Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Veld volt, hogy azért kellett...

Veld volt, hogy azért kellett kihúzni fogadat, mert a szüleid nem törödtek veled? Miért kell rosszul éreznem magam, mert én jobb világba születtem?

Figyelt kérdés

Nem engedte általánosként, mert azt hitte a 6-os fog tejfog és azt felesleges tömetni.

Utána meg a fogszabályzót nem engedte, mert neki sem volt, miért nem jó így stb. Hát a 60-as,70-es években, mikor ő volt fiatal, tényleg nem volt.


2018. máj. 7. 17:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
26%
Veszélyeztetik az egészséged, köteles vagy megvédeni magad, tehát sürgősen költözz el!
2018. máj. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%

Én a 80-as években voltam általános iskolás. Az én szüleim sem foglalkoztak a fogaim egészségével, én mégis 12 évesen egyedül magamtól eltudtam menni gyerek fogorvoshoz. Akkor sem kellett fizetni egy tömésért, most sem kell.

Fogszabályzót meg felnőttként csináltattam, mert akkor ki tudtam fizetni.

Ok, hogy a szüleidet nem érdekelte a fogad, de nehogy már a tutyi mutyi viselkedésed miatt mindenért ők legyenek hibásak. Te is nyugodtan mehettél volna egyedül a fogorvoshoz ami neked is ingyenes lett volna.

2018. máj. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
10-11 éves voltam, a boltba se engedett el egyedül, nemhogy oda. Főként, mert be se engedtek volna egyedül, a szülő hozzájárulása kell...
2018. máj. 7. 17:34
 4/18 anonim ***** válasza:
77%
Gyerek fogorvoshoz nem kell szülő hozzájárulása. Az iskolában is lehet szólni, hogy fogorvoshoz mennél..
2018. máj. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
98%

Én 24 évesen voltam először fogorvosnál, mert belém nevelték, hogy az a világ legfájdalmasabb és legfélelmetesebb dolga. 11 fogamat kellett betömni (rendszeresen mostam/mosom), egyet kihúzni, mert soron kívül volt, plusz két bölcsességet kiműteni, mert oldalra nőttek, ezekkel mondjuk megvártam míg növésnek indultak, mikor elkezdtek fájni, akkor mentem.

Az adta meg a kezdő lökést, hogy egy fiú beszólt a soron kívüli fogam miatt, mert érezte csókolózás közben. Persze engem is nagyon zavart, sokszor sírtam miatta, de nem mertem orvoshoz menni anyám nevelése miatt. Neki 36-38 éves korában már rohadt volt az összes foga, miatta soha nem mentünk sehova, mert ő szégyenli, ő nem tud enni, nem mer mosolyogni stb, zabálta a fájdalomcsillapítókat, de orvoshoz nem ment, csak évekkel később.

N/26

2018. máj. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy gyerek fogorvoshoz is kell szülői hozzájárulás, nálunk ki van írva, hogy az iskolás gyereket ha nem kíséri el az egyik szülője, akkor nem fogja ellátni.
2018. máj. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
32%
Ma már valoban így van, utolso, de 20-30 éve még nem kellett. Azg iskolából elvittek a gyereket és már csináltak is a fogat, szulo meg engedely nélkül
2018. máj. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
54%

48 éves vagyok, de iskolafogászaton nekem mondjuk csak radíroztak, de tejfogat is simán betömtek osztálytársa(i)mnak, és nem emlékszem rá, hogy szülői beleegyezés kellett volna hozzá. Sőt, azt csináltak velünk, amit akartak.

Ezt csak azért írom, mert fő kérdésed alszövegében az szerepel, hogy a 70-es években nem volt. Hát de! A szüleid felelőtlenek.

Azt kérdezed, velem-velünk volt-e ilyen. Hát nem. Ez a költözz el beszólás meg már az agyamra megy. Hová költözne, ha tanuló és kiskorú?

Mondjuk ez most épp ki sem derül, mennyi idős vagy.

2018. máj. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

18 éves vagyok.

Anyám 40 felett szült.

2018. máj. 7. 18:45
 10/18 A kérdező kommentje:

De nálunk az volt, hogy beírták az ellenőrzőbe, ott nem csináltak semmit.

Otthon meg meglett állapítva, hogy ez tejfog, azt nem kell betömetni, majd kiesik, leaz helyette új.

2018. máj. 7. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!