Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányom mostanában nagyon...

A lányom mostanában nagyon szokatlanul viselkedik. A leírás leírom, hogy mi az, ami megváltozott vagy csak egyszerűen furcsa, mert eddig nem ilyen volt. Mondjátok, mi lehet a lányommal?

Figyelt kérdés
Zárkózott. Egész nap csak a szobájában ül a lapotopjával vagy pár könyvel. Pár napja már nem is szól hozzánk. Egyik napról a másikra nem kommunikál senkivel. Mikor valaki, bárki szól hozzá, úgy viselkedik mint egy antiszociális. Kifejezetten látszik az arcán az undor. Egész álló nap csak fekszik a besötétített szobájában. Nem eszik. Alig iszik (pedig ő mindig olyan lány volt, aki 10 percnél tovább nem bírta folyadék nélkül). Teljesen megváltozott. Nincs kedve semmihez. Mi történt vele? Betegség? A korát mellesleg megemlíteném, 13 éves, de korához képest kifejezetten komoly, bölcs és tisztelettudó. Rengetek idézetet olvas. Tudom, egy 13 évesnek nem kellene laptop, de nem a neveléssel kapcsolatban szeretnék érdeklődni, hanem arról, hogy mi a baja? Többen mondták, hogy depressziós. De ez biztos nem így van. Egy depressziós nem így viselkedik? Vagy igen? A depressziónak mik is a tünetei? Segítsetek rajta, rajtam, a családon, rajtunk.
2014. jún. 20. 21:02
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
9%

A depressziós életunt, nem érdekli a külvilág, befelé fordul, antiszociális, el akar bújni a világtól.

Mivel nem eszik, nem iszik, én arra gondolnék, hogy étkezési zavara van ( vagy bulémia vagy anorexia). Lehet, hogy valaki bemagyarázta neki, hogy nem szép ( kövér),vagy ki tudja.

Szerintem vidd el pszichológushoz, mert az, hogy nem igen eszik, alig iszik, akkor könnyen rosszul lehet.

2014. jún. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
84%

De, de igen, depressziós. Nem, nem tini hiszti, nem növi ki, ez egy állapot. Sokan jönni fognak a kérdéssel, hogy egy 13 évesnek mi gondja lehet az életben ... ? Lehet gondja, igen, attól függetlenül, hogy nem tart fent egy családot ... A maga kis világában , a korához mért gondjai vannak.

Nézz utána a depressziónak, ha egyedül akar lenni a lány, hagyd, had legyen egyedül, viszont próbálj meg közeledni hozzá, próbálj meg vele beszélgetni ...

2014. jún. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
38%
először próbálj beszélni vele, ha elzavar, nem válaszol akkor is folytasd
2014. jún. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
37%
esetleg nem lehet hogy mostanában jött meg neki a menstruációja? Attól is lehet, a hormonváltozástól.
2014. jún. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
24%
A depresszióhoz hozzá tartozik az evés zavar! Egy stresszes, szomorú ember, nem tu enni, hisz állandóan görcsben, hányingerben van a gyomra ...
2014. jún. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
87%

De basszus, most komolyan képtelen vagy megbeszélni a lányoddal? Épp az ilyen tutyimutyi szülők miatt nőnek a gyerekek a fejükre és aztán majd csodálkoznak.

Az én anyám sosem tűrte hogy bajom legyen, folyton bejött és megbeszéltük, ha tudott akkor segitett és ha kellett akkor tartóztatott személyektől még akkor is ha akkor gyűlöltem emiatt, de utólag beláttam hogy jól tette !!


Mikor lesz már az hogy a szülő NEVELI a gyerekét és nem a gyerek "neveli" a szülőt?!


Kérdésre válaszolva még : 13 évesen már kezd lappangani a szerelem szócska is a tiniknél, tudom én is magamról, rá egy évre lettem igazán szerelmes.

És több mint valószinű hogy fiú van a dologban.


Ehhez nem pszihológus kell, ehhez az kell hogy bemenj abba a r*hadt szobába és lelkizz vele, érezze hogy ilyenkor is számithat rád.

2014. jún. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
66%

13 évesen ilyen tüneteket bőven okozhat szerelmi bánat is.


Viszont mivel ha jól tippelek, a kérdést saját magadról írtad ki, nyilván tudnál róla, ha erről lenne szó.

Néhány nap befordulás nem feltétlenül jelent depressziót, de ha hosszabb távon fennáll, akkor legalább a háziorvoshoz el kell menni vele és elmondani a dolgot.

Okozhat ilyen viselkedést egyébként akár az is, hogy vége a tanévnek és most nem fog közösségbe menni két hónapig. Van akit ez is nagyon megvisel.

2014. jún. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
74%
szerelmi bánatra/csalódásra tippelek. Vagy valaki megbántott a a külsejével kapcsolatban. De az elsőre van a legnagyobb esély.
2014. jún. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Az egészsége sincs a toppon.. És nem, a menstruációja 3 éve jött meg neki. És miért vigyem pszichológushoz? Ha nekem nem mondd el semmit, akkor egy idegennek fogja?
2014. jún. 20. 21:21
 10/29 A kérdező kommentje:
nem enged be a szobájába. És ő is csak nagyon ritkán jön ki. Ha pedig vendégek vannak nálunk, még életjelet sem ad magáról. ... Nem, én reménykedem benne, hogy nem depresszióról van szó, bár utánanéztem, és eléggé annak tűnik..
2014. jún. 20. 21:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!