Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti támogatnátok a fiatokat,...

Ti támogatnátok a fiatokat, ha 10 évvel idősebb barátnője lenne?

Figyelt kérdés

Szeretem a gyerekeimet, mindennél jobban.

A lányaim párválasztása sosem váltott ki belőlem negatív érzelmeket, nem tudom teljesen megmagyarázni, hogy ez most miért más és miért zavar...


De valamiért zavar, hogy a 24 éves fiam barátnője közel 10 évvel idősebb. Most 33.

Idősebb mindkettő nővérénél (26 és 29 évesek) és szerintem ez fura.

Sőt, még a nővérei párjainál is idősebb ez a nő...


Mivel pszichiáter (vagy lehet, hogy csak lesz, nem tudom, mindenesetre orvos), illetve a fiam még fiatal apának, így gondolom, ha ez komoly, akkor gyerekük sem valószínű hogy lesz.


Amúgy még nem találkoztam a nővel, de a facebookon láttam és valamiért nagyon nem szimpi.

Tudom, hogy nem az én dolgom, és zavar is a saját hozzáállásom, de nem tudok mit csinálni.


Szerintem az ekkora korkülönbség akkor sem normális, ha a lány a fiatalabb... De így.


Más anyák, szülők Ti mit gondoltok?


Szerintetek Ti hogyan élnétek meg ezt a helyzetet?


2018. máj. 17. 11:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

Nem is találkoztál vele, de már fúrod.

Rendes "anyóspajti" vagy. De nyugi, fúrd csak, aztán majd a fiadat is max facen látod

2018. máj. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a fiad felnőtt ember. Lehet hogy ez eddig neked nem tűnt fel de így van. Tedd meg nekik azt a szívességet hogy nem avatkozol bele a magán életükbe. Nem rólad van szó hanem a felnőtt fiadrol. Aki nem 13 éves. Nem kell támogatni bár biztos jól esne neki, de bele szólni se kell. És ne itélkezz azonnal néhány fotó alapján. Nem neked kell szeretni a lányt hanem a fiadnak.
2018. máj. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nem fúrom. Ha találkozunk próbálok majd kedves lenni.

Én is szeretném támogatni a gyerekem, de az a baj, hogy ez esetben ezt nem tudom őszintén tenni, az én tapasztalataim szerint az ilyen kapcsolatok előbb vagy utóbb rossz véget érnek... Viszont ezzel a fiam értékes éveket veszít.

2018. máj. 17. 11:18
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
anyósom idősebb mint apósom több mint 10 évvel, mégis jobb a kapcsolatuk mint sok egyidősnek!
2018. máj. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

És? NEM a te dolgod, mellesleg egyáltalán nem biztos, hogy valóban csak szexre kell a csajnak a fiad.


Ha meg igen, akkor így járt, egy korabeli is játszhat vele ennyi erővel.

2018. máj. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%

19 éves fiam van.

Volt már pár b.nője alkalmi és hosszabb kapcsolata is.

Idősebb is volt neki.Vele azonos korú és fiatalabb is.

Sosem szóltam bele.

Neki kell megélni megtapasztalnia mi az ami aki bejön neki.

A fiatalsága szóljon arról tapasztalatot gyűjt.

Ha támadod őket csak a fiad távolítod el magadtól. Ezt gondolom nem szeretnéd.

Adj esélyt nekik. És magadnak is ha az életük része szeretnél lenni maradni.

A kép nem dönti el milyen ember a fiad párja.

A kor csak egy dolog.

2018. máj. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
57%

nem mindegy kivel kefél?


szerinted 24 évesen élete párját keresi?


hagyd már élni

2018. máj. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Amúgy igen, az első barátnőjével is 4 évig volt és elég komoly volt.

Biztos vagyok benne, hogy legalábbis Ő ezt is komolyan gondolja. Nem kalandozós és mindig az érzelmek az elsők számára.

2018. máj. 17. 11:29
 9/19 anonim ***** válasza:
93%

"a fiam még fiatal apának"


24 és fél éves voltam, mikor megszületett a fiam...


"gyerekük sem valószínű hogy lesz"


... a feleségem pedig 38 volt akkor.

Most 29 vagyok, a fiúnkat jövőre iskolába iratjuk.


2011-ben ismerkedtünk meg, egy évre rá összeköltöztünk. Jól megvagyunk, sőt olyan jól megvagyunk, hogy néha hallok dolgokat ismerősöktől, kollégáktól, hogy nálunk min mennek a viták, hát nálunk ilyenek elképzelhetetlenek lennének.


"az ilyen kapcsolatok előbb vagy utóbb rossz véget érnek..."


Manapság a házasságok 40%-a válással végződik. Tök mindegy, ki mennyi idős, semmi köze a kapcsolat minőségéhez.


"ezzel a fiam értékes éveket veszít."


Miért veszítene? Mert egy olyan nővel van együtt, akit szeret, vagy mégis miért?

2018. máj. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%

Én és a párom között 12 év van. Idén leszünk együtt 10 éve és 4 éves lesz a kisfiúnk! Külön élünk teljesen. Már az első 1 évben elköltöztünk a családtól.


1. nem a kor számít

2. minden ember más.. az én párom azt mondta nekem, hogy azt imádja bennem a legjobban, hogy én nem a tipikus 10-en évesek fejével gondolkodom, hanem komolyabb vagyok annál. A korosztályomnál komolyabb, mintha nem is annyi lennék, mint aki.

3. A fiad ha vigyáz, hogy ne legyen gyerek. Mi a legrosszabb ami történhet? Megtanulja, megtapasztalja a jó szexet egy érett nővel. Ha a nő nem akar gyereket, megtanul vigyázni.. Érettebb, valószínűleg okosabb is. Tanulhat a fiad az élet nagy dolgairól. Ja igen.. és azért bízni lehet benne, hogy 33 évesen az a nő már, nem váltogatja a partnereit, talán már dolgozik is, tehát kereső.. nem fog rád akaszkodni és még sorolhatnánk az előnyeit.

4. nem ismered a fiad érzéseit. talán ülj le és beszélgess vele, hogy megértsd és te is el tudd fogadni, hogy miért ezt a nőt választotta párjául. mi fogta meg benne, mi tetszik neki benne, mi vonzotta hozzá, lehet a fiadnak pont az érettebb nők jönnek be, lehet, hogy valahol téged lát benne (és ezt ne értelmezd félre), de lehet, hogy az a nő szerető, gondoskodó, odafigyelő... nem tudod, amíg nem ismered meg jobban...

5. felnőtt a fiad, ha bíztok egymásban, és megvan köztetek a megfelelő kapcsolat, ha bajban lesz úgyis hozzád fog először futni, el kell most már engedd, el kell fogadd, hogy felnőtt....


az én édesanyám is ezt tette, és most már látja, hogy nem volt miért aggódnia, és csalódnia sem kellett...

2018. máj. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!