Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek igazam lehet?...

Szerintetek igazam lehet? (Ugye, hogy nem apukám a hibás? )

Figyelt kérdés

Apukám szigorú és szeretet nélküli nevelést kapott. Emiatt 21 évesen öngyilkossági kísérlete volt, majd hamarosan boderline-személyiségzavaros lett, végül 34 évesen skizofrén.


Rossz állapota miatt 37 évesen öngyilkos lett.


Hozzátenném a szülei felnőttkorában is folyton szekálkták, beleszóltak mindenbe. Anyukámat zavarta ez, azonban semmi lényegeset sem tett az ügy érdekében, ő pedig megfélemlítve érezte magát tőlük, akárcsak gyerekkorában.


S mondogatta is apukám halála előtt:

"Nem szeretnek ezek engem. Szégyellnek ezek engem. De majd ha meghalok, sírhatnak értem."


Szóval anyukám őt egy legalja embernek tartja a mentális zavaraiból adódó viselkedése (dührohamok),

valamint amiatt, hogy 4 gyereket rá hagyott.


Azt mondja én is meg az öcsém is rá ütünk, mivel nekünk is vannak hasonló mentális problémáink, s minket is lekezel emiatt.


"17 éve van már elmebeteg a házban! Most apád elment, folytatod te! Elegem van már, hogy mindig van egy ügyeletes hülye a háznál!"



Mindig ezt mondja ha nekem is dührohamom van, s papol róla órákon keresztül, hogy apukámnak így meg úgy meg amúgy lett volna befolyása a saját életére, ő nem mozdított magán.


Én szerintem viszont nagyon nincsen igaza. Én véleményem szerint, egy ilyen szinten beteg ember, nem vonható felelősségre sem azért mert rá hagyott 4 gyereket, sem a dührohamai miatt.


"Apád ütött, vert minket, s aztán lazán öngyilkosnak ment!"


Már csak azért sem, mert én is bőven küzdök pszichés problémákkal, s gyakran kicsúszik a kezem közül az irányítás, akkor is, ha nem akarom.


Tömören: Ti szerintetek igaza van anyukámnak vagy sem?


17/L

Köszi előre is!


2018. máj. 16. 01:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem csak ráfogod, hogy mentális proplémáud vannak... dühkitörések... kamasz vagy. Ennyi. Sajnálom ami veletek történt és én a helyedben sokat segítenék anyukámnak, az ő helyzete 100x rosszabb mint a Tiéd.
2018. máj. 16. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%

Nem, édesapád nem hibás. A bántalmazás, a lelki terror borzasztó dolgokat tesz az emberekkel. Ha még diagnosztizálták is nála ezeket a személyiségzavarokat, akkor végképp nem lehet kérdés, hogy nem hibás. Sajnos a nagyszüleid gyakorlatilag megölték őt. Ritka ostoba és rosszindulatú emberek lehetnek. De az anyád se kutya. Feltételezem, amikor édesapád összejött vele, úgy látta, hogy végre talált egy kedves, szerető társat, aztán belőle is ugyanaz az állat jött elő, mint a szüleiből: követelőző, önző gyökér. Főleg ebből a szövegből nyilvánvaló, amit most előad róla.


Minél előbb ki kell kerülnöd ebből a közegből, és soha nem nézni vissza! Ez csak biológiai értelemben család, valójában egy mérgező közeg, ami téged is be fog darálni, ha nem menekülsz el.

2018. máj. 16. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
A szeretet nélküli neveléstől nem lesz skizofrén. Tudom, jó valamire ráfogni, de ez igy van.
2018. máj. 16. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%
Nem apukád, hanem igazából anyukád a hibás. Ezért nem szülünk borderlinenak gyereket. Pláne nem négyet. Vagy, ha mégis, akkor ne csodálkozzunk. A borderline ember mindenkit kicsinál idegileg és érzelmileg maga körül úgy, hogy észre sem veszi, de legalábbis magát látja áldozatnak még abban is. Anyádat nem sajnálom, ő magának csinálta, de titeket, a gyerekeket nagyon is.
2018. máj. 16. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

A skrizofénia tudtommal nem kialakul, hanem az veleszületett rendellenesség... Ráadásul örökletes. :/

Amúgy #2-nek igaza van, apukád mentálisan sérült, agresszív, bántalmazó családban nőtt fel, így érthető hogy ő is olyan lesz. Ezekután megtalálta anyukádat, talán remélte hogy mostmár valaki szeretni fogja, de erre anyád folytatta amit szülei. Vagy fogalmam sincs miért maradtak egyáltalán együtt... Én biztosan nem maradnák olyan emberrel aki folyamatosan bántalmaz, s főleg nem szülök/csinálok neki 4 gyereket.

