Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viselkedik így a 17...

Miért viselkedik így a 17 éves lányom?

Figyelt kérdés
Nem tanul. Ha beküldöm a szobájába, hogy tanulja meg az anyagot, akkor bemegy a szobába és ,,tanul.'' De igazából csak nézi a papírt és néz ki a fejéből, nem olvas semmit az égvilágon, pedig van hogy 2 órát is ,,tanul'', aztán hozza az egyeseket, mivel nem érdekli őt semmi. Ha elveszem tőle a tévét, telefont, még akkor sem képes tanulni. Volt időszak, mikor megbukott, akkor minden elektronikai eszközét elvettem tőle, de még akkor sem tanult rendesen. Kiskora óta ilyen, volt hogy már semmije nem maradt, akkor az volt a hobbija, hogy suli után hazajött és délután 3-tól másnap reggelig ,,aludt.'' Nagyon kezelhetetlen ilyen szempontból, mert nem lehet megnevelni. Szerintem még akkor sem tanulna, ha az ételt venném el tőle. Pedig ha jól teljesít az iskolában, akkor több ösztöndíjat is kapna, de neki az sem kell. Azt mondta nekem egyik nap, hogy ő se suliba, se munkába nem fog menni, inkább hajléktalan lesz. Eléggé aggódom érte, hogy semmi nem lesz belőle. Miért viselkedik így? Hogyan tudnám megnevelni?
2018. máj. 16. 09:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
55%
Vagy elviszed dokihoz, vagy közlöd vele, hogy nagy a világ mehet hajléktalannak. Amúgy szerintem csak lusta
2018. máj. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
70%

"Azt mondta nekem egyik nap, hogy ő se suliba, se munkába nem fog menni, inkább hajléktalan lesz."

Valahogy elvehették a kedvét attól hogy a "csordát kövesse", vagyis hogy a többséghez hasonlóan tanuljon majd állása legyen. Azzal megpróbálkozhatsz hogy szabad, önálló megélhetési források lehetőségét mutatod meg neki. Tehát nem alkalmazotti létet egy gyárban, hanem mondjuk egy önellátásra is alkalmas ökofaluban élőket, méhészetet, gyümölcstermesztő magángazdaságokat akár nyugaton. Mert aki nem hajlandó egy gyárban napi 10 órát robotolni magyar fizetésekért, az lehet hogy szabad "maszekként" meg nagyon is sikeres és szorgalmas lesz.

"Se bot, se vessző nem hozott még egy nemzetet sem virágzásra". Bocs ha nem pont szó szerint kerestem ki Széchenyi szavait.

2018. máj. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%

Kizarolag lelki okai lehetnek, amit csak szeretettel lehet gyogyitani.

Valoban egy pszichologustol kell tanacsot kerni!

Mert nem biztos,hogy jo hatassal van ra a megvonas.

2018. máj. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
100%

Nem vagyok szülő, de én másképp csinálnám: leülnék vele beszélgetni. Azt mondtad egyik megvonás sem segít rajta, tehát valószínűleg komolyabb probléma áll a háttérben, mint a szokásos "nincs kedvem".

Számomra ez a megvonósdi inkább demotiváló lenne, mint motiváló. Próbáld ösztönözni, ha kell segíts neki, kérdezd ki. Nem ciki 17 évesen a szülő segítségét kérni.

Sok sikert :)

2018. máj. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
61%

Miért nem vonod nagyobb kontroll alá?

Nem beküldöd a szobájába, hanem szépen előtted kezdje el hangosan olvasni az anyagot.

Időintervallumokat köss ki, hogy 1 óra múlva szeretnéd látni a múlt órai anyagot leírva látni a gyakorló füzetébe.


Így kisebb falatokban, szem előtt úgyis csinálnia kell.

Olyan meg általában nincs, hogy semmihez sincs kedve.... ha ennyire szeret lustálkodni, akkor meg találj közös elfoglaltságokat.

A lustizást is el lehet venni.


