Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Násznagyként testvér gyerekéne...

Násznagyként testvér gyerekének mennyi pénzt illik adni ajándékba esküvőre?

Figyelt kérdés

2017. júl. 27. 14:20
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Nincs olyan, hogy ennyit meg annyit illik. 10-20e Ft/fő egy lakodalom költsége (étel,ital,desszertek stb..), ennyit illik adni. Adhatsz többet ha úgy érzed megteheted és segíteni akarod az ifjú párt, de ennyi.
2017. júl. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
Inkább adj valami ajándékutalványt 20 ezer Ft értékben.
2017. júl. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
#2: Az miért jó? Mert Neki ugyanannyiba kerül, de legalább megköti az ifjú pár kezét, hogy ne tudja akárhol-akármire elkölteni.
2017. júl. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Már miért lenne jó az ajándékutalvány? Aki veszi annak ugyan annyiba kerül, cserébe a pár nem biztos, hogy hasznát veszi. Ennyi erővel vehetne egy étkészletet is.

Egyébként a fogyasztást illik kifizetni kb 10e/fő átlagosan. De ha te úgy gondolod, hogy jó a kapcsolat, nektek nem okoz gondot, akkor lehet többet is, megsértődni biztos nem fognak.

2017. júl. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 3-as és 4-es pénzcentrikus válaszolók! Gondolkodjatok el a kérdéseteken, hátha meglesz a válasz.

IKEA utalvány mindig jól jön!

2017. júl. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Elgondolkodtam, nem jutottam semmire. Készpénzt arra költi amire szüksége van, minden mással (ajándékutalvány,ajándék) meg van kötve a keze. Az átlagosan 10e/fő pedig nem igaz, átlagosan inkább 15e Ft/fő, ha nem több (évi húsz esküvőn dolgozom, nagyjából képben vagyok).
2017. júl. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi szeptemberben tartjuk az eskuvot hozza teszem nem nagy dinom-danom lesz , kis szolid es igy is 15e parszaz / fo a koltseg. H penzt mennyit illik adni? En annyit adnek amennyit a penztarcam enged.
2017. júl. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
43%
Nálunk tavaly négyen jöttek a násznagyomék, pont ilyen rokoni viszonyban. 150.000 kaptunk. Persze nem sétrődtünk volna meg,ha kevesebbet adnak. Csak azért írom, mert nem ritka ha a násznagy a "fogyasztáson" felül ad. Egyébként 14ezer/főbe jöttünk ki, kaja pián nem spóroltunk, viszont dekoráció minimális volt, férjemnek öltönye megvolt, meghívó, asztaldísz stb mind én készítettem. Szóval "flancolás" nélkül is 15e/fővel lehet számolni
2017. júl. 28. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 jos80 válasza:
Edesanyamek ha keresztfiuk nősül 500 €val szamolnak...
2017. júl. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy mennyit illik, adj amennyit tudsz.

Nalunk ez a "szabaly" de ugy ahogy van gyulolom:

Nasznagy viszi a volegeny/menyasszony tortat, gyertyat a templomba, italos kosarat, menasszony kalacsot/aprocsokis kosarat, csemege kosarat, x talca sutemenyt, meg persze egy vagon penzt.

Na ez tok jol hangzik, de mi van ha nekem nincs ennyi penzem??

Ugyhogy a lenyeg, hogy a sajat tarcadhoz merten alakits ki egy osszeget.

(Nem tudom hanyan mentek, mekkora lagzi lesz...stb)

2017. aug. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!