Lényeg hogy ha azt vesszük apukád valóban nem volt hibás, viszont kezelni kellett volna, orvosnak is, meg anyukádnak is. Szerintem a legtöbb sérült emberrel lehet bánni, csak óriási empátia, és türelem kell hozzá. Anyukád most a legjobban abban hibás hogy megpróbálja beléd/belétek nevelni hogy ugyanolyan selejtek vagytok mint apátok. Ezzel pedig ha valamelyikőtök nem elég erős, akkor valóban olyan is lesz. Most inkább össze kellene fognotok, nem pedig egymást gyilkolászni.

2018. máj. 16. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

Nekem a nővérem volt ilyen, szintén 20 éves korától és 35 évesen halt meg. Viszont az én anyukám csodálatos ember volt, erején felül próbált gondoskodni rólunk és mindent megtett a nővéremért. Minden kezeléssel, minden szakemberrel, minden új vagy régi módszerrel próbálkozott, mégsem sikerült előre mozdítani a dolgot. A nővérem dühkitörései, meg a szélsőségekben való ingadozás, az öngyilkossági kísérletei mindenkit felőrőltek érzelmileg. A halálában pedig anyukám beleroppant és pár hónappal később bele is halt egy olyan agresszív rákba, amire az orvos azt mondta, hogy 40 év alatt nem látott olyat.


Szóval nincs igaza anyukádnak abban, hogy ez csak elhatározás kérdése és apukád direkt volt olyan, amilyen. Viszont neked sincs igazad abban, hogy a nagyszüleid vagy anyukád tehetnek róla.


Ez kegyetlen dolog és mindenkinek rossz. Sajnálom, hogy ez történt veletek. Anyukád nagyon rosszul reagál a dolgokra, de maximálisan meg tudom érteni, amit érez. Nem kellene ilyen szörnyű dolgokat mondania, ez tény. Viszont nagyon erős, hogy még mindig talpon van és rólatok gondoskodik. Én pl tuti nem élném túl, ha a férjemet is elveszíteném. Gondolj bele mennyire retteg hét, hogy ugyanolyan szenvedés mennek majd át a gyerekei, mint a férje... Kérj segítséget magad és a tesód részére és próbáljatok segíteni anyukátoknak is szerintem.

2018. máj. 16. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Hát én már biztos megkattantam volna.. 2 évet húztam le egy skizo, depis emberrel. Borzalmas volt így visszagondolva. Nem tudok jó pofát vágni ezekhez a dolgokhoz sajnos. Sajnálom édesanyádat szívből, te meg keress egy jó szakembert, aki rendesen kezel.
2018. máj. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%

Elöször is apád tényleg nem felelös az öngyilkosságáért, ha tényleg beteg volt lelkileg. (Amit ugyan nem a szülei okoztak, mert ezek veleszületett rendellenességek, de biztos nem javított rajta, ha a szülök ezért elítélték)


DE:


1. Anyád ezt tudta, amikor hozzáment (mert gondolom, azért apád a 21 éves kori kísérlete UTÁN került össze vele), szóval ez az ö hibája is, hogy egy beteg emberrel kellett élnie.


2. Ha azonban tudta, hogy beteg, akkor miért szült NÉGY gyereket neki????? EGY esetében még ráfoghatja, hogy véletlen, négy alkalommal nem.


3. Te meg jobban tennéd, ha felkeresnél egy jó szakembert, aki elöször is diganosztizál, hogy van-e pszichikai bajod és mi az, utána pedig megfelelö kezelést kaphatsz, hogy normálisan tudj élni.

2018. máj. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
Ez egy tragédia, ahol senki nem hibás, se anyukád, se apukád. Nem kell itt versenyezni, hogy ki hibás, 4 gyereket egyedül hagyni valóban gáz és érthető, hogy anyukád dühös emiatt, másrészt apád nyilván nagyon rossz állapotban volt, így nem vonható felelősségre.Q
2018. máj. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%

A szkizofrénia veleszületett, ami vagy előjön, vagy nem, Borderline szintúgy.


Apád meg elég gáz alak, ha 34 évesen megöli magát, mert ki tudja, meddig a múltban tengődik, de orvoshoz menni nem akart.


Nekem is szar gyerekkorom volt, meg fiatalságom, lelki terror minden nap, hideg, szeretet nélküli nevelés, mégsem akarok öngyilkos lenni és nem a páromon "verem le", amit otthon kaptam, épp ellenkezőleg, az életemnél is jobban szeretem-védem őt.

2018. máj. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!