Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ilyen a kamaszkor?...

Tényleg ilyen a kamaszkor? (Több lent)

Figyelt kérdés

Szóval a szüleimmel nagyon-nagyon jó volt a kapcsolatom... Mielőtt el nem kezdtem kamaszodni(Kb 11-12 éves koromba)Mostanában egyenesen kibírhatatlanok...Mindenbe beleszólnak semmivel sem elégedettek ami velem kapcsolatos(pl: Barátaim,tanulmányaim,érdeklődési köröm....)

Mindig kritizálnak és szidnak keresik rajtam a fogást.Hol a súlyommal példálóznak,hogy mégis hogy lehetek ilyen kövér (160cm 42 kg szerintem nem vagyok kövér de ok) Máskor a jegyeimmel van a bajuk volt egy hónap amikor gyengébb voltam de most is szín ötös vagyok.... Emellett a személyes kedvencem.hogy 3-an vagyunk tesók én vagyok a legnagyobb és mindig rám fogják,ha valami rosszat csinálnak.próbálom elhinni ,hogy ilyen a kamaszkor túl dramatizálom.De gyakran érzem úgy hogy én már nem számítok



2018. máj. 12. 11:51
 1/10 A kérdező kommentje:
ja és 14/l
2018. máj. 12. 11:52
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Ugy érzem a sokadik ilyen kérdés után h a mai szülő a kamaszkorban alapozza meg h a sarjai 18 évesen rácsukják az ajtót. 42 kilo miota kövér?
2018. máj. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem jó szülők a szüleid 🤐
2018. máj. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

Tulajdonképpen leírtad: valószínűleg túldramatizálod. Igen, ilyen a kamaszkor. NEM a szüleid változtak, hanem te, sokkal érzékenyebben reagálod le ugyanazt, amit korábban.

Aki szerint a szüleid rosszak, az sem ismeri a másik oldal verzióját. Ilyen kérdéseknél nem igazán lehet korrekt választ adni, mert mindkét oldal álláspontját ismerni kéne hozzá, de itt általában csak a hisztis kamaszok leírását lehet olvasni.

2018. máj. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%

Azért én nem kezdeném el szidni a szülőket egy lelkibeteg kamasz sirámai alapján. Gondolom mindenki tudja, hogy a kamaszok hajlamosak kifordítani és felfújni a dolgokat. Nyilván nem mondanak neki olyat, hogy kövér, amikor 42 kiló. Azért ilyen égbekiáltó kamut ne írjál már légyszíves. Meg úgy az egész sztori nem állja meg a helyét, logikátlan. Azt meg nekem ne mondja senki, hogy a 14 éves kiskamasz leírja a tutit az életről, a szülők meg (3 gyerekkel) bénák és hülyék és szemetek.

36N

2018. máj. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Nekem is folyton azt mondta nevelőanyám,hogy kövér vagyok.Én el is hittem.Felnőtt fejjel,mikor visszanéztem a fényképeimet,akkor tűnt fel,hogy egyálltalán nem voltam kövér...
2018. máj. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ..Igazatok van ..csak nem olyan jó.hogy úgy érzem, mindenki lesz@r..
2018. máj. 12. 13:01
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem látok be a 4 fal közé, de a 42 kiló az konkrétan anorexiás, úgyhogy a szüleidet leginkább egy elmeotthon békés falai között tudnám elképzelni.
2018. máj. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

Neked inkább híznod kéne...

Egyébként ez viszonylag normális, szinte minden ilyen korú gyerek úgy érzi, hogy az egész világ ellene van. Ugyanakkor sok szülő, amikor a gyerek kamaszodni kezd, észbe kap, hogy hoppá, anyucipicicsemetéje mindjárt felnőtt lesz, és ezt meg akarják akadályozni. Tovább akarják tartani a gyermekkorban, ezért még jobban bekorlátozzák a gyerek szabadságát. A másik tipikus az, amikor anyuci égen-földön hallja és olvassa, hogy milyen kezelhetetlenek a kamaszok, ezért alapból úgy állnak a gyerekhez, hogy "szörnyű tini, fúj" és megpróbálnak még az előtt bekeményíteni, hogy a gyerek ténylegesen produkálná a "szörnyű tini" tüneteket. Csakhogy minden esetben pont a bekorlátozással érik el, hogy a gyerekből "szörnyű tinit" csináljanak, míg ha hagynák, hogy kibontakozzon (persze nem teljesen elengedve a gyeplőt) akkor lehet, hogy a gyerekből soha nem lenne szörnyű kamasz.

Egyszer próbálj meg leülni beszélgetni velük, egymás szidása helyett mindenki mondja el a saját álláspontját.

2018. máj. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Hol a súlyommal példálóznak,hogy mégis hogy lehetek ilyen kövér (160cm 42 kg..."


(Vagy teljesen agyamentek, vagy) csak poénból mondják, hogy vedd már észre, hogy híznod kéne!

2018. máj. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!