Kb. másfél hónapja én is 50-55 kg között ingáztam, szintén koplalással érve el a fogyást. Tapasztaltam magamon a bulémia tüneteit, ha többet ettem a fél pirítónál ebédre, egyből visszajött. Annyira megijedtem, hogy önszántamból mentem el a pszichológushoz (suliban). Semmi ijesztő nincs benne,ő ezért van,hogy elmondhasd neki a problémáidat. Miután én is beleegyeztem, beszélt a szüleimmel, utána elkezdtem rendesen enni. Az első héten minden kijött,nem maradt bent 10 percnél tovább, voltunk orvosnál is. Utána amikor végre tudtam enni, tudod mi történt? Egy szelet pizza, egy szelet süti és 2 kiló felugrott. Ennyi kellett,ugyanis a test egyből elkezd raktározni,ha esetleg újból koplalásba kezdenék. Gyakorlatilag tönkretettem a testem ideiglenesen. Pontosan az olyan emberek miatt, akik az ilyeneket mondják, hogy kövér vagy(ok). Köszönöm, nekem ez nem ér ennyit. Továbba még lenne egy agyon fontos dolog,amit el szeretnék mondani: amikor orvosnál voltunk az első héten,felhívta a figyelmem,hogy a leendő gyermekem életével játszom. Ugyanis ha a szervezet nem tudja megfelelően feldolgozni a „károkat” akkor MINDENHONNAN gyűjti a felépüléshez szükséges dolgokat (bocsi,nem jut eszembe,hogyan fogalmazott), még a méhből és petefészekből is. Vagy tudtad például, hogy a bulémia lehet örökletes?

Ezekkel csak azt szeretném mondani,hogy jól gondold át,mi a fontosabb: azoknak az embereknek a véleménye, akik nem fogadnaknel olyannak, amilyen vagy, vagy a te, és leendő családod élete?

13/l

2018. máj. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem kell kövérezni a gyerekeinket mikor nem is kövérek,mert itt az eredménye,testkép zavar,koplalás stb..
2018. máj. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Mindent koplalással értem el. Hiába próbálnak rávenni az evésre, én nem akarok. Nagyon félek az ilyen evés dologtól. Mindig a hízáson gondolkodok.
2018. máj. 4. 22:49
 9/24 A kérdező kommentje:
Csak apám kövérezett meg a bátyám. Anyám csak akkor vallotta be, hogy kövér voltam amikor kb. 54 kg voltam. Akkor csinosnak gondoltak. Most meg folyton azt mondják milyen csúnya sovány vagyok. De én ezt nem hiszem el nekik Csak össze akarnak zavarni.
2018. máj. 4. 22:52
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Jol tönkre tettek pedig még 13 se vagy,gratuálok nekik.

35N

2018. máj. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!