Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A ti gyereketek mennyi zsebpén...

A ti gyereketek mennyi zsebpénzt kap?

Figyelt kérdés

Kérlek azt is írjátok hogy hány évesek illetve mit kell belőle fizetniük.


Mennyire szóltok bele mire költik? (Pl. Ha valami haszonatalant szeretne venni, megtiltjátok?)



2018. máj. 6. 18:28
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim válasza:
88%
Szerintem nincs értelme tiltani, magától jön rá, ha haszontalan holmit vesz, akkor nem marad pénze a számára hasznosra. Persze itt nem a tanszereket kell érteni. Egyébként ki dönti el, hogy mi számít hasznosnak és mi nem? Felnőtt emberként is néha félrenyúl az ember valamivel, de ez nem baj, megtanuljuk, hogy többet olyat nem veszünk, vagy meglátjuk, mire kell figyelni máskor. Szerintem egy fix összeget kell adni minden hónapban és azt nem szabad túllépni, esetleg ahogy idősebb lesz, mindig emelni kicsit. A keretek megtanítják beosztani a pénzt.
2018. máj. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
75%
16 eves. Havi 20 000 forintot kap es arra kolti amire akarja. Teljesen normalisan gyujtoget, pl. laptopra, draga cipore (amit elvbol nem vennek meg). Szerintem teljesen tisztaba van a penz ertekevel, tudja, hogy nem magatol terem.
2018. máj. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
56%
Keveset. Arra eleget, hogy néha megigyon egy kólát, vagy elmenjen szórakozni haverokkal. Nálunk soha nem volt zsebpénz, ha kellett nagyon valamire , kértem szüleimtől, de nem volt zsebpénz, uzsonnapénz, ilyenek. Amit húsvétkor meg diákmeló stb összeszedtem, abból vettem a "hülyeségeimet". Kaját otthonról vittem suliba, néhány szendvics minden nap. Ha úgy volt akkor menza, de általában hazaértem délután és megkajáltam otthon. Megtanultam beosztani, mert magától értetődő, hogy "majd úgyis adnak". (31/F)
2018. máj. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
31%
*mert nem volt magától értetődő
2018. máj. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
81%

Havi 60 ezret kapok. Egyetemre járok. Kaját, ruhát, tisztálkodást, bulit, tanszereket, lakhatást, mindent ebből biztosítok magamnak (Igen, nehéz).

Tesóm gimibe jár, kolis. Talán heti 8 ezret kap, de ezt nem költi el mind persze, ő is ebből spórol ruhára, videójátékokra stb.

2018. máj. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
61%

40.000 / hó

Ebből 10.000 a heti porszívózásért és felmosasért cserébe

10.000 a hétvégi mosogatásokért cserébe

10.000 a heti fürdőszoba és WC takarításért cserébe

Az utolsó 10 pedig azért mert gyerek.


Havi 40ért pikk-pakk a lakás, a gyerek pedig megtanulja a háztartás vezetést. Win - win

2018. máj. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
87%
Ami pénzt olyasmire kapnak amit "kell" fizetni, az nem zsebpénz. Zsebpénzt 5ezret kapnak egy hétre, azt csinálnak vele amit akarnak. Ha haszontalan dolgokra csapják el, akkor így jártak, legközelebb majd jobban beosztják.
2018. máj. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
81%
A takarításért pénzt kap a gyerek? Ó öcsém, Ferrarim lehetne, ha pénzt kaptam volna minden egyes takarításért, de nekem ingyen kellett ganézni a panziónkban, meg otthon is...
2018. máj. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
87%
62% Látom nálatok a gyerek az takaritógépet jelent. :/
2018. máj. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
38%

Nem, nálunk a gyerek baromi boldog, mert havi 40ből ő a király a suliban, nekünk meg nem kell otthon takarítani.

Majd hülye leszek takarítónőt fizetni, így családban marad. ;)

2018. máj. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!