Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek melyik a jobb...

Szerintetek melyik a jobb taktika zsebpénz téren?

Figyelt kérdés

Ha a gyerek (tizenéves) minden hónapban kap egy adott összeget (teszem azt 20 ezer ft) vagy ha szülinapra, névnapra, karácsonyra kap egy nagyobb összeget és azt osztja be magának?

A nagyobb kiadásokat úgyis a szülő fizeti (ruhák, szépészeti cuccok, kirándulás, stb), ez tényleg csak a gyerek pénze, amit arra költ amire akar.

Szülőként ti hogy csinálnátok/csináljátok? Gyerekként melyik tűnik a jobb megoldásnak?


2018. máj. 14. 10:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
64%
Tizeneves kapjon havi fixet, de ne 20at, mert az tul sok.
2018. máj. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%

Attól is függ, hogy mennyi a tizenéves.

11 vagy 18. Nem mindegy.

Sokan a jegyei alapjan adjak a zsebpenzt

2018. máj. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

A születésnap, karácsony, stb., az ajándék, nem zsebpénz. Legalábbis nálunk azért szoktak pénzt adni a családban, hogy "vegyél magadnak valamit, te tudod, minek örülsz".

Ha a gyerek inkább elteszi ezt a pénzt, az ő dolga, de attól ez még nem zsebpénz.

2018. máj. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk heti zsebpénz van a gyereknek, ő 15 éves. A havi rendszer nem jott be, azonnal elköltötte az egészet, aztán jött kölcsön kérni
2018. máj. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%

Nekünk 15éves lányunk van.

Nincs konkrét zsebpénz,tehát hogy havi X összeg, általában hétvégente ha barátnőkkel elmegy (pláza,mozi,városban mászkálás) kap 5-6 ezer forintot.Illetve hétköznaponként reggel, 3-4-500 ftot, a suli büfére,attól függ hogy van aprónk :D azt sem költi el minden áldott nap,szóval a hétvégi pénzéhez hozzá teszi néha.

Ünnepnapokra sosem kap pénzt, csak a férjem édesanyjától, ő vidéken él és ritkán találkoznak,olyankor kap 5-10 ezer ftot.

Én egyszerre nem adnék neki szívesen 20-25ezereket hogy ossza be, maximum ha konkrétan elmondja mire kell és megmutatja. Most is kellet neki egy cipő ami 20 ezer felett volt, adtam neki pénzt,hogy vegye meg, de akkor ebben a hónapban nem kap több zsebpénzt,csak azt a pár száz ftot sulira.

Szerintem ha egyben kapnak nagyobb összeget hónap elején,abból már az első hét végére nincsen semmi.

2018. máj. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%

"Szerintem ha egyben kapnak nagyobb összeget hónap elején,abból már az első hét végére nincsen semmi."


Éppen EZÉRT kellene HAVI zsebpénz a gyereknek, és ha elfogy, akkor nem kap a következöig semmi plusz pénzt, mert CSAK ÍGY tanulja meg, hogy be kell osztani.


Ha addig, amíg a szülökkel él, mindent fizetnek neki, és helyette gondolkodnak, hogy jusson pénz bármire, akkor nem tanul meg pénzzel bánni, pedig ez fontos lenne.


Nálunk minden gyerek más ált. iskolában kapott fix zsebpénzt, alsótagozatban hetente, felsötagozattól havonta kapta meg és kezdetben kevesebbet, késöbb a korának megfelelöen egyre többet.

Ebböl kellett a fogyóeszközöket (ceruza, füzet, stb kisebb dolgok) fedeznie, ha nagyobb kiadás volt (könyv, vagy egyéb drágább dolog), azt mi fizettük. A zsebpénz úgy volt megállapítva, hogy ha azokat megvette, amit neki kellett, akkor még kb 10-15% megmaradt neki. Ebböl tudott magánák venni, amit akart, vagy éppen félretenni belöle.

Középiskolában már elég sokat megspóroltak belöle, de önként és anélkül, hoyg figyelmeztetni kellett volna bármelyiket is arra, hoyg ne (sok) hülyeségre költsön.

Mire önállósodtak, addigra tudtak a pénzzel bánni, megtanulták, hogy hogyan lehet úgy beosztani, hogy jusson szórakozásra is a szükséges dolgok mellett, és maradjon nekik még félretenni is.


Az eredeti kérdésre: a gyerek kapjon havi fix összeget (ha eddig nem volt pénz a kezében, akkor kezdetben hetente), amit úgy kell összegben megszabni, hogy mindenre jusson, amiben elözöleg megállapodtak és valamennyi még maradjon neki tartaléknak.

Az alkalmakra adott pénz nem zsebpénz, hanem ajándék, a kettönek semmi köze egymáshoz!

2018. máj. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%

Én minden hónapban megkaptam a csaladi pótlékot. Ezt kellett beosztanom. A telefonom feltölteni és a bérletet megvenni az fixen ebből ment (3000.-) a többit meg úgy ahogy beosztottam. 20ezer forint rengeteg, bárcsak én kaptam volna ennyit!

20/L

2018. máj. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
89%
Én annó 1000 Ft-ot kaptam sulisként naponta, ebből kellett fedeznem a napközbeni kajámat, és slussz.
2018. máj. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
24%
5-ös: mit adnak manapság 300-400-500ért?
2018. máj. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk nem volt zsebpénz. Ünnepekre kaptam valamennyit amiből vehettem magamnak dolgokat meg ha kellett valamire(ruha, program stb) akkor kértem.


Ha akarsz adni havonta adj valamennyit, de ne az ajándékok kárára. Az meg, hogy mennyit kap attól függ mennyit kerestek ti.

2018. máj. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!