Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ajándékba adott pénz vissza...

Ajándékba adott pénz vissza kérhető?

Figyelt kérdés
A történet anya 2013-ban adott ajándékba pénzt a tesómnak építkezésre , most beteg és rá sem néz ! persze nincs róla papír ! Kincstártakarék jegyben volt és az nap vette vette ki amikor közösen elmentek a építőanyagot vásárolni ! ha a kivét és a kereskedés számlája egyezik bizonyítható ?
2018. máj. 4. 22:55
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
93%
Es mit akar bizonyitani? ... amugy nem bizonyithato ezzel sem, tesod siman allithatja, hogy sajat penzbol vette. Ami igaz is, miutan anyukad odaadta, azutan tenyleg a testver sajat penzeve valt az osszeg. Amugy szerintem eleg fura visszakerni..
2018. máj. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
92%
Nem
2018. máj. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
89%

Mit kéne bizonyítani? Ajándékba adta, az nem kérhető vissza.


Miért adta ajándékba ha később vissza akarja kérni?


Az örökségből túrjátok ki végrendelettel éremtelenség miatt, ha szemétkedni akartok.

2018. máj. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Az a pénz már a tesódé.
2018. máj. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Én ezért nem fogadtam sose el semmit családon belül. Vannak családok ahol egy doboz rágot se szabad elfogadni sajnos. Én is beteg vagyok épp,és a féltestvérem akit mindig utálni kelett, többet törödik velemj,mint a vérszerinti,akit évekig pénzeltem,szóval üdv a klubban.
2018. máj. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
87%

"Ajándékba" Itt a lényeg.

Az ajándék egy véglegesen átadott, rögzített ellenérték/ követelés nélküli vagyon átengedése.

Szóval "csak úgy-ingyen"


Szóval kérhetitek, azonban a tesódat nem kötelezi semmilyen törvény, hogy vissza is kéne adnia.

2018. máj. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Vissza kérhető jogi fórumon néztem csak hogy bizonyítható ?! ha azt mondja az ö pénze ott a bankszámlán mozgás kell legyen vagy a minimál bérből hogy rakhatta félre ?!
2018. máj. 4. 23:11
 8/31 A kérdező kommentje:
1-es nehogy anya szégyellje már hogy megrokkant és a tesóm rá sem néz !
2018. máj. 4. 23:14
 9/31 anonim ***** válasza:
82%
Ajándékot nem lehet visszavenni utólag.
2018. máj. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudod bizonyitani, igy nem visszakerheto.
2018. máj. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!