Nyáriszünetben pedig az sem veszett fejsze nyelve, hogy megmutatod neki, milyen a kétkezi munkások világa... :)

Egyik válaszoló beszélt itt a méhészetről és saját gazdaságról. :D

Az nem lusta embereknek való, az állat hidegben, viharban, hajnalban is éhes. Lehet 50 fok, a ganét ki kell szedni és dolgozni kell.

S ez nem kis munka... fizikai munka!

2018. máj. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem nem beküldeni kéne a szobájába ezt a lányt, hanem leülni vele foglalkozni, segíteni neki tanulni és együtt megcsinálni, amit kell!
2018. máj. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk is volt hasonló a családban. Mi leültünk vele tanulni mert gáz nem gáz nem tudta hogy álljon neki, mivel kezdje. Egyszerűbb volt csak úgy lenni. Sajnos ülj le a 17 éves gyerekeddel tanulni. Segíts kiemelni neki a lényeget. Amíg főzöl addig írja ki külön füzetbe és utána kérdezd ki. Nincs a lányodnak semmi baja. Se depresszió se orvos nem kell. Lusta mint a dög és egyszerűbb semmit tenni mint tanulni. Ha azt akarod hogy legyen belőle valami akkor ülj oda , segíts neki, kérdezd ki. Mondom ez nálunk is volt nem régen. Az unokahúgom. Elkaptuk, tanultunk vele, kikérdeztük. Ahogy lett sikerélménye , jöttek a jobb jegyek úgy kezdett belejönni a tanulásba. Vagyis úrrá tudott lenni a lusta, semmit tevő , semmit nem akaró lényén. Nem lesz könnyű. Egyszerűbb lenne orvoshoz cipelni de az sem fog egy lusta kamasszal tanulni. Te vagy az anyja tanulj vele. Ha van más rokon férj , nagymama ők is segíthetnek, aki tud olvasni az ki tudja kérdezni, leellenőrizni. Rajtad áll. Amúgy kisebb korában segítettél neki tanulni?
2018. máj. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Hupsz... Azt kihagytam, hogy tanulok vele, legalábbis tanultam vele órákig. Mostanában sokat dolgozom, így nincs rá annyi időm, mint régen, de annó még azt csinálta, hogy együtt tanultunk, és direkt egyesre írta meg a dolgozatot. Egyébként rendszeresen viszem pszichológushoz, de ott nem beszél, csak bólogat mindenre, mert nem érdekli az sem, amit a doki mond.
2018. máj. 16. 10:24
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

# 5: A lánynak nem biztos hogy a fizikai és/vagy szellemi munka végzésével van gondja. Hanem lehet hogy inkább azzal hogy mások elvárásainak kell megfelelnie. Ha kizárólag a saját elvárásainak tehetne eleget és kizárólag magának dolgozhatna akkor lehet hogy szorgalmas is lenne.

Egy hasonlat:

Aki élt a szocializmusban az a saját szemével is láthatta hogy a TSZ-be bevert parasztság és a többi alkalmazott egyáltalán nem olyan hatékonyan dolgozott mint korábban szabadon a sajátjukban. Ezért kellett újra engedélyezni a 70-es években a háztáji gazdaságokat és más maszekolásokat. Így aztán a kötelező munkaidő végigsörözése vagy inkább csak napjainak ellopása után otthon a sajátjában mindenki maximálisan jól dolgozott. Otthon mindenféle maszekizmus jól ment, míg a kötelező állami munkahelyeken meg igyekeztek olyan állást találni ahol nem kell dolgozni. Még az ál-rokkantnyugdíjasok tömege is megjelent inkább. A többség nem volt hajlandó mások elvárásainak eleget tenni.

2018. máj. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

egyaltalán honnan tudod egyébként, hogy pszichológusnál mi történik? csak mert feltételezem lányod nem közli, doki meg nem mondhatja el...

Egyébként meg idióta és értelmetlen büntetések helyett foglalkozz vele és itt nem a tanulásra értem. Milyen programok vannak amiket együtt csináltok és szeret? gondolom semmilyen.

2018. máj. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!