Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi baja van anyámnak? Ez...

Mi baja van anyámnak? Ez valami betegség vagy csak simán elviselhetetlen?

Figyelt kérdés

Neki sose volt elég semmi. Mindig csak a hibát kereste. De már a saját lábamon élek 5 éve (26 vagyok). Vőlegényem van, vállalkozók vagyunk, jól megy a sorunk, életünkben minden rendben. De ő mindig valamit alakít. Ha találkozunk (már nem nagyon szeretek talizni se) folyton tesómról panaszkodik... neki meg rólam. Nem értem mi panaszolni való van, dolgozunk mit az állat, nem örülnie kéne hogy jól keresünk, boldogok vagyunk? Folyton érezteti velem hogy ő az igazi nő, és én csak egy gyerek maradok, pedig semmit se csinál se nem takarit, már főzni is alig akar mert nkncs kedve. Esténként bepiál akkor marhaságokat irkál nekem messengeren, folyton megsért belémrúg. Másnap semmi bocsánat vagy valami. Utána nem ír 1 hétig, majd rám ir mintha mi se törttént volna és ő lenne a legjobb anya a földön. ( messze nem az)

Folyton valami mondvacsinált problémája van, amit saját magának generál. Ugy érzem sose tudott minket feltétel nélkül szeretni, ez csak egy szerep volt neki amit néha eljátszott. Másoknak mindig panaszkodott rólunk holott 11 évesen már én vezettem a háztartást helyette.

Mostanában megjegyzéseket tesz arra hogy persze nekünk semmi anyagi gondunk (mintha az ölünkbe hullott volna csak.....) de mikor segiteni akartam neki régebben pl vettem neki mosogatógépet közölte hogy neki nem kell. (????)

Tudom h megváltoztatni nem tudom már de 27 leszek és egyre többször idegesitem fel magam vele kapcsolatba. Jutnak eszembe gyerekkori sztorik mikor megint csak az bizonyitja hogy nem volt jó anya... ilyenkor dühös leszek hogy ő nem tudott gyereket nevelni, mégis mi leszünk a rosszak a tesómmal mindig?!

Hogy lehet ezen túl esni? Egyebkent siman elvagyok mar nelkule, de mikor ilyen kétszinu meg megbánt alig birom ki hogy ne osszam le milyen sz.r anya volt mindig!

Ugye egyszer elmulik ez a düh?



2018. máj. 16. 09:35
 1/7 anonim válasza:
68%

Szia Drága,

NAgyon nehéz dolog amit kérdezel.

Én nő vagyok 26 éves, 18 éves korom óta önálló van egy kisfiam, eltartom magunkat, a jegyesem is jól keres. Majdnem az a felállás mint nálad, csak nekem meghalt az édesanyám. Mondhati fingom nincs milyen a konfliktus egy édesanyával, de magas szinten tanultam lélektant, úgyhogy, megpróbálok neked segíteni. Az első és legfontosabb szerintem az, hogy ismerd fel, az édesanyád, sajnos, féltékeny rád. Ez sokszor előfordul egyébként. Ezt úgy tudod kezelni, hogy ő jobban érezze magát, hogy mindig kedves vagy hozzá, és igyekszel őt megérteni, sok sok türelemmel. Ami nagyon nehéz. Ő annak ellenére hogy nem tökéletes anya, hidd el az akkori tudása szerint a legjobbat akarta neked és bizpnyára most is, csak most előtérben van nála az, hogy potenciális versenytársnak tekint, és nem bírja elviselni, hogy ő már nem lesz fiatal.

Az adjon megingatatlan hitet, hogy nagyon jól csinálod az életed. Legyél magabiztos és ez segít abban, hogy őt segítsd. Mert nekem úgy tűnik hogy segíteni kell neki, a próblémák lerakásában. Alkoholt is.

A személyes véleményem az, hogy bár lenne egy ilyen édesanyám.

A legjobbakat kívánom.

Ne legyél rá mérges, fogadd őt el.

2018. máj. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Nem konnyu ezt elfogadni,ha szuntelen ez megy.

En is probaltam regen megbocsatani,aztan kezdodott minden elorol.Belefarad az ember.

A biblia azt irja tiszteljuk szuleinket,tehat,ha szeretni nem is tudod,akkor legalabb ertsd meg,hogy miert is csinalhatja.Igy kevesebb lesz a duh benned.


Inkabb sajnald,hogy ilyen irigy szegeny,s boldogtalan es nem tudja elfogadni talan az ido mulasat sem...

Orulj neki kulon eltek.

En egy fedel alatt elek az anyammal es teljesen mely depresszioba kerget.

Erdeklodj gyermekkora felol es,hogy milyen volt az o anyukaja,valoszinu hasonlo hozza,ezert is viselkedhet veled igy.

Altalaban a "generacios atok" az oka mindennek.

Az en anyam sem szerettek,ezert o sem tudja szeretni a lanyat...

2018. máj. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Basszus elso! Veletlen lepontoztalak :-( telefonrol vagyok es veletlen felre nyomtam, hogy lehet vissza csinalni? Bocsanat ne haragudj.

Nagyon koszonom, sok igazsag van abban amit irsz! Sajnalom hogy edesanyaddal ez tortent...

Kicsit duhbol irtam a kerdest, egyebkent nagyon szeretem anyukamat mert van neki jo oldala is... En lennek a legboldogabb ha jo anya-lanya viszonyunk lenne. Mindig vasarolok neki fiatalos divatos ruhakat, taskakat, cipoket... Mindig vittem szinhazba, kiallitasokra, kvzoba, fagyizni... De akkor ugy adta elő hogy ez neki teher...

