Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednétek 13 éves gyermeket...

Elengednétek 13 éves gyermeketeket Prágába Elán koncertre, vagy Belgiumba egy fesztiválra barátokkal?

Figyelt kérdés
Én biztos nem, de a fiam barátját elengedik, és a fiam is menni szeretne.
2018. máj. 18. 13:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Nyilván nem. Majd pár év múlva.
2018. máj. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Természetesen nem engedném el
2018. máj. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%
Hány felnőtt megy velük?
2018. máj. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
66%

Egy sem 3-as, a kérdező írja, hogy barátokkal menne.


1. voltam.

2018. máj. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%
Természetesen nem.
2018. máj. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
98%

Eldöntöd: vagy elmész te, vagy valakit elküldesz magad helyett, akiben maximálisan megbízol (és büntetőjogilag beszámítható, felelősségre vonható felnőttkorú személy). Nagyjából ennyi az opció. Ha a gyerekeket egyedül küldöd, sanszos, hogy tételezzük fel, hogy elmennek, szerintem a rendőr az első nagyobb városban úton oda "lekapcsolja" őket, hogy két - szemmel láthatóan - gyerek, hova kóborol éjszaka az utcán (most nem az utazásra célzok, bár az is bajos...), hanem arra, hogy az ilyen bulik, koncertek nem nappal, nem napközben szoktak lenni, hanem éjjel.


Az, hogy a barátja hogy megy, mivel megy, hogy ér oda, odaér-e, az meg nyilván NEM te felelősséged, hanem a barát szüleié. Ők meg - ha úgy van, ahogy írod - szemmel láthatóan - a Napnál is világosabb, még a vak is látja - tojnak rá.

2018. máj. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%
Ha lenne szülői felügyelet, elengedném. Ha nincs, és tényleg nagyon szeretne menni, akkor én is mennék.
2018. máj. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
79%
Nem, én nagyon félteném még ennyi idős korban, esetleg felnőtt kísérettel mehetne.
2018. máj. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
79%
Soha. Ha lenne velük egy szülő, akiben megbízol, akkor rendben van. De ebben a korban semmiképp sem engedném el, főleg egy olyan helyre, amit nem is ismer. (már ha nem ismeri a várost)
2018. máj. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
82%
Csak haverokkal kizárt :D
2018. máj. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!