Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan veszekszik velem anya...

Jogosan veszekszik velem anya emiatt minden hónapban?

Figyelt kérdés

Félév után passziváltattam a félévemet az egyetemen, most újrafelvételizem másik szakra (az előző nagyon nem tetszett). Ezalatt az idő alatt pedig dolgozom, heti 4 munkanapon gyakornokként egy multinál. Alapvetően a fizumat saját dolgokra gyűjtöm, amikre nem telne anya fizetéséből (apa elköltözött), új ruhákra (évek óta szinte alig lett új ruhám), új telefon, jogsi és a családi nyaralásba is beleteszek egy nagy összeget (anélkül sajnos nem tudnánk elmenni).

Viszont mivel dolgozom, a barátnőimmel kevesebbet tudunk találkozni, ők is, én is el vagyunk havazva, ők suliznak, én dolgozom, és ezért leginkább telefonon tartjuk a kapcsolatot, ami elég nagy számlát eredményez. Régebben messengeren és egyéb wifis lehetőségekkel telefonáltunk, de sokszor egyrészt nem vagyok netközelben, másrészt pedig állandóan megszakadt, ezért döntöttünk végül a rendes telefonálás mellett.

Otthon anyával és a tesómmal egy hármas csomagunk van és anya minden hónapban veszekszik velem, hogy miért csinálok ilyen nagy telefonszámlát, idézem "cseverészésre ennyi pénzt elkölteni luxus". (Havonta 6-7 ezer forintról van szó, ami az én részem). Igen, beismerem, tényleg talán túl sok a számla rám eső része, de én mindig felajánlom anyának, hogy a saját részemet kifizetem. Ennek ellenére sose kéri el, viszont a havi veszekedést mindig megkapom, szóval mostantól a kezébe fogom nyomni a pénzt. És remélem, akkor már nem fog ezen problémázni. Nekem megér havi 6-7 ezret a barátaimmal való kapcsolattartás, más haszontalanra nem költök, nem dohányzom, ritkán iszom stb. Ha anya megkér, hogy vegyek neki ezt-azt (amik általában több ezer forintos tételek), sose engedem neki, hogy kifizesse, mert szerintem ez alap, hogy ennyivel hozzájárulok a dolgokhoz, ha már a rezsit nem kéri el. Nem tudom, miért problémázik ezen a telefonszámlán ennnyit, miközben nem engedi, hogy kifizessem, de közben meg veszekszik velem.


2018. máj. 11. 10:45
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és azt kifelejtettem, hogy természetesen a saját dolgaimat is magamnak állom, a hobbimat is én finanszirozom, az edzőtermi bérletet is, és a szórakozásra költött anyagiakat is. Meg hétköznaponként az étkezések nagy részét is magamnak intézem, mikor nem vagyok otthon.
2018. máj. 11. 10:49
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Köss a saját nevedre egy új csomagot, korlátlan beszélgetéssel és nem lesz gond, a flottás telefont meg használd csak a családon belüli beszélgetésre (gondolom, az ingyenes).

Nekem a vodánál van olyan csomagom, hogy egy tizesért annyit beszélek és smsezek, amennyit csak akarok, ez fixen ennyi, meg net is van benne okostelefonra, mikor kötöttem, akkor két giga volt asszem, mostanság nem tudom mennyi.

2018. máj. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Ugyanazt gondolom, mint az első, nekem is volt vodás korlátlan csomagom havi 10-ért és amikor eljöttem már havi 8-ért akarták, hogy ott maradjak, köss egy ilyesmit valamelyik szolgáltatónál.
2018. máj. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
már havi 8ezerért van red csomag, köss egyet a nevedre
2018. máj. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
Vegyél egy 500 forintos feltöltős kártyát. Ha ő olyan ember, aki számára a telefonálásra költött pénz pazarlás, akkor nem fogja abbahagyni a veszekedést.
2018. máj. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%

Valoszinu jogosan veszekszik, hisz az o szemszogebol nezve telefonszamla csak egy urugy arra, hogy kifejezze a passzivaltatas, nem sporolas (csak magadra koltes (megha a nyaralasba be is szallsz) miatti elegedetlenseget.

O szulokent lehet ugy kepzelte szepen kijarod az egyetemet es mad utana kezdesz dolgozni, es most aggodik.

Sajnos sok szulo nem meri vagy nem is tudja igazan megfogalmazni mi lapul az elegedetlenkedese es ilyen kisse mondvacsinalt veszekedese mogott.

Kerdezz ra batran.

Ha csak a telefon, akkor meg valoban ne vard, hogy "elkerje", jon a szamla, nezd meg te is, rad eso resz 7000 ft, es add is oda neki. Anya igazad van sokat telefonalok, itt a reszem fizetem. Ettol felnott valaki.

Esetleg az is megerne egy beszelgetest koztetek, hogy beszallsz a rezsibe. Megmondod anyudnak, szeretnel havi ... ezer forinttal hozzajarulni az aramhoz, vizhez, nethez stb., mert most tudsz, ha ujra folytatod az egyetemet, akkor meg nem es ezzel szeretned kifejezni milyen halas vagy neki (is) az eddigi elert eredmenyeidert.

Ha nem.akarja elfogadni, akkor eroskodj batran, vagy mondd akkor tegye felre neked.

2018. máj. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
És haza mekkora összeget adsz? Tudod, rezsi kaja stb.
2018. máj. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
Én fizetném magamnak,de nyugi abba is beleköt majd,nálunk is igy volt,fizettem a rezsit is magamnak ami kelett,aztán átszivárogtam a páromhoz. Nem lehet h a mennyiség zavarja h mindenkivel csevegsz csak vele minimálisan..
2018. máj. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Végre egy olyan kérdező, aki nem a földbe döngöli az anyukáját, normálsan leírja mi a problémája! Szerintem sem jogos, hogy veszekszik veled, próbáld kifizetni, ha nem engedi, akkor mondd meg neki,hogy fejezze már ezt be, mert semmi értelme!
2018. máj. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy alakult azóta?
2019. márc. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!