A mi eletunk se egyszeru 21 evesen azert jottem el otthonrol mert ossze vesztunk es nem birtam tovabb, szakado esobe 1 borond ruhaval, kabat nelkul.... nem volt hova mennem; a baratnomnel laktam 2 honapig majd egy hivatali alberletet beteltem ahol meleg viz sem volt... egy igazi putri lakas volt: annyit penzt keresem akkoriban h kifizettem a lakast meg a rezsit.... napi 1 zsemlet ettem mert nem volt tobb penzem... Nem sajnaltatni akarom magam csak azert mondom ezt hogy nagyon hosszu utat l, tettukk meg a parommal hogy idaig jussunk... rengeteget szenvedtunk, es szenvedunk is, mert a vallalkozas se egyszeru nap mint nap bele kell raknunk 100%ot..plusz még az ő gondjai is... úgy érzem bele roppanok komolyan. Az anyukaja szornyu egyeniseg volt, remelem ő nem lesz pont olyan....

Csak tudjatik sose allt ki melletünk, sose. Akkor most én mire fel erölködjek? Evek ota probalok segiteni de akkor tamad hogy neki nincs semmi problemaja...

2018. máj. 16. 10:37
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Mártír, emellett passzív-agresszív is.


Nem kell vele foglalkozni, NEM fog változni soha, és ha te ezt nem fogadod el, a családod is rá fog menni az őrlődésedre.


Én lassan 7 éve nem beszélek a manyámmal. Nulla szeretet kaptam tőle, de elvárásokat és kioktatást, megalázást igen.

Amint elköltöztem minden kapcsolatot megszakítottam vele. Mikor nagyritkán összefutunk, "szia-szia" - de ennyi.

2018. máj. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

"csak nekem meghalt az édesanyám. Mondhati fingom nincs milyen a konfliktus egy édesanyával," - akkor ne oszd az észt.


A lélektannal meg ne gyere, mert FOGALMAD SINCS milyen egy zsarnok, agresszív emberrel egy fedél alatt élni, és nap mint nap azt hallgatni, te mekkora szar alak vagy, és soha nem fogod semmire sem vinni.

2018. máj. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem lenne nyugodtam életed ha nulla kapcsolatod lenne ezzel a mérgező nővel és a pereputtyal...
2018. máj. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kispotzak ***** válasza:

Hogy lehet ezen túlesni?


Elmondom, velem hogy történt, hátha segít.


Nyilván mások voltak a problémáim anyukámmal, de engem is mérgezett, fájt, eszembe jutottak a régi dolgok stb. Ez eleve rossz volt, de amikor terhes lettem, még jobban előjött. Éreztem, hogy ez gáz, pont nem ilyeneken kéne agyalnom babát várva.

És akkor elkezdtem olvasni Albert Györgyi könyvét, a Miért pont én?-t. Nem a könyv a lényeg :) Hanem az, hogy ő is iszonyú sokat kínlódott a szülei miatt, nagyon sok rossz dolgot leírt. És egy ponton besokalltam. Amikor ő írta a könyvet, 40 éves volt, én 30, amikor olvastam. És úgy éreztem, hogy hú Györgyi, felnőttél, hát az nem lehet, hogy 40 évesen még azon görcsölsz, hogy apád nyakonvágott 16 éves korodban, bármilyen gáz volt is...


És amikor ez leesett vele kapcsolatban, leesett saját magammal kapcsolatban is. Tényleg olyan volt, mint egy megvilágosodás.

Anyukámat nem fogom tudni megváltoztatni. Egy emberen tudok változtatni, saját magamon. Én tudom meghozni azt a döntést, hogy igen, szeretem és elfogadom így is, igen, tudom, h mennyi mindent - szerintem - rosszul csinált gyerek koromban, DE NEM VAGYOK MÁR GYEREK. Felnőttem, és tudom élni a saját életemet, boldogan a párommal, a leendő (azóta megszületett :) ) gyermekemmel. És igenis túllépek a dolgokon, mert elmúltak, és nem ismétlődnek meg, csak a fejemben.


Amikor ezzel szembesültem, utána sokkal könnyebb lett a jelen problémáival (vitákkal, szemrehányásokkal, piálással stb) szembenézni. Mert tudom, hogy még mindig nekem könnyebb. Én (és te is!) hazamegyek a páromhoz, őt ölelem meg, vele beszélgetek, vele bújok ágyba, stb. Anyukámnak nehezebb, mert a saját személyiségétől nem tud szabadulni.


De hidd el, magadnak és neki is akkor segítesz a legtöbbet, ha nem csinálsz belőle gondot. Szidja a tesódat neked? Hallgasd egy kicsit, majd tereld el a szót. Szid téged a tesódnak? Ne foglalkozz vele, ettől neked még a tej se romlik meg a hűtődben.


Azt hiszem, az, ami neked a leginkább rossz érzést okoz, az az, amit ki se mondtál, meg se fogalmaztál (talán saját magadnak sem) : az, hogy te tkp tök jól megvagy nélküle, boldog tudsz lenni úgy, h közben tudod, ő nem az. De erről nem te tehetsz!! Nem kell h emiatt rosszul érezd magad. Még ő is akkor fogja jobban érezni magát, ha nem görcsölsz rá erre. Élj boldogan a pároddal, látogasd néha anyukádat, lépj túl a keserűségein, figyelj a valódi problémáira, de a pitiáner szurkálódásait hagyd figyelmen kívül, mintha csak vmi háttérzaj lenne.


A legjobbakat kívánom neked!

2018. máj